!-- Facebook Pixel Code -->

עצות שימושיות לבעלי חיית המחמד לעת מלחמה

לאור ההסלמה בדרום, באנו להעניק לכם מספר כלים חשובים כדי להקל עליכם ועל חיית המחמד שלכם.

לאור ההסלמה בדרום, באנו להעניק לכם מספר כלים חשובים כדי להקל עליכם ועל חיית המחמד שלכם. 

רבים מכם ודאי תוהים מה יהיה על חיית המחמד שלכם, אם וכאשר… ואולי… וחלילה… יפול על ראשינו טיל עם ראש נפץ בלתי קונבנציונאלי. על פי המתפרסם בעיתונות ובמדיה, גם אנו בני האדם איננו ממש מוגנים, במידה ואמנם יקרה "הנורא מכל". לא פלא שרבים מאיתנו החיים באווירה של חוסר ודאות ובלבול, דואגים גם לחיית המחמד שלהם – אם זה כלב, או חתול, או אולי ארנבים ואוגרים ועוד כהנה וכהנה. 

ישנם דברים שאינם בשליטתנו, ואם המלחמה הזו תוכרע באמצעים ביולוגיים/כימיים, לא כולנו נשרוד לספר על כך. ואולם, העד ש… ולכש… וכדומה, עלול לגרום לנו לאבדן העשתונות ולפגיעה באיכות חיינו וחייה של חיית המחמד שלנו בשל הלחץ וההיסטריה שעלולים ללוות אותנו ואת התייחסותנו לסביבה. נכון, זו מלחמה שבה רובנו נמצאים בעמדה פאסיבית וכל שנדרש מאיתנו הוא "לשבת ולחכות" לנשום או לא על פי "צפירה עולה ויורדת" – אין ספק שקשה יותר חוסר הפעולה מן הפעולה וישנם אינספור אפשרויות של תסריטים של מה ואיך עלול לקרות החל מתסריט אופטימי במיוחד וכלה בתסריט פחות אופטימי; ואולם אין זה המקום לעסוק בתזות היפותטיות אלה ואחרות. נכון, למלחמה כללי משחק משלה וחוקי הישרדות אחרים מחיי היום-יום; ואולם חלה עלינו האחריות לנסות ולשמור על אורח חיינו היומיומי השגרתי, עד כמה שניתן יהיה – ועל כן אשמח להעניק לכם מספר עצות שתעזורנה לכם ולחיית המחמד שלכם לעבור בשקט יחסי את המלחמה אם תיקרה. 

1)      לארגן בממ"ד או בחדר האטום, מכל סוג שהוא, מקום גם לחיית המחמד שלנו. ואם זה אומר להעביר (או לקנות בנוסף למי שידו משגת לכך) את הכלוב, האקווריום, ארגז החול, כלוב הטסה לאותו החדר וכלובי הצפרים למיניהם, נעשה זאת קרוב ככל שאפשר למועד פרוץ המלחמה. יתרה מכך, כדאי לארגן מזון, חול חתולים, ליצור פינת צרכים לכלב שלנו שתכוסה בנסורת (הסופחת אליה ריחות לא נעימים) שקיות ניילון לארוז את ה"מוקשים", משחקים, ובעיקר הרבה אורך-רוח.

