!-- Facebook Pixel Code -->
גזעים קבוצה 7 - כלבי צייד

פוינטר אנגלי

מאת: מאיה קן

תמונות: Robwyn Pointers, משפחת קן

שייך לקבוצה 7

מידע כללי

הפוינטר האנגלי הוא כלב ציד השייך לקבוצת כלבי  הציד. כפי שמלמד שמו, תפקידו הוא להצביע ("פוינט") בשקט על עופות וחיות אחרות, כדי לאפשר לציידים לצוד אותן.

הפוינטר האנגלי הוא כלב אצילי, אתלטי ועירני. מראהו הכללי הוא סימטרי, שרירי, בנוי היטב, חזק ובעל  קווים ישרים ונקיים. הפוינטר מאופיין באפו הסולד והכהה. הוא בעל חזה רחב וצוואר שרירי, ארוך וחזק. תנועתו אצילית, קלה ומכסה שטח רב. זהו כלב מאוזן למראה, עם דגש על סימטריה והרמוניה בכל הופעתו. המראה הכללי הוא של כלב נעים למראה, מאוזן, אלגנטי, בעל הבעה ייחודית ורכה ועם זאת כלב עבודה בלתי נלאה, בעל אנרגיה ודחף עבודה, אשר ימצא את מקומו בקלות בכל פני שטח בהם יידרש לעבוד.

אופי

הפוינטר הוא כלב אינטליגנטי, אנרגטי וטוב- לב. הוא כלב משפחה נהדר, נאמן לבעליו ומתאים לבית עם ילדים וכלבים נוספים. הפוינטר הינו כלב חכם, הלומד מהר וניתן לאימון ואילוף, לעיתים אף משמש ככלב תרפיה. הפוינטר יעדיף להיות כמה שיותר קרוב לבעליו, והוא דורש תשומת לב- השקעה ואהבה.

עירנות, סיבולת גופנית ומהירות גם הם מאפיינים חשובים של הגזע. הפוינטר ניחן ברצון לעבוד ובאהבה לעבודה, כמו גם  גיכולת לעבוד בתנאים משתנים. העצמאות נדרשת כחלק מהעבודה. פוינטר מוצלח צריך להיות בעל רצון ומוכנות לתור ולחפש אחר הציד באופן עצמאי ולהורות לבעליו את הכיוון הנכון. עם זאת לעולם עליו לציית לבעליו ולשוב אליו מיד כאשר נקרא.

הידעת?

התנועה המאפיינת את הפוינטרים היא תנועת ההצבעה בה הכלב רוכן קדימה ומצביע עם אחת מרגליו הקדמיות לכיוון בעל החיים הניצוד.

ראשיתו של הגזע בתחילת המאה ה-17. הוא פותח בשביל ציד העופות, שהפך נפוץ באותה עת. ש אמנם סימני שאלה לגבי שורשיו של הגזע, אך הסברה הרווחת היא, כי הוא פותח באמצעות שילוב של מספר גזעים, לרבות הבלאדהאונד, הפוקסהאונד והגרייהאונד. לפני המצאת הרובים, הפוינטרים היו מצביעים על הטרף וכלבי הציד היו רודפים אחריו ותופסים אותו, עם התפתחות הרובים, הלך וגבר הצורך בכלבי הפוינטר ולאו דווקא בכלבי ציד ורדיפה. הפוינטר הפך במהרה לכלב ציד אהוד במיוחד על הציידים, וזאת משום שהוכיח את יכולות העבודה הגבוהות שלו: הוא בעל יכולות אתלטיות גבוהות, נאמנות לבעליו ויכולת למידה מהירה. על מנת לבצע את עבודתם, הפוינטרים נדרשים להפגין מספר מיומנויות. העיקרית שבהן היא מיומנות ה"הצבעה"-  הכלב מאתר את העוף  ומצביע עליו, כדי שהציד יוכל לצוד אותו. מיומנות נוספת היא "החזרה" (Retrieve). הכלב נדרש לרוץ אל הטרף לאחר שנורה ולהביאו לציד. פוינטרים אמנם לא נדרשים להיות רטריברים מטבעם אך לעיתים קרובות מאומנים אותם לכך.

בעת החדשה, הפוינטרים נמצאים פחות ופחות בשדות הציד והודות לאופים הנוח והנאמן משמשים כלבי לוויה ומשפחה.

הפוינטר האנגלי הינו כלב מאוזן למראה, עם דגש על סימטריה והרמוניה בכל הופעתו. 

לצד המבנה פונקציונאלי של כלב ציד, הפוינטר האנגלי מתאפיין במראה ייחודי – כאשר הדגש הוא על הראש
המיוחד, ובעיקר הזרבובית. הראש הינו האיבר המאפיין והמייחד את הפוינטר האנגלי ומקנה לו את הטיפוסיות
הנדרשת. ראש ייחודי זה מעטר מזה דורות יצירות אמנות רבות.

גובה:

גובה הזכרים נע בין 63- 69 ס"מ וגובה הנקבות נע בין 61-66 ס"מ.

הפוינטר הוא כלב בריא ומאוזן. כמו בגזעים גדולים בעלי חזה עמוק גם הפוינטרים נמצאים בסיכון להיפוך קיבה לכן יש לדעת מהם התסמינים לכך ומה לעשות במקרה שהם מופיעים. יש לנקות באופן קבוע את האוזניים של הפוינטרים על מנת למנוע דלקות.

