!-- Facebook Pixel Code -->

סופשבוע של כוכבים – ינואר 2018

אולם הספורט של סביון כבר ראה תערוכות כלבים רבות, גדולות ומרשימות. אבל ארוע כדוגמת  "סופשבוע של כוכבים" שנערך בו ביום שבת הראשון של שנת 2018 הוא טרם ראה.

האולם לבש הדר בשטיחים בצבעי ירוק וכחול, זירה גדולה הותירה די מקום לכל האורחים והאלופים שפקדו אותו, כשכרזות המספרות את סיפרה של ההתאחדות הישראלית לכלבנות מקבלות את פני הבאים.

הארוע התחיל עם מוקדמות הנוהג הצעיר, 12 ילדות, ילדים, בני ובנות נוער השתתפו בגמר השנתי של ליגת הנוהג הצעיר. בשלב המוקדמות השופטות היו גב׳ אתי גור