2)      אין ספק שלגבי דגי הנוי אין לנו דרך לדעת את הקורה אותם וכיצד הם חשים או לא חשים בחוסר השקט שלנו; הארנבים, האוגרים, צפרים וכדו' יש לנו דרכים לתקשר איתם. אין לי ספק שמצב הרוח שישרור בחדר האטום ייתן את אותותיו בחיית המחמד שלנו ותהווה גורם מרכזי בשקט או באי השקט שלה. בכל מקרה, כדאי לנו, בכל עת שבה אנו נדרשים להיכנס לחדר האטום, להעסיק עצמנו בצרכים הכי פשוטים של חיית המחמד שלנו אשר תסיט את דעתנו מן ההיסטריה והתהייה. אין לי ספק כי ניקוי אקווריום וסידורו מחדש, ניקוי כלובי הארנבים/האוגרים וכו', ניקוי ארגז החול וכלובי הצפרים, כל אלה יעסיקו אותנו ויאפשרו לנו להעביר את הזמן שבין "צפירה עולה לצפירה יורדת" בדרך איכותית יותר. סביר להניח שהעיסוק הזה יש בו גם אלמנט הרגעה לנו, שכן נהפוך מיצורים פסיביים הממתינים לגורלם, לאנשים הפועלים למען אחרים גם אם זה רק חיית המחמד שלנו. בקיצור, יהיו יצורים חיים שיזדקקו לנו וזו לא מילה גסה. כדאי לרתום את כל מי שירצה בכך מבני הבית, יהיה בתעסוקה משותפת כזו משום דבק וחיזוק ביחסים. אנא השתדלו לא "לאכול אחד השני" מרוב לחץ.

3)      החתול הינו חיית מחמד שפחות תלויה בנו, עדיין במצבי לחץ הם עלולים להפוך לחסרי מנוח ולקפוץ ממקום למקום בחוסר מנוחה, חלקם עלולים להפוך לתוקפניים ולשרוט. לא לשכוח, ליטוף וחיבוק הם צרכים שלנו של בני האדם, לא כל חתול אוהב זאת, אז אנא לא לכפות על החתול שלכם את התנועה הכפייתית הזו של החלקת היד על פדחתו, כיוון שעלולים אנו ליצור את ההיפך מן הכוונה. יש לאפשר לחתול לנהוג על פי אופיו. אם אתם רואים שהחתול שלהם הופך לחסר מנוח ומגלה סימנים של תוקפנות, כדאי להתאבזר בקצת תרופות הרגעה כמו ולריאן לדוגמא (ופה כדאי בהחלט להתייעץ עם הוטרינר שלכם – הדוגמא של הולריאן באה רק לצורך ההדגמה ואין בה כדי לשמש המלצה) לתת לחתול שלכם כדור או פחות על פי מינון מומלץ ולהכניסו לכלוב הטסה. הכלוב יש בו אלמנט הרגעה וכן יש בו משום שהוא תוחם את החתול אלמנט הרגעה גם עלינו. כדאי כבר עכשיו לנסות להרגיל את החתול לישון בחדר האטום, כדי שהמעבר אליו בזמן אמת לא יהיה טראומטי עבורו ולא נצטרך לרדוף אחריו ברחבי הבית, כדי לכפות עליו להיכנס למקום דבר שעלול ליצור לחץ מיותר עלינו בזמן שנזדקק לכמה שיותר שליטה ומעבר מהיר.

4)      עם הכלב יש לנו אפשרות הרבה יותר לפעול להרגעתו ולהרגעתנו אנו. כיוון שהיחסים שלנו עם הכלב מאפשרים לנו שליטה בו, כדאי לעשות עם הכלב, בכל פעם שנכנסים לחדר האטום תרגילי משמעת במשך כחמש עד עשר דקות. התרגולת טובה גם לשליטה שלנו בכלב, הריכוז הנדרש מהכלב גורם לו לעייפות ולרגיעה. הרוטינה של תרגילי המשמעת יוצר אצל הכלב אסוציאציה של משמעת למקום, דהיינו, לחדר האטום. כדאי כבר עכשיו לתרגל עם הכלב הפנייה אל החדר האטום במסגרת תרגולת המשמעת שלו בתוך הבית. וכמו שאנחנו, נלך איתו רגלי, שב, ארצה, הישאר, בשאר חלקי הבית (כפי שפירטתי לעיל ליצור אסוציאציה של משמעת לבית) – כך גם נתרגל איתו הפניה לחדר האטום ונרגיל אותו לפקודה חדשה. עד היום למי שכלבו עבר אילוף, אחת ההמלצות של מאלפים היא ללמד את הכלב את הפקודה "למקום". היום כדאי באותה דרך ללמד אותו את הפקודה "אל החדר" על אותו משקל. ככל שנטמיע בכלב פקודה זו באופן יותר מעמיק, יהיה לנו קל יותר לשלוט בנעשה בבית במצב אמיתי. במצב של צפירה עלינו לוודא שכל הילדים ובני הזוג נכנסים לחדר האטום חובשים את המסכה, שיש מים ומזון בחדר האטום ועוד כהנה וכהנה מטלות. הידיעה ש"רקסי" יכול לבצע פקודה של "אל החדר" מבלי שנצטרך לרוץ אחריו, מורידה הרבה מן הדאגה שלנו לכלב ומן ההתלבטות של מי ומה קודם למה. יתרה מכך, כל פעילות ממשית יש בה אלמנט הרגעה עבורנו וממילא השפעה מיידית על מצב הרוח של כלבנו.

