!-- Facebook Pixel Code -->
אימון והתנהגות

7 דרכים קלות לתת לכלב שלכם איכות חיים טובה

העשרה סביבתית

מאת:  גלית בלנקו

צילומים: גור צלם כלבים, ספיר חן, אלינור רויזמן,  חנה שלג, דנה אילן, שקד רוטשילד, אילנה גוטמן

ממש כמו בני אדם, גם חיות משועממות זקוקות לגירויים. מחקר שבוצע על 2 קבוצות של חמוסים בשבי הראה שכאשר בעלי החיים היו משועממים ולא היה להם שום דבר לעשות בכלוב שלהם הם הגיבו במהירות משולשת בחקר חפץ חדש שהוכנס לכלוב מאשר אלו שחיו בסביבות מועשרות. מיליוני כלבים מעבירים זמן רב בכלובים ומכלאות.  כלבים משוטטים ולא רצויים, כלבי משטרה ועבודה, כלבי שירות, כולם מתגוררים במכלאות. הדאגה לשלומם ובריאותם הביאה רבים מגופים אלו ליצירת סביבה מועשרת בכדי לשפר את איכות לחח הכלבים. מחקרים  הראו שכאשר הכלבים קיבלו צעצועי האכלה עם מזון, הם היו יותר אקטיביים אבל נבחו פחות. על ידי מתן גירוי מנטאלי וצעצועי האכלה נראתה גם האטה של פגיעות קוגניטיביות בגיל מבוגר.

כלבים החיים בבית מקבלים יותר הזדמנויות לפגוש בגירויים. הרבה מהם מקבלים טיולים קבועים וזמן משחק עם בעליהם. עדיין גם אם הכוונות הכי טובות, אורח חיינו העמוס לא יכול לספק לכלבינו את רמת הפעילות הפיזית והמנטאלית שהם צריכים.לרוב הכלבים יום ממוצע כולל שינה או מנוחה למשך 8-10 שעות בזמן שהם מחכים שבעליהם יחזרו הביתה. כאשר בני האדם סופסוף חוזרים הביתה הם עסוקים בשיעורי בית, מטלות, אינטרנט,עידכונים  בפייסבוק או בטוויטר., שיחות טלפון, וכו. בדרך כלל נשארת בסוף מעט מאוד אנרגיה לפעילות עם הכלב. בסופו של דבר כלבים בעלי מזל יקבלו שעה או קצת יותר של פעילות משותפת במקרה הטוב.

אז מה בעצם קורה כשהמוח של הכלב לא נחשף למספיק גירויים ומתחיל להשתעמם?

הם מחפשים מה לעשות, הם ייקחו את הבגדים מסל הכביסה, יקרעו צעצועי פרווה או רהיטים, ינבחו על הכלב של השכן, יחפרו בורות בגינה או יחפשו דרכים לצאת ממנה. בדיוק כמו בזני חיות אחרים, הרבה כלבים יפתחו הפרעות התנהגות אובססיביות כמו ליקוק יתר, הסתובבות סביב עצמם, רדיפה אחר הזנב, תלישת פרווה, או תפיסת זבובים מדומה. בסופו של דבר הרבה מבעיות ההתנהגות יכולות להימנע על ידי מתן תעסוקה לכלב.

יש הרבה צעצועים בשוק, החל מ"מצפצפים" למיניהם, צעצועי לעיסה וכל מה שביניהם. כמו שרובכם שמתם לב לא לוקח לכלב הרבה זמן והכלב חוזר להשתעמם מהם. מחקר חדש הראה כי כלבים מראים עניין רב בצעצועים חדשים אך לאחר זמן קצר, כאשר הכלבים כבר מכירים את ריח הצעצוע, טעמו, הקול שהוא מפיק וההרגשה, הם יאבדו עניין ויתעלמו מהם.

זמן איכות עם בעלים גור צלם כלבים

מה נוכל לעשות כדי שכלבנו יהיה עסוק ושמח?

 • כמה שלא נחזור ונגיד זאת זה תמיד יהיה נכון – כלב עייף הוא כלב מסופק.

הליכה בפארק או ברחוב היא דרך מעולה לסיפוק פעילות פיזית גירויים מנטאליים ובניית קשר טוב עם הכלב. טיולים ארוכים של מינימום 30 דקות הם מנהג רצוי מאד.

