!-- Facebook Pixel Code -->

קבליר קינג צ'ארלס ספנייל – הכלב המחייך

קבליר קינג צ'ארלס ספנייל - הכלב המחייך

 

הקבליר קינג צ'ארלס ספנייל  או בקיצור הקבליר, למרות השתייכותו למשפחת הספניילים הוא שייך לקבוצה 9 ולא בכדי. הקבליר הנו כלב עליז שסימן ההיכר שלו הוא זנבו המתנפנף ללא הפסק בעליזות, זהו כלב נטול אגרסיה לחלוטין  והוא מיועד לחיות לצד האדם בביתו. הקבליר הנו כלב המשפחה המושלם. הוא יאהב את הילדים ואת חבריהם הוא ישמח ויחייך אליכם בבואכם הביתה. הוא לא ינבח ויעיר את תינוקך  שנרדם סוף סוף בגלל ששמע מישהו עולה במדרגות או ינהם על האורחים. הקבליר הוא כלב עדין ורגיש. הוא אינו עקשן ומסתגל בקלות לשינויים. הקבליר אינו זקוק להוצאת מרץ או לריצה כל יום  יחד עם זאת הוא ישמח אם תרגילו אותו לצאת לריצה כזו או הליכה או… כל פעילות כולל רביצה אל מול הטלוויזיה. בריאותו מעולה ומבנה גופו החסון מאפשר לו פעילות מגוונת . הקבליר אינו כלב עבודה, הוא לא יכנס את העדר או ישמור על ביתך מפני גנבים. גופו  שרירי ועצמותיו בינוניות  גבו אמור להיות ישר וחזק וראשו צריך להינשא בגאון על צוואר מקושת קלות. הבעת פניו ממיסה ועיניו השחורות והעגולות רחוקות האחת מהשנייה. מסביב לעיניו ובצידי פיו יהיו כריות בשרניות שישוו לו מראה חייכני וסימפטי. תפקידו היחידי של גזע מקסים זה להיות לו לאדם וצאצאיו חבר ובן לוויה ,לשמחו ולהפיג את בדידותו.

 

קצת ההיסטוריה.

הקבליר קינג צ'ארלס ספנייל של היום הוא צאצא ישיר של כלב שעשועים ממשפחת הספנייל , כלב זה ששמו הוא טוי ספנייל מופיע בציורים רבים מהמאות ה-16 ועד ה-18.  כלבי שעשועים ממשפחת הספניילים  היו נפוצים ככלבי החיק של גבירות חצרות המלוכה בימי שלטונו של המלך טודור  באנגליה. במאה זו דבק בכלבים אלו הכינוי המלכותי "הספניילים של המלך צ'ארלס" שניתן להם על ידי אנשי החצר. ההיסטוריה לימדה אותנו שהמלך צ'ארלס ה-2 נראה לעיתים רחוקות ללא שניים, שלושה  כלבלבים צמודים לרגליו.        


הזמן חלף לו ותור הזהב של הממלכה ההולנדית הפציע באירופה .בחצר המלך ויליאם ה-3 האופנה התחלפה ועתה הכלב שהיה חביב על הגבירות היה "הפאג"  הייתה זו תקופה קשה עבור הקינג צ'ארלס ורק במאות ה-18 וה-19 הוא נראה שוב. בתקופה זו התפרסם הקינג צ'ארלס  בצבע חום לבן שגודל בארמון בלנאם על ידי הדוכס ממארלבורו והיה נודע בשל האיכויות הספורטיביות בנוסף להיותו חביב הגבירות.   

באותן  שנים לא התקיימו תערוכות כלבים והגזע לא היה מוכר רשמית על ידי גוף כלשהוא (פשוט לא היה ) לכן טיפוסיות וגודל היו מגוונים מאוד. עם ניידות מוגבלת  ברידינג היה עניין של קצת מקריות.
בימי שלטונה של המלכה ויקטוריה ,מגדלים החלו לערוך תערוכות  ואוהבי הגזע החלו להרביע ברצינות רבה יותר תוך התכוונות ביצירת טיפוסיות רצויה. בעזרת התכוונות זו יצרו המגדלים מראה חדש לקינג צ'ארלס; כלבים עם פנים קצרות יותר שבהדרגה  התפתחו לפנים פחוסות המאפיינות את הקינג צ'ארלס ספנייל המודרני (עדיין לא הקבליר). בתקופה זו היו מגדלים בעלי יכולת מדהימה שהרביעו כלבים באיכות הגבוה ביותר. כלבים בעלי פנים פחוסות, גולגולת  כיפתית גבוהה ובעלי אוזניים ארוכות ומנוצות הממוקמות נמוך. טיפוסיות זו עדיין פופולרית בגזע  אהוב זה. הגזע הפך להיות מוכר בעוד שהטוי ספנייל העתיק נעלם לחלוטין.   
 

