!-- Facebook Pixel Code -->
חדשות ועדכונים מאמרים וכתבות

חשיפה לצפון – סמינר אלסקן מלמוט

כתיבה ותמונות מאת יוגב הראל.

יותר מ-50 ״מעריצי מלמוט״ התכנסו בביתה של יו״ר החוג הישראלי לכלבים צפוניים, לערב ארוך של חגיגה כלבנית אמיתית: מפגש כלבני, חוויתי ולימודי לבעלי אלסקן מלמוט בהשתתפותן של הגב׳ ננסי ראסל וביתה ג׳רי אל דייסי שהגיעו לארץ במיוחד מארה״ב כאורחות של החוג.

בית הגידול של ננסי ראסל ״סטורם קלאוד״ הוא בית הגידול המפורסם והמשפיע ביותר בגזע בעולם כולו. כלבי בית הגידול מהווים נדבך חשוב בבסיס הגזע, ומפארים גם כיום פדיגרי של רבים מהכלבים ובתי הגידול המוכרים והמצליחים ביותר, כולל כלבים רבים בישראל.

ננסי היא שופטת מוערכת, שהיתה נשיאת המועדון האמריקאי, יו"ר וועדת החינוך של השופטים במועדון ולאורך שנים ארוכות מנטור של מגדלים רבים בגזע.

בפעילותה מובילה את ננסי האמונה בצורך לשמור על המאפיינים המקוריים של הגזע ומכאן החשיבות שהיא רואה בחינוך מגדלים בכל העולם.

ג׳רי היא גרומרית והנדלרית מצליחה בעלת שם עולמי.

הרעיון שעמד מאחורי הזמנתן היה לאפשר גישה אישית וישירה אליהן ואל פעילותן גם לבעלי כלבים שאין להם הזדמנות או מניע לחפש זאת – לייצר מפגשים שיתמקדו בחוויה האישית, לחשוף אותם לתשוקה שרבים מהמגדלים חשים לגבי התחביב שלהם ולפתוח בפניהם צוהר לעולם הכלבני.

שיתוף הפעולה של שתיהן היה מיידי ונבע מהבנה והערכה לרצון הייחודי שלנו לקרב את בעלי המלמוט לעולמן ולאג׳נדה שלהן.

ביקורן המשותף אפשר לחוג לקיים סמינר מגוון, באווירה של מפגש חברתי ובלתי אמצעי, אשר מיזג בין מפגש אישי ובין הרצון להנגיש את הידע, הניסיון והמקצועיות של שתי האורחות לחברי החוג ובעיקר לדור הבא.

כחלק מהחוויה ביקש החוג מההתאחדות להזמין את הגב׳ ראסל גם לשפוט בתערוכה הבינלאומית (למרות שרוב בעלי המלמוט אינם דווקא משוחרי התערוכות) במטרה לאפשר למי שכן מעוניין בכך להיחשף גם להשקפתה השיפוטית – ומתוך רצון לייצר תמונה כלבנית מלאה.

הסמינר, שהחל בשעות הצהריים ונמשך עד השעות הקטנות של הלילה, אכן היה חגיגה כלבנית של לימוד, התנסות ובעיקר הזדמנות חד פעמית להכיר מגדלת בעלת שעור קומה, עם ניסיון עצום והשקפה ייחודית, שהשפעתה על הגזע שלנו עצומה.

אופי האירוע אפשר גם לבעלי מלמוט שחשבו שהגידול המקצועי או התערוכות אינם מושכים אותם, להיחשף ולהכיר דגשים חשובים בהיסטוריה ובהתפתחות הכלבים שלנו ושפך אור על הייחודיות בגידול הגזע בהתאם למוטו של ננסי המסביר הכל: ״אנחנו עובדים עם כלבי התערוכות שלנו ומציגים את כלבי העבודה שלנו״ תוך התייחסות לעתיד הגזע ולמחויבותנו לשמירה עליו.

הסמינר התנהל באווירה חברית ונעימה המאפיינת את החוג ושילב טעימה מכל דבר:

סדנת תצוגה בתערוכה אליה הצטרפו גם כמה מהנוהגים המקצועיים יותר ופחות וכמובן בעלי מלמוט, אשר אפשרה התנסות אמיתית עם הכלבים בסימולציה של תערוכה תוך הדגמה, לימוד, אפשרות לשאול שאלות והתייחסות אישית.

