!-- Facebook Pixel Code -->

תוויות של מזון לחיות בית

תוויות של מזון לחיות בית מעניקות לבעלים מידע רב. אך מה משמעותן? כאשר אתם מנסים לבחור בין מזונות שונים, רצוי להבין מה אתם קוראים. הנה סיכום סוגי המידע שניתן למצוא בתוויות של מזון לכלבים.

תוויות של מזון לחיות בית מעניקות לבעלים מידע רב. אך מה משמעותן? כאשר אתם מנסים לבחור בין מזונות שונים, רצוי להבין מה אתם קוראים. הנה סיכום סוגי המידע שניתן למצוא בתוויות של מזון לכלבים.

ציון מספר קלוריות
תוויות מזון לכלבים מכילות תיאור של תוכנו הקלורי של המוצר. הקלוריות מתוארות במונחים של יכולת מטבולית של קילו-קלוריות (קק"ל) לק"ג מזון (ME kcal/kg) וניתן גם לבטאן כקלוריות ליחידת מידה של משק הבית, כגון ספל או כוס.
יצרנים עשויים לקבוע את כמות הקלוריות במוצר באמצעות חישובים המבוססים על ניתוחי מעבדה של המוצר או ביצוע הליכים ניסיוניים מטעם AAFCO (The Association of American Feed Control Officials) האמריקני, הקובע קווים מנחים לענף ייצור המזונות לחתולים ולכלבים.
תוספים
שני סוגי תוספים כלולים במוצרי מזון לחיות בית; תוספים תזונתיים ותוספים המספקים יתרונות אחרים.
תוספים תזונתיים הם ויטמינים, מינרלים, שומנים וחומצות אמיניות. הם מתווספים למוצר כדי להגדיל את רמתו של חומר תזונתי אחד מבלי לשבש את רמות החומרים המזינים האחרים בתזונה.
גופם של בעלי חיים אינו מסוגל להבחין בין ויטמינים הנוצרים ברכיבים טבעיים ובין ויטמינים המיוצרים באופן סינתטי. השימוש בחומרי תזונה סינתטיים מסייע להשיג את הרמה הגבוהה של האיזון התזונתי הנמצא במזונות איכותיים לחיות בית.
התוויות המופיעות על גבי מזונות לחיות בית מציינות מספר רכיבים שאינם בהכרח מספקים יתרונות תזונתיים, אך הנם בעלי משמעות מסוימת בתזונה. להלן סוגים אלה של תוספים:
– אנטיאוקסידנטים (נוגדי חמצון) – רכיבים כגון טוקופרולים מעורבים נוספים לשומנים
במזונות חיות בית ברמות נמוכות במיוחד כדי למנוע ריקבון, ובכך למנוע ריח רע, חוסר
טעם והרס ויטמינים שעלול להתרחש כאשר שומנים נרקבים. אך גם לצמצם את הנזק
הנגרם לרקמות בתהליכי חימצון ושחרור רדיקלים חופשיים המזיקים לרקמות- למשל
בתהליך הדלקתי.
– חומרים כימיים משמרים – חומרים משמרים נמצאים במזונות לחיות בית מהסוג
היבש למחצה כדי למנוע קלקול. אלה כוללים רכיבים, כגון פרופילן גליקול, חומצה
סורבית ואשלגן סורבט. השימוש ברכיבים מסוג זה מחייב אישור מטעם ה-FDA (מנהל
המזון והתרופות האמריקני) וזיהוי של הרכיבים כחומרים משמרים.
חומרי טעם – חומרי טעם הם דרך נוחה לשפר את טעמם של המוצרים מבחינת
הכלבים.
חומרי צבע – צבעים מתווספים לחלק ממזונות חיות הבית כדי לסייע בשמירה על
מראה מוצר אחיד מאחר שצבעם של רכיבים טבעיים עשוי להשתנות, או כדי להבחין
בין טעמים במזונות בעלי חלקיקים רבים. חומרי הצבע המלאכותיים הנוספים למזונות
אלה זהים לאלה המאושרים לשימוש במזונות המיועדים לבני אדם ומאושרים, אף הם,
על ידי ה-FDA.
הוראות האכלה
המידע בסעיף זה אמור גם לפרט את כמות המזון המומלצת, אשר תשמש כקו מנחה או כנקודת מוצא. כמויות ההאכלה בפועל תלויות בגיל, בפעילות, בגודל, בסביבה ובמטבוליזם של הכלב ומומלץ שבעל הכלב, המכיר היטב את מצבו הגופני, יקבע אותן.

