!-- Facebook Pixel Code -->

תערוכות כלבים – למה צריך

תערוכות כלבים למה צריך

כלבנות למתחילים

מאת: ד"ר מירי אברמסון

תערוכות כלבים – למה צריך?

 

מנקודת המבט של כל אחד – הכלב האישי שלו הוא הכי יפה בעולם. וטוב שכך. זה הכיף שלנו.גם כל אמא בטוחה שהילד שלה היפה מכולם.

אבל אם יבוא אדם ויגיד לי: אני רוצה לקנות גור ניופאונדלנד עם שיער קצר כי אני אוהב את זה….או אני אוהב פודלים עם אף קצר ואוזניים קצרות ועומדות…..לא אוכל להמליץ לו לקנות גור כזה ! מה מבדיל בין בוקסר לפודל לבין קולי או פוינטר? לכל גזע יש תקן , בו כתוב איך הכלב צריך להראות , מה המאפיינים של הגזע גם מבחינתExterior  וגם מבחינת אופי. כלב גזעי צריך להיות "יפה" קודם כל לפי תקן הגזע שלו. מי שמחליט על כך הוא שופט כלבים, הוא איש "מדופלם" שעבר מסלול לימוד והתמחות בנושאים הללו.

המטרה הראשונה של תערוכות כלבים היא: שימור ואפילו שיפור הגזע. השופט לא רק מחליט איזה גור, איזה כלבה, איזה זכר הכי מתקרב לתקן הגזע האופטימלי, והוא המנצח. כל כלב שמשתתף , מקבל דו"ח שיפוט, בו השופט כותב (מכתיב למזכירו בזירה) על הכלב בכלל ועל כל חלקי גופו בפרט, על אופיו ועל התנועתיות שלו, מה דעתו וכותב שבחים או הערות שליליות.בעלי הכלבים צריכים ללמוד מדו"ח השיפוט על ערך כלבם, ומה אפשר לשפר בו אפילו עד התערוכה הבאה. (על כך נרחיב בהזדמנות אחרת).

מעבר לעניין של "תחרות היופי" ישנם גזעים מסויימים שנדרשים גם להבחן בביצועים (מבחני צייד לכלבי צייד, מרוצים לכלבי רוח).

הגעתם בפעם הראשונה עם הגור לתערוכה וקיבלתם ציון "מבטיח מאוד" ואולי "הגור המנצח בגזע" ואז כבר תהיו חסרי סבלנות לדעת מתי התערוכה הבאה ותכינו בבית מדף לגביעים ולפרסים.אבל – תבינו כי תקן הגזע משאיר לכל שופט משחק של טעם אישי.ישנו שופט שיותר חשובה לו התנועה, שופט אחר מאוד שם דגש על צורת הראש וההבעה, או על איכות הפרווה או על זוויות הרגליים. וגם אם לא קיבלתם מקום ראשון – שופט אחר רואה את הדברים קצת אחרת ואל תאבדו תקוה אחרי תערוכה אחת חלילה !!!  תלמדו להסתכל על כלבים אחרים בגזע שלכם, תבקשו אפילו לקרוא דוחות שיפוט של כלבים של חברים ותלמדו ! גם כלב שהיום במצב רוח מעולה וניצח כלב אחר באיכות דומה בגלל שיש לו את הברק בעיניים – בפעם אחרת יכול להיות עייף והשני בינתיים התפתח וקיבל ביטחון עצמי והדברים יכולים להתהפך.

תערוכת כלבים חשובה לכם גם בתור אירוע חברתי : נפגשים עם בעלי כלבים אחרים מאותו גזע, מדברים על הכלבים, על האופי שלהם , על ההזנה והאילוף. תפגשו את פעילי החוג שלכם, שהם אנשים בעלי נסיון בגזע , ותוכלו להתיעץ איתם בנושאי טיפוח , בריאות וזיווג.אם אתם בעלי נקבה, תתחילו להכיר את הזכרים "החתנים" העתידיים עבורה.ואם אתם בעלי זכר, תרצו שיראו ויכירו אותו בעלי הנקבות מאותה סיבה. קורה לא פעם, שאני מקבלת טלפון כמרכזת הגזע, מבעלי זכר בן שנתיים המבקשים ממני "למה את לא מסדרת לכלב שלי שידוך אני רוצה שיהיו לו גורים". אבל את אותו הכלב  לא ראיתי מאז שעשיתי לו ביקורת שגר בגיל 7 שבועות וגם בעלי הכלבות לא ראו אותו אף פעם. הם ראו כלבים  שהרשימו אותם בזירה  וברור שמעדיפים את היפים האלה לזיווג ! אולי יש לך כלב יפה עם פוטנציאל לתרום למאגר הגנטי החיובי של הגזע ואתה מחביא אותו  – לא חבל? במיוחד במדינה קטנה כמו שלנו, כל כלב יכול להיות בפוטנציאל חשוב להמשכיות ולשיפור הגזע !

אז איך נרשמים לתערוכה?  כן יש להרשם מראש. למתחילים, הייתי ממליצה קודם להרשם לתערוכת החוג . שם האווירה יותר אינטימית, יותר ידידותית וזה הזמן ללמוד איך הדברים עובדים ומה מצפים ממך ומהכלב שלך לפני שאתה ניגש לתערוכה בין לאומית שיש מלא קהל והמוני כלבים וכולם בלחץ. על תערוכות החוג הנך אמור לקבל הודעה מפעילי החוג, וידריכו אותך איך להרשם.

אז בהצלחה !

בפעם הבאה: התערוכות, איך זה עובד : כיתות ותוארים.

Calendar

אוקטובר 2020
א ב ג ד ה ו ש
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Pages

Recent Comments

  RSS Meks Blog

  • How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? ספטמבר 10, 2020
   Did you know you can use the WordPress autoposting plugin for your content efforts and improve not only your time management but your business and visibility as well? The post How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide אוגוסט 15, 2020
   Looking for ways and means to create a personal branding site? Well, look no further ’cause we’re giving away all the how-to’s to do it yourselves! The post How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings יולי 16, 2020
   Let’s take a look at some of the must-have WordPress content plugins and tools to use to improve both your UX and rankings. The post Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference יוני 9, 2020
   Missed WCEU 2020 and all the exciting stuff from there? Here are all the key takeaways and main points to remember so, take notes! The post WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide מאי 14, 2020
   Wondering how can you change WordPress username once you set up your blog or site? Read all about it in our helpful guide! The post How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • What’s the best WordPress comment plugin to use? אפריל 13, 2020
   Wondering whether to use WordPress comment plugin or go with the native option? Here are our thoughts and recommendation on which one to choose. The post What’s the best WordPress comment plugin to use? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations מרץ 17, 2020
   What better way to gain more subscribers and grow your email list than with a little help of a top WordPress newsletter plugin, right? Only, with so many of them on the market – which one to choose? The post Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog דצמבר 17, 2019
   Eager to learn how to monetize your WordPress site or blog in an easy way? Read our guide and learn all about it! The post Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music נובמבר 15, 2019
   What are the top WordPress audio player plugins to choose from for your next music or podcast project? Take your pick from our suggestions! The post Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) אוקטובר 1, 2019
   How (and why) to add Instagram to WordPress and see more benefits from that match? We give you all the details and tools to do it successfully yourself! The post How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic

  Text

  Distinctively utilize long-term high-impact total linkage whereas high-payoff experiences. Appropriately communicate 24/365.

  Archives

  כתובת: רח' המסגר 6 קומה 1, אור יהודה

  ת.ד. 162 אור יהודה 6025101

  טלפון : 03-672-71-74
  פקס :   03-672-71-73

  קבלת קהל :

  יום א' – 16:00-18:00
  יום ב' – 09:00-11:00
  יום ג' – 09:00-11:00
  יום ד' – 15:00-17:00

  מענה טלפוני:
  ֿימים א',ב',ג',ד'
  בין השעות 12:00-14:00