הדגמה והסבר על טיפוח, הצגת חומרים ואביזרי סרוק, תוך הדגשת נקודות עיקריות בגרומינג של המלמוט, בעיקר בהתייחס לנתונים של הכלב הספציפי.

מפגש חברי ושיחות חופשיות בנושאים שונים כמו עבודה עם המלמוט, הרבעות וקווי גידול, התפתחות, שמירה על הגזע ועוד.

בשיאו של הערב הוקרנה מצגת מרגשת הכוללת תמונות וסרטונים היסטוריים נדירים המציגים את ההיסטוריה וההתפתחות של הגזע מפי ננסי אשר שילבה סיפורים, דעות והתנסויות אישיות.

גם ננסי וגם ג׳רי הביעו את שמחתן על האפשרות למפגש בסגנון אישי יותר והשקיעו שעות ארוכות בהיבטים המגוונים של הסמינר.

בשיחות שהתנהלו בשלב המפגש החופשי הן שמחו לגלות את הפעילות המגוונת הנעשית בישראל עם המלמוטים, בעיקר בעבודה עם ילדים מיוחדים, התחברו במיוחד לשאיפה לקרב בעלי מלמוט חדשים המהווים את הדור הבא של מגדלי הגזע בארץ ונהנו להכיר ולשוחח עם צעירים שרק החלו בדרכם כשותפים לחיים עם מלמוט.

למרות ניסיונה הרב, גם לננסי עצמה המפגש היה שונה וחוייתי. לדבריה היא אמנם מוזמנת לשיפוט בכל העולם, אבל לא מזדמן לה לפגוש ולהכיר את בעלי הכלבים הלא מקצועיים באופן ישיר באווירה חופשית, וזו היתה עבורה חוויה מיוחדת ומרעננת.

המשתתפים יצאו נפעמים מהאווירה החברית ומהזכות להכרות פתוחה וישירה עם האורחות – המפגש יישמר בזיכרון של מי שלקח בו חלק כחוויה ייחודית וחיובית וכסימן דרך בהתפתחות הגזע בישראל.

Calendar

אוקטובר 2020
א ב ג ד ה ו ש
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Pages

Recent Comments

  RSS Meks Blog

  • How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? ספטמבר 10, 2020
   Did you know you can use the WordPress autoposting plugin for your content efforts and improve not only your time management but your business and visibility as well? The post How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide אוגוסט 15, 2020
   Looking for ways and means to create a personal branding site? Well, look no further ’cause we’re giving away all the how-to’s to do it yourselves! The post How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings יולי 16, 2020
   Let’s take a look at some of the must-have WordPress content plugins and tools to use to improve both your UX and rankings. The post Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference יוני 9, 2020
   Missed WCEU 2020 and all the exciting stuff from there? Here are all the key takeaways and main points to remember so, take notes! The post WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide מאי 14, 2020
   Wondering how can you change WordPress username once you set up your blog or site? Read all about it in our helpful guide! The post How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • What’s the best WordPress comment plugin to use? אפריל 13, 2020
   Wondering whether to use WordPress comment plugin or go with the native option? Here are our thoughts and recommendation on which one to choose. The post What’s the best WordPress comment plugin to use? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations מרץ 17, 2020
   What better way to gain more subscribers and grow your email list than with a little help of a top WordPress newsletter plugin, right? Only, with so many of them on the market – which one to choose? The post Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog דצמבר 17, 2019
   Eager to learn how to monetize your WordPress site or blog in an easy way? Read our guide and learn all about it! The post Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music נובמבר 15, 2019
   What are the top WordPress audio player plugins to choose from for your next music or podcast project? Take your pick from our suggestions! The post Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) אוקטובר 1, 2019
   How (and why) to add Instagram to WordPress and see more benefits from that match? We give you all the details and tools to do it successfully yourself! The post How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic

  Text

  Distinctively utilize long-term high-impact total linkage whereas high-payoff experiences. Appropriately communicate 24/365.

  Archives

  כתובת: רח' המסגר 6 קומה 1, אור יהודה

  ת.ד. 162 אור יהודה 6025101

  טלפון : 03-672-71-74
  פקס :   03-672-71-73

  קבלת קהל :

  יום א' – 16:00-18:00
  יום ב' – 09:00-11:00
  יום ג' – 09:00-11:00
  יום ד' – 15:00-17:00

  מענה טלפוני:
  ֿימים א',ב',ג',ד'
  בין השעות 12:00-14:00