נכון, יש דברים שאינם בשליטתנו ואחרים שהינם בשליטתנו – בואו נדאג לבצע את שיש לנו את השליטה עליו. 

וכפי שאמר חכם גדול – "אלוהים תן לי את היכולת לשנות את שאני יכול לשנות ואת הכח לקבל את שאיני יכול לשנות ואת התבונה להבדיל ביניהם". 

מומלץ בחום לעשות את כל שיש בכוחכם למענכם ולמען היקרים לכם, לקבל את מה שאין בכוחכם לעשות ואת התבונה להבדיל ביניהם. 

ב ה צ ל ח ה !!!

Calendar

אוקטובר 2020
א ב ג ד ה ו ש
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Pages

Recent Comments

  RSS Meks Blog

  • How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? ספטמבר 10, 2020
   Did you know you can use the WordPress autoposting plugin for your content efforts and improve not only your time management but your business and visibility as well? The post How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide אוגוסט 15, 2020
   Looking for ways and means to create a personal branding site? Well, look no further ’cause we’re giving away all the how-to’s to do it yourselves! The post How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings יולי 16, 2020
   Let’s take a look at some of the must-have WordPress content plugins and tools to use to improve both your UX and rankings. The post Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference יוני 9, 2020
   Missed WCEU 2020 and all the exciting stuff from there? Here are all the key takeaways and main points to remember so, take notes! The post WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide מאי 14, 2020
   Wondering how can you change WordPress username once you set up your blog or site? Read all about it in our helpful guide! The post How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • What’s the best WordPress comment plugin to use? אפריל 13, 2020
   Wondering whether to use WordPress comment plugin or go with the native option? Here are our thoughts and recommendation on which one to choose. The post What’s the best WordPress comment plugin to use? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations מרץ 17, 2020
   What better way to gain more subscribers and grow your email list than with a little help of a top WordPress newsletter plugin, right? Only, with so many of them on the market – which one to choose? The post Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog דצמבר 17, 2019
   Eager to learn how to monetize your WordPress site or blog in an easy way? Read our guide and learn all about it! The post Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music נובמבר 15, 2019
   What are the top WordPress audio player plugins to choose from for your next music or podcast project? Take your pick from our suggestions! The post Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) אוקטובר 1, 2019
   How (and why) to add Instagram to WordPress and see more benefits from that match? We give you all the details and tools to do it successfully yourself! The post How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic

  Text

  Distinctively utilize long-term high-impact total linkage whereas high-payoff experiences. Appropriately communicate 24/365.

  Archives

  כתובת: רח' המסגר 6 קומה 1, אור יהודה

  ת.ד. 162 אור יהודה 6025101

  טלפון : 03-672-71-74
  פקס :   03-672-71-73

  קבלת קהל :

  יום א' – 16:00-18:00
  יום ב' – 09:00-11:00
  יום ג' – 09:00-11:00
  יום ד' – 15:00-17:00

  מענה טלפוני:
  ֿימים א',ב',ג',ד'
  בין השעות 12:00-14:00