חדשות ועדכונים

סיכום שנה

לחברי ההתאחדות הישראלית לכלבנות ובני משפחותיהם על שתיים ועל ארבע
עם פרוס שנת תשע"ט ברצוננו לאחל לכם שנה טובה ומבורכת, שנה של אושר אישי והנאה רבה מהחברים על ארבע .
ההתאחדות הישראלית לכלבנות מייחלת ששנת תשע"ט תהייה שנה עוד יותר טובה לכל הכלבים במדינת ישראל באשר הם ונמשיך ונפעל לשם כך.
אנו מסיימים את שנת תשע"ח ומסכמים שנה של פעילות ענפה במהלכה השקנו את פרויקט "כלב הארץ" לחיזוק הקשר בין בני הנוער לכלבים, ואת פרויקט "כלב השנה"  המציין לשבח את הכלבים המובילים בכל אחד מהגזעים המוכרים בארץ; הובלנו פעילות הסברה למען רווחת הכלבים (פרויקט "לעולם לא אנטוש אותך לבד" ופעילות הסברה לשמירה על הכלבים בקיץ) ובכלל זה הופעות של חברנו בתקשורת, ופעילות בקרב גורמי ממשל למען רווחת הכלבים בכלל ולמען כלבנות מתועדת אחראית בפרט; השקנו את אתר ההתאחדות המחודש ובו אנו ממשיכים להעלות מדי שבוע גזעים נוספים להרחבת הידע הכלבני בקרב הציבור; השקנו את "פוגשים את הכלבים" ו"שדרת המועדונים" בהם חשפנו את הפעילות הכלבנית של המועדונים ושל המגדלים, כשארוע השיא היה בפסח בפארק חדרה שם נחשפו אלפי משפחות לבתי הגידול השונים ומועדוני העבודה.  את השנה חתמנו עם השקת כלי חיפוש אינטרנטי המנגיש את המידע על הכלבים המתועדים בישראל ("ספר הגידול") לציבור.
ליגת הנוהג הצעיר עברה לפעילות סדירה וקבועה ועשרות ילדים פעילים בה. במהלך השנה נערכו שלוש תערוכות בינלאומיות בהשתתפות מספר שיא של כלבים ומבקרים, עשרות מגדלים ישראלים  וכלביהם ייצגו את ישראל בכבוד באליפויות חשובות ברחבי העולם, ילדי הנוהג הצעיר ייצגו אותנו בכבוד, ובסיוע ההתאחדות בשלוש התערוכות החשובות באירופה,  נציגי ישראל ייצגו אותנו בתחרויות עבודה השונות, אג'יליטי ו-IPO וראויה במיוחד לציון הצלחתם של אנשי ספורט העבודה החדש בישראל – מונדיאורינג – שזכו להיות ממוקמים בין הספורטאים המובילים בעולם. ברכותינו לכל הבעלים, המגדלים והמאמנים המסורים האלה.
המדרשה לכלבנות מכשירה גם השנה עשרות כלבנים במסגרת הקורס הבסיסי לכלבנות, המהווה את אבן הדרך המרכזית בהשכלתו של כל כלבן ואליו התווסף קורס חדש להכשרת מועמדים לשיפוט, כחלק מפעילותנו להרחבת מעגל שופטי הכלבים בישראל.
הפעילות הכלבנית בישראל נמצאת במגמת עליה ואנו קוראים לכל אחת ואחד מכם לקחת בה חלק, החל מדאגה לכלב האישי שלכם וסיוע לכל כלב נזקק באשר הוא וכלה בהעמקת המעורבות במערכת הכלבנית, אתם מוזמנים לפנות אל מועדוני הגזעים השונים, לחוגי העבודה והספורט או למזכירות ההתאחדות ונשמח לראותכם משתתפים בכל פעילות, ומשתלבים בפעילות הענפה של מתנדבי ההתאחדות.
בברכת שנה טובה וגמר חתימה טובה

הנהלת ההתאחדות הישראלית לכלבנות