!-- Facebook Pixel Code -->

modern molosser

לעיתים נדמה שבעידן שלנו כבר אין מקום לספרות מקצועית מודפסת, על כל שכן לכתבי עת. הכל זמין ונגיש, מכל קצוות העולם , בזמן אמת, מלווה בתמונות וסרטונים ושלל תגובות של כל מי שהוא מומחה מטעם עצמו לעניין.

לעיתים נדמה שבעידן שלנו כבר אין מקום לספרות מקצועית מודפסת, על כל שכן לכתבי עת. הכל זמין ונגיש, מכל קצוות העולם , בזמן אמת, מלווה בתמונות וסרטונים ושלל תגובות של כל מי שהוא מומחה מטעם עצמו לעניין.

 

אבל אולי דווקא בגלל זה יש עדיין חשיבות רבה לכתבי עת מקצועיים, שיש מי שעורך אותם, מעביר ביקורת שיפוטית, מי שיודע לגייס את טובי הכותבים, לחפש את הנושאים והשאלות המאתגרים ואת הזווית היותר אובייקטיבית.

לכל מי שעדיין מכור לתחושה של מגזין כלבנות צבעוני מוחשי, כזה שמדפדפים בו בין תמונות צבעוניות, שפותחים בידיים נרגשות כשאוספים מהדואר; כמו גם לכל מי שגזעי המולוס (דוגה) יקרים לליבו – יש אוצר חדש בספריה.

מזה שנים רבות, למעשה מאז שהMOLOSSER MAGAZIN   המיתולוגי של כריסטופר הביג הגרמני סגר את דפיו ב1987, חסר היה כתב עת בינלאומי רציני ומקצועי המוקדש לגזעים יוצאי דופן אלו.

 

למעלה מ-20 שנה אחר כך קם הדור החדש בדמותו של MODERN MOLOSSER המגיע, דווקא, מארה"ב. ארה"ב אינה המקום הקלאסי לתור אחר גזעים אלו. מדובר בגזעים אירופאים מובהקים וחלקם כמו הדוג דה בורדו, מסטינו נפוליטני, טיבט מסטיף ועוד, לא רק שהם נדירים יחסית בארה"ב, אלא שהם הוכרו באופן סופי על ידי הAKC רק בשנים האחרונות.

ועם זאת המודרן מולוסר מציע חוויה רבת ערך ובינלאומית בהחלט.

 

בגיליונו הראשון ניתן למצוא ראיון יוצא דופן עם ריימון טריקה, האב המודרני של גזע הדוג דה בורדו. אריקה, מי שהציל את הגזע לאחר מלחמת העולם השנייה, כתב את התקן המודרני ושב ושכתב גם את הגרסה האחרונה שלו, נחשב לגורו העולמי, והוא ממעט להתראיין. בראיון בן 6 עמודים הוא משחזר את הדרך בה שוחזר הגזע לאחר מלחמת העולם, מסביר מה הנחה אותו בכתיבת התקן של 1970, מספר מה היה רוצה לראות משתפר בגזע, עונה על השאלה מהי שגיאת השיפוט הנפוצה בגזע , ומהן השגיאות הנפוצות בהבנת תקן הגזע, מסביר מדוע הוא חושש מהגזמות, מה מבדל את הגזע מגזי מולוסר אחרים וחולק את השקפתו לגבי האופי של הדוג דה בורדו. ראיון שכל אוהד של הגזע ינצור.

 

מאמר  מרתק בדרכו הינו ראיון עם מארק מקאלדרי, מי שכתב את התקן האמריקאי של הדוג דה בורדו. אני יכולה להעיד שבאופן אישי התחלתי בקריאת המאמר ברגשות מעורבים, כשאני מוחה ביני לבין עצמי, על עצם הראיון של "התאמת" תקן הגזע כפי שנקבע על ידי ארץ המקור. תוך כדי קריאה  למדתי על המניעים העומדים מאחרי צעד זה של הAKC. לא בהכרח קיבלתי את הגישה, אבל סיימתי את הקריאה עם הרבה חומר למחשבה.

 

בין דפי המגזין קיבלתי "דרישת שלום" משופטים אירופאים מוכרים ומוערכים – ראיון עם מכרנו רפאל מלו אלקרודו הספרדי שסיפר על חוויותיו בשיפוט דוג דה בורדו בארה"ב (מנצח הגזע היה יבוא הולנדי מבית הגידול המכובד De Legeane) ומיקלה פלאצו האיטלקי שחיווה דעה על המסטינו נפוליטני ששפט בארה"ב (התמונות מגלים כלבים שלא היו מביישים תערוכה אירופאית מכובדת. בראיון עמו הוא דן בנושא מבנה ותנועה בגזע, חשיבות הדרך בה מגדלים ומחזיקים  את המסטינו, יורד לפרטי הראש הנכון; מדבר על הבעיות המרכזיות בגזע – פיסות שקועות באופן קיצוני, עודף קפלים, עור דק מדי ועוד.