משחק עם כלבים 5 גור צלם כלבים

 • כלבים אוהבים ללעוס. יש הרבה צעצועי לעיסה בטיחותיים שכלבים מאד אוהבים. קרני אייל, עצמות בקר או קונג, יספקו לכלב אפשרות ללעיסה מרובה ויעזרו לשמור על החפצים שלכם ללא פגע.
 • כלבים לא חייבים לאכול מקערה. תנו להם צעצועי האכלה או אוכל תוך כדי עבודה. יש גם פאזלים למיניהם שאפשר לתת לכלב .
 • אילוף. אין גבול למה שכלבכם יכול ללמוד. הקדישו זמן כל יום ללימוד של משהו חדש או תרגול של חומר ישן, לא רק שתרגול כזה יספק לכלב גירוי מנטאלי אלא שזה גם זמן איכות ודרך מעולה לחיזוק הקשר.
 • תנו לכלבכם זמן איכות בחברת כלבים אחרים. כלבים הם בעלי חיים חברתיים וזמן משחק בחברת כלבים אחרים נותן לכלבכם לחדד את כישוריו החברתיים, ומפחית את הסיכוי לפחדנות או רגישות יתר. כמובן שעצה זו טובה אך ורק למי שאכן יודע שכלבו מתנהג היטב ובעל תקשורת טובה בחברת כלבים אחרים.
 • שחקו עם הכלב שלכם. שום דבר לא יחליף את ההזדמנות לשחק ביחד. הרבה כלבים אוהבים להחזיר כדור או להלחם ולמשוך.
 • ספורט ופעילויות שונות כמו פריסטייל, פלייבול, פריסבי, אג'יליטי ועבודות אף שונות.יש הרבה פעילויות שמאפשרות לכלב לרוץ ולהשתמש בכישוריו. מעשירות, שורפות אנרגיה וטובות לכלב ולבעלים כאחד.

Calendar

אוקטובר 2020
א ב ג ד ה ו ש
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Pages

Recent Comments

  RSS Meks Blog

  • How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? ספטמבר 10, 2020
   Did you know you can use the WordPress autoposting plugin for your content efforts and improve not only your time management but your business and visibility as well? The post How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide אוגוסט 15, 2020
   Looking for ways and means to create a personal branding site? Well, look no further ’cause we’re giving away all the how-to’s to do it yourselves! The post How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings יולי 16, 2020
   Let’s take a look at some of the must-have WordPress content plugins and tools to use to improve both your UX and rankings. The post Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference יוני 9, 2020
   Missed WCEU 2020 and all the exciting stuff from there? Here are all the key takeaways and main points to remember so, take notes! The post WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide מאי 14, 2020
   Wondering how can you change WordPress username once you set up your blog or site? Read all about it in our helpful guide! The post How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • What’s the best WordPress comment plugin to use? אפריל 13, 2020
   Wondering whether to use WordPress comment plugin or go with the native option? Here are our thoughts and recommendation on which one to choose. The post What’s the best WordPress comment plugin to use? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations מרץ 17, 2020
   What better way to gain more subscribers and grow your email list than with a little help of a top WordPress newsletter plugin, right? Only, with so many of them on the market – which one to choose? The post Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog דצמבר 17, 2019
   Eager to learn how to monetize your WordPress site or blog in an easy way? Read our guide and learn all about it! The post Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music נובמבר 15, 2019
   What are the top WordPress audio player plugins to choose from for your next music or podcast project? Take your pick from our suggestions! The post Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) אוקטובר 1, 2019
   How (and why) to add Instagram to WordPress and see more benefits from that match? We give you all the details and tools to do it successfully yourself! The post How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic

  Text

  Distinctively utilize long-term high-impact total linkage whereas high-payoff experiences. Appropriately communicate 24/365.

  Archives

  כתובת: רח' המסגר 6 קומה 1, אור יהודה

  ת.ד. 162 אור יהודה 6025101

  טלפון : 03-672-71-74
  פקס :   03-672-71-73

  קבלת קהל :

  יום א' – 16:00-18:00
  יום ב' – 09:00-11:00
  יום ג' – 09:00-11:00
  יום ד' – 15:00-17:00

  מענה טלפוני:
  ֿימים א',ב',ג',ד'
  בין השעות 12:00-14:00