תוחלת חיים:

בין 12 ל-16 שנים.

פרווה

פרוותו של הפוינטר קצרה, צפופה, חלקה ונעימה למגע. שיערו קצר, קשה ומפוזר בצורה שווה, חלק וישר לחלוטין עם ברק ניכר לעין. פרוותו הולמת כלב עבודה- היא מכסה את כל הגוף וקשה דיה על מנת להגן על הכלב בסבך. הפוינטר זמין במגוון צבעים: לבן עם כיתום שחור, לבן עם כיתום כתום, לבן עם כיתום לימון (צהוב), לבן עם כיתום חום ולפעמים מגיעים בצבע חלק ללא כיתום שחור, לימון, כתום או חום לילך. גם צבע הטריקולור תקין (שלושה צבעים). הצבע (יחד עם הפרווה המבריקה) מהווים את אחד התכונות שובות העין של הגזע. הצבע הבסיסי הוא לבן ועליו כיתום בצבעים שחור, לימון, כבד או כתום. הכתמים יכולים להיות גדולים ולכסות את מרבית הגוף, או קטנים ומפוזרים.

טיפוח

סירוק אחת לשבוע באמצעות מברשת רכה, מוריד את הפרווה המתה ומספק לפרווה ברק וניקיון. אין צורך לספר את הפוינטר. יש לשייף או לגזוז את הציפורניים אחת לחודש ולשמור על ניקיון האוזניים והשיניים.

הפוינטר דורש השקעה באילוף בסיסי כבר מגורות ועל בסיס שוטף. 

הפוינטר האנגלי אינו עקשן, הוא כלב נאמן מאוד לבעליו ומשתדל לרצות אותו. אדיבות ויציבות באופיו הן מתכונותיו הבולטות. חינוך נוקשה מדי וקולני אינו מתאים לו ועלול לגרום לכלב להיות פחדן וחסר בטחון.
יש לחנך את הפוינטר האנגלי בעקביות ובסמכותיות אך לשמור על עדינות ורכות כדי להגיע לתוצאות הנכונות. 

פעילות גופנית מומלצת:  על מנת לשמור על הפוינטר בריא, חזק ושמח יש לספק לו פעילות ספורטיבית על בסיס יומי. יש מגוון רחב של פעילויות ספורטיביות שמתאימות לפוינטר: ציד, משחקי גישוש, אימוני משמעת, ריצה או השתתפות כבן לוויה בטיולים משפחתיים. הפוינטרים אוהבים מאוד לשחות ולכן תמיד ישמחו להתלוות לביקור בים.

כלבי הפוינטר האנגלי משתלבים היטב במשפחה. הם אוהבים ילדים ונוהגים איתם בעדינות רבה. לאחר חינוך נכון, כלב הפוינטר האנגלי יכול להשתלב היטב במשפחות שרואות בו חלק מלתי נפרד מן הבית ויכולות גם להעניק לו פעילות יומיומית.

Calendar

אוקטובר 2020
א ב ג ד ה ו ש
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Pages

Recent Comments

  RSS Meks Blog

  • How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? ספטמבר 10, 2020
   Did you know you can use the WordPress autoposting plugin for your content efforts and improve not only your time management but your business and visibility as well? The post How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide אוגוסט 15, 2020
   Looking for ways and means to create a personal branding site? Well, look no further ’cause we’re giving away all the how-to’s to do it yourselves! The post How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings יולי 16, 2020
   Let’s take a look at some of the must-have WordPress content plugins and tools to use to improve both your UX and rankings. The post Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference יוני 9, 2020
   Missed WCEU 2020 and all the exciting stuff from there? Here are all the key takeaways and main points to remember so, take notes! The post WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide מאי 14, 2020
   Wondering how can you change WordPress username once you set up your blog or site? Read all about it in our helpful guide! The post How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • What’s the best WordPress comment plugin to use? אפריל 13, 2020
   Wondering whether to use WordPress comment plugin or go with the native option? Here are our thoughts and recommendation on which one to choose. The post What’s the best WordPress comment plugin to use? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations מרץ 17, 2020
   What better way to gain more subscribers and grow your email list than with a little help of a top WordPress newsletter plugin, right? Only, with so many of them on the market – which one to choose? The post Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog דצמבר 17, 2019
   Eager to learn how to monetize your WordPress site or blog in an easy way? Read our guide and learn all about it! The post Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music נובמבר 15, 2019
   What are the top WordPress audio player plugins to choose from for your next music or podcast project? Take your pick from our suggestions! The post Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) אוקטובר 1, 2019
   How (and why) to add Instagram to WordPress and see more benefits from that match? We give you all the details and tools to do it successfully yourself! The post How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic

  Text

  Distinctively utilize long-term high-impact total linkage whereas high-payoff experiences. Appropriately communicate 24/365.

  Archives

  כתובת: רח' המסגר 6 קומה 1, אור יהודה

  ת.ד. 162 אור יהודה 6025101

  טלפון : 03-672-71-74
  פקס :   03-672-71-73

  קבלת קהל :

  יום א' – 16:00-18:00
  יום ב' – 09:00-11:00
  יום ג' – 09:00-11:00
  יום ד' – 15:00-17:00

  מענה טלפוני:
  ֿימים א',ב',ג',ד'
  בין השעות 12:00-14:00