 

ריצ'ארד איכהורן, מגדל ידוע של טיבט מסטיף, מזה למעלה מ-30 שנה סוקר במאמר מקצר אך מרתק את האופקים החדשים שנפתחים בפני הגזע בשנים האחרונות, עם פתיחתם של גבולות סין. מתברר כי בסין יש למעלה מ-3000 בתי גידול עם כ-100 כלבים בכל אחד מהם. מאגר גידולי יוצא דופן, שהיה מנותק משאר העולם במשך 50 שנה וכיום מבטיח עתיד מעניין במיוחד לגזע. המאמר סוקר את מגוון הצבעים השונים המותרים בגזע, מספר על ההבדל בין מסטיף הטיבטי מטיפוס ה"טיגריס" לעומת "טיפוס האריה", והמערכת מבטיחה כי בגיליון הבא יסקור ריצ'ארד מקרוב את טיפוסי הראש השונים של המסטיף הטיבטי. ודרך אגב – גם מהמודעות ניתן ללמוד – SNOW LION TIBETAN MASTIFFS   מפרסם כלבי מסטיף טיבטי בצע לבן כשלג. הדבר מעורר הרמת גבה, שכן זהו צבע שאינו מוכר בגזע, לא בתקן הגזע של הFCI ולא בזה האמריקאי. שתי הבחורות העומדות מאחרי בית הגידול מספרות כי 2 הכלבים שלהן, יבוא ישיר מסין, הינם הטיבט מסטיף הלבנים הראשונים מחוץ לגבולות סין (אני נוטה להאמין להן לגבי עובדה זו…) ומתבלות את הפרסום בתיאורים רומנטיים אודות "הגזע הנדיר והחמקמק בעולם – המסטיף הטיבטי הלבן, אשר הכפריים הסיניים כינוי "אריה השלג" ואשר אגדות עליו הועברו מדור לדור".

 

שבעה עמודים מוקדשים לקאנה קורסו  ואני חייבת לציין ש16 עמודים הפרסומות היו מעניינים לא פחות, מציגים מגוון של כלבי קאנה קורסו, בתנועה ובהעמדה, במגוון צבעים, מפתיעים בטיפוסיות יחסית אחידה ו- כן, כולם קצוצי אוזניים וזנב…

 

מאמרים נוספים מוקדשים לטיפוסיות הנכונה של הבולמסטיף, כפי שמפרשת אותה אחת השופטות והמגדלות הותיקות של הגזע בארה"ב, הלן ניטשה מבית הגידול Banstock;  לתיאור חייהם של מי שחיים עם 10 או יותר מסטיפים אנגלים ("ניהול משק בית מרובה מסטיף" נקראת הכתבה); כתבה בשם "צוהר לרחם" המספרת על מגוון אפשרויות, בינהן שירות להשכרת מוניטורים לבדיקת התכווציות הרחם ומוניטורי דופלר – 200 כאלו מושכרים למגדלים ווטרינרים מדי חודש, ויכוח על  נחיצות הניתוח הקיסרי (שבארה"ב מקובל במקרים רבים כבחירה ראשונה ומראש) כולל המשפט הבלתי נשכח "לדעתי מגדלים רבים מעדיפים את הניתוח הקיסרי על מנת לחסוך להם את הלילה ללא שינה בעת ההמתנה להמלטה"; מאמר נוסף מוקדש לחשיבות מבנה העין להבעה הנכונה של הרוטווילר; ולקינוח – סקירה קצרה על הליאונברגר.

המודרן מולסר יוצא אחת לרבעון הוא כולל קרוב ל100 עמודי צבע.

פרטים נוספים על המגזין ניתן למצוא ב: www.modernmolosser.com

Calendar

אוקטובר 2020
א ב ג ד ה ו ש
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Pages

Recent Comments

  RSS Meks Blog

  • How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? ספטמבר 10, 2020
   Did you know you can use the WordPress autoposting plugin for your content efforts and improve not only your time management but your business and visibility as well? The post How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide אוגוסט 15, 2020
   Looking for ways and means to create a personal branding site? Well, look no further ’cause we’re giving away all the how-to’s to do it yourselves! The post How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings יולי 16, 2020
   Let’s take a look at some of the must-have WordPress content plugins and tools to use to improve both your UX and rankings. The post Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference יוני 9, 2020
   Missed WCEU 2020 and all the exciting stuff from there? Here are all the key takeaways and main points to remember so, take notes! The post WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide מאי 14, 2020
   Wondering how can you change WordPress username once you set up your blog or site? Read all about it in our helpful guide! The post How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • What’s the best WordPress comment plugin to use? אפריל 13, 2020
   Wondering whether to use WordPress comment plugin or go with the native option? Here are our thoughts and recommendation on which one to choose. The post What’s the best WordPress comment plugin to use? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations מרץ 17, 2020
   What better way to gain more subscribers and grow your email list than with a little help of a top WordPress newsletter plugin, right? Only, with so many of them on the market – which one to choose? The post Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog דצמבר 17, 2019
   Eager to learn how to monetize your WordPress site or blog in an easy way? Read our guide and learn all about it! The post Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music נובמבר 15, 2019
   What are the top WordPress audio player plugins to choose from for your next music or podcast project? Take your pick from our suggestions! The post Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) אוקטובר 1, 2019
   How (and why) to add Instagram to WordPress and see more benefits from that match? We give you all the details and tools to do it successfully yourself! The post How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic

  Text

  Distinctively utilize long-term high-impact total linkage whereas high-payoff experiences. Appropriately communicate 24/365.

  Archives

  כתובת: רח' המסגר 6 קומה 1, אור יהודה

  ת.ד. 162 אור יהודה 6025101

  טלפון : 03-672-71-74
  פקס :   03-672-71-73

  קבלת קהל :

  יום א' – 16:00-18:00
  יום ב' – 09:00-11:00
  יום ג' – 09:00-11:00
  יום ד' – 15:00-17:00

  מענה טלפוני:
  ֿימים א',ב',ג',ד'
  בין השעות 12:00-14:00