אז הגיע מר רוזוול אלדריג' לאנגליה מאמריקה.
מר אלדריג' היה מעריץ נלהב של הטוי ספנייל ולכן היה מופתע לרעה כשגילה שלא נשאר מהספנייל הקטן בעל החוטם המאורך אף פרט.
מר אלדריג' שהיה כנראה איש נמרץ הציע מיד פרס של 25 לירות שטרלינג ב-
Crufts  למגדל ,שתוך 3 שנים (מאוחר יותר המועד הוארך ל-5 שנים) אשר יזכה ב-Crufts  בתואר הזכר הטוב ביותר והנקבה הטובה ביותר לכלבים שיהיו הדומים ביותר לאותם כלבים עתיקים המופיעים בציורים מתקופת המלך צ'ארלס ה-2. מר אלדריג' חיפש כלבים בעלי פנים מאורכות, ללא סטופ; גולגולת שטוחה, שאינה נוטה להיות כיפתית בעלת כתם במרכז הגולגולת.
מגדלי הקינג צ'ארלס (הצ'ארלי בסלנג) לא התייחסו ברצינות להרפתקה הזו. במשך שנים הם עמלו כדי להתרחק  מחרטום מאורך ולכן הרעיון של אלדריג' לא היה ממש פופולרי בין המגדלים. ככל שהזמן חלף וסכום העתק של הפרס  הלך והתקרב נותרו מגדלים ספורים  שהמשיכו בניסוי הגידולי הזה . המגדלת הרצינית ביותר הייתה הגברת יואיט פיט. בתום חמש השנים מעט מדי הושג והמועדון הגיע להחלטה שאין מספיק פרטים והטיפוסיות הרצויה לא מתקיימת ולמעשה לא היו הישגים מספקים  בכדי להכריז על הכרה בגזע חדש. אך עבודת המגדלים  נמשכה.

ב-1928 נוסד מועדון גזע חדש והשם "קבליר קינג צ'ארלס ספנייל" נבחר בעבורו. בפגישה הראשונה של המועדון שהתקיימה  ביום השני של תערוכת הכלבים השנתית ה- Crufts ביום זה תקן הגזע נקבע וכך הוא עדיין כיום ללא שינוי. הכלב שמאפייניו שימשו כדי לכתוב את התקן היה  Ann's Son שבבעלותה של הגברת מוסטין ווקר. חברי המועדון הביאו רפרודוקציות של ציורים מהמאות ה- 16 ,ה- 17 וה-18 שהיו יכולים להשיג.
הוסכם על ידי חברי המועדון החדש כי יש להגן על הגזע  הצעיר מפני שינויים אופנתיים באופי ובמראה ומפני תספורות של הפרווה. הכל על מנת לשמור על המראה והאופי הטיפוסי לגזע זה.

במשך השנים הבאות הגזע התקדם באיטיות רבה וה-KC נמנע עדיין מלהכיר בגזע כך שהמגדלים לא יכלו להשיג מועמדויות-לאליפות (ה-CC) ומעט מאוד אנשים גידלו את הגזע משום שלא יכלו להשיג מחיר טוב עבור הגורים  שלהם. יחד עם זאת חלוצי הגידול ניצלו קשרים אישיים ונהגו "להתגנב" בתערוכות  ולהשתתף בכיתה הפתוחה למרות שלא הייתה הכרה בגזע , על מנת לחשוף את הקבליר לציבור הכלבני והציבור הרחב
אט אט החלה הפופולריות של הגזע לעלות אצל הציבור והציבור הבין שהגזע הנאה הזה הגיע כדי להישאר.

Calendar

אוקטובר 2020
א ב ג ד ה ו ש
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Pages

Recent Comments

  RSS Meks Blog

  • How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? ספטמבר 10, 2020
   Did you know you can use the WordPress autoposting plugin for your content efforts and improve not only your time management but your business and visibility as well? The post How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide אוגוסט 15, 2020
   Looking for ways and means to create a personal branding site? Well, look no further ’cause we’re giving away all the how-to’s to do it yourselves! The post How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings יולי 16, 2020
   Let’s take a look at some of the must-have WordPress content plugins and tools to use to improve both your UX and rankings. The post Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference יוני 9, 2020
   Missed WCEU 2020 and all the exciting stuff from there? Here are all the key takeaways and main points to remember so, take notes! The post WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide מאי 14, 2020
   Wondering how can you change WordPress username once you set up your blog or site? Read all about it in our helpful guide! The post How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • What’s the best WordPress comment plugin to use? אפריל 13, 2020
   Wondering whether to use WordPress comment plugin or go with the native option? Here are our thoughts and recommendation on which one to choose. The post What’s the best WordPress comment plugin to use? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations מרץ 17, 2020
   What better way to gain more subscribers and grow your email list than with a little help of a top WordPress newsletter plugin, right? Only, with so many of them on the market – which one to choose? The post Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog דצמבר 17, 2019
   Eager to learn how to monetize your WordPress site or blog in an easy way? Read our guide and learn all about it! The post Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music נובמבר 15, 2019
   What are the top WordPress audio player plugins to choose from for your next music or podcast project? Take your pick from our suggestions! The post Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) אוקטובר 1, 2019
   How (and why) to add Instagram to WordPress and see more benefits from that match? We give you all the details and tools to do it successfully yourself! The post How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic

  Text

  Distinctively utilize long-term high-impact total linkage whereas high-payoff experiences. Appropriately communicate 24/365.

  Archives

  כתובת: רח' המסגר 6 קומה 1, אור יהודה

  ת.ד. 162 אור יהודה 6025101

  טלפון : 03-672-71-74
  פקס :   03-672-71-73

  קבלת קהל :

  יום א' – 16:00-18:00
  יום ב' – 09:00-11:00
  יום ג' – 09:00-11:00
  יום ד' – 15:00-17:00

  מענה טלפוני:
  ֿימים א',ב',ג',ד'
  בין השעות 12:00-14:00