דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)

עולם התערוכות

ברוכים הבאים לעולם התערוכות של ההתאחדות הישראלית לכלבנות

בחרו את הנושא המעניין אתכם

פניהם המאושרים של אלפי המבקרים ובעליהם של הכלבים הזוכים מכ-130 גזעים שונים לא סיפרו את הדרמה שהתלוותה לתערוכת הכלבים הבינלאומית כנות 2018.  התערוכה, מהגדולות, המאורגנות, הנעימות והמוצלחות שנערכו בישראל ב-15 השנים האחרונות נערכה רק שלושה ימים לאחר ארוע מזג אויר קיצוני שהוריד על שטח התערוכה בחצי שעה כמות של עשרות מילימטרים גשם והפך את שטחי החניה, שהוכנו לאלפי המבקרים, לעיסת בוץ אחת גדולה. עבודה מאומצת ויצירתית, מסביב לשעון, של הנהלת ההתאחדות איפשרה לקיים בכל זאת את התערוכה, עם כל האישורים הנדרשים.  

בשבת בבוקר קידמו את פניהם של אלפי המבקרים מזג אויר נאה, מדשאות מטופחות, עשר זירות שיפוט ותצוגה, שדרה של מועדוני הגזעים השונים ותצוגה מרשימה של מוצרי מזון וטיפוח לכלבים.

שופטים מאיטליה, ספרד, פורטוגל, גרמניה, הונגריה, בולגריה ומישראל שפטו קרוב ל-900 כלבים מכ-130 גזעים ב-9 זירות. מזמן לא זכינו לראות מספר כזה של כלבים והוא משקף את הגידול הקבוע שאנו רואים בשנה האחרונה במספרי הכלבים, העולים מתערוכה לתערוכה.

הזירה העשירית הוקדשה למופעים לקהל הרחב, ובינהם הדגמה של עבודת זריזות (אג'יליטי), הדגמה של משמעת ועבודה של כלבי שירות (IPO) והדגמה של משחק פריסבי. הנאת הקהל מעבודת הכלבים ובעליהם לא ידעה גבול ואנו שבים ומודים למועדוני העבודה ולמתנדביהם על התצוגה.

בכניסה לכפר קיבלה את פני המבקרים שדרה של דוכני מועדוני הגזע של ההתאחדות שהציגו את כלביהם, ענו בסבלנות על שאלות הקהל לגבי המאפיינים המיוחדים של כל גזע ולמי הוא מתאים, וחילקו חומרי הסברה. תודה רבה גם לכלבים שנטלו חלק בפעילות זו ולבעליהם.  לצידם פעלה גם עמדה לדגימת DNA לכלבים . 

הזירה המרכזית היתה מרווחת ונעימה ואיכלסה בקלות את עשרות הכלבים שעלו למקצים השונים.

הזירה המרכזית נפתחה בתחרות הנוהג הצעיר ולאחריה עמדנו דקה דומיה לזכרן של 9 הנערות והנער שנהרגו באסון נחל צפית. לאחר מכן נשפטו המקצים המיוחדים השונים, עשרת קבוצות הגזעים ובסופו של היום נבחר כוכב התערוכה. הכבוד של בחירת כוכב התערוכה ניתן לשופט הישראלי הותיק והאהוב איתן הנדל, שרק לאחרונה הוסמך כשופט מקיף לכל גזעי הכלבים, טבילת האש שלו כשופט כוכב התערוכה לוותה כמיטב המסורת בהתזת מים ומחיאות כפיים סוערות.

כל זאת לא היה אפשרי לא עזרתם של עשרות מתנדבים, חברי הועדות השונות של ההתאחדות, חברי מועדוני צורה ומועדוני עבודה, תלמידי המדרשה לכלבנות, פעילי הזירות ועוד. הנהלת ההתאחדות הישראלית לכלבנות מודה לכולם. תודה גדולה נוספת שלוחה ל"בית ארז" יבואני מזון הכלבים monge  נותני החסות הראשיים לתערוכה ושותפים של ההתאחדות מזה שנים רבות.