לפרטים נוספים אודות התאמת כמות המזון למצב הכלב יש לעיין במאמר "בדיקת מצבו הגופני של הכלב".

מזון לכלבים המסומן כמזון מלא ומאוזן בכל שלבי החיים נדרש לרשום הנחיות האכלה עבור כל שלב חיים המצוין על גבי תווית המוצר. הנחיות אלה מופיעות במונחים פשוטים ובאופן בולט וגלוי לעין על גבי התווית.

אנליזה מובטחת
ישנם כמה מרכיבי יסוד תזונתיים הנדרשים בכל התוויות של המזונות לחיות בית, כדלקמן:

% חלבון (פרוטאין) גולמי
%
שומן גולמי
% סיבים גולמיים
% לחות
% סידן
זרחן
אפר
מלח
אם היצרן רוצה לציין מרכיבים נוספים, כגון ויטמינים ומינרלים, ביחידות שהוגדרו בתקן AAFCO, הם יופיעו לאחר סימון % הלחות, האחרון ברשימההסיבה למילה "גולמי" היא שכמות המינימום או המקסימום המצוינת נקבעת על ידי בדיקת מעבדה ואינה הכמות המנוצלת בפועל על ידי החיה. לכן, הנתונים המופיעים באנליזות המובטחות אינם בהכרח מעידים על איזון תזונתי או על איכות המוצר.
הדרך הטובה ביותר לאמוד ביצועים פוטנציאליים של מוצר היא בעזרת משפטים על גבי האריזה (כגון בדיקות האכלה של בע"ח באמצעות תקני AAFCO [Association of American Feed Control Officials]
ציון מרכיבים
כל הרכיבים הכלולים בייצור המזון לחיות הבית יצוינו ברשימת הרכיבים שעל גבי התווית. הם יצוינו לפי סדר יורד של משקל. לא ניתן להתייחס לאיכות או לדירוג של רכיב כלשהו ברשימה. שמות כל הרכיבים חייבים להופיע באותיות בעלות אותו גודל, צבע וסוג.

Calendar

נובמבר 2020
א ב ג ד ה ו ש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Pages

Recent Comments

  RSS Meks Blog

  • How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? ספטמבר 10, 2020
   Did you know you can use the WordPress autoposting plugin for your content efforts and improve not only your time management but your business and visibility as well? The post How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide אוגוסט 15, 2020
   Looking for ways and means to create a personal branding site? Well, look no further ’cause we’re giving away all the how-to’s to do it yourselves! The post How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings יולי 16, 2020
   Let’s take a look at some of the must-have WordPress content plugins and tools to use to improve both your UX and rankings. The post Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference יוני 9, 2020
   Missed WCEU 2020 and all the exciting stuff from there? Here are all the key takeaways and main points to remember so, take notes! The post WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide מאי 14, 2020
   Wondering how can you change WordPress username once you set up your blog or site? Read all about it in our helpful guide! The post How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • What’s the best WordPress comment plugin to use? אפריל 13, 2020
   Wondering whether to use WordPress comment plugin or go with the native option? Here are our thoughts and recommendation on which one to choose. The post What’s the best WordPress comment plugin to use? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations מרץ 17, 2020
   What better way to gain more subscribers and grow your email list than with a little help of a top WordPress newsletter plugin, right? Only, with so many of them on the market – which one to choose? The post Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog דצמבר 17, 2019
   Eager to learn how to monetize your WordPress site or blog in an easy way? Read our guide and learn all about it! The post Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music נובמבר 15, 2019
   What are the top WordPress audio player plugins to choose from for your next music or podcast project? Take your pick from our suggestions! The post Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) אוקטובר 1, 2019
   How (and why) to add Instagram to WordPress and see more benefits from that match? We give you all the details and tools to do it successfully yourself! The post How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic

  Text

  Distinctively utilize long-term high-impact total linkage whereas high-payoff experiences. Appropriately communicate 24/365.

  Archives

  כתובת: רח' המסגר 6 קומה 1, אור יהודה

  ת.ד. 162 אור יהודה 6025101

  טלפון : 03-672-71-74
  פקס :   03-672-71-73

  קבלת קהל :

  יום א' – 16:00-18:00
  יום ב' – 09:00-11:00
  יום ג' – 09:00-11:00
  יום ד' – 15:00-17:00

  מענה טלפוני:
  ֿימים א',ב',ג',ד'
  בין השעות 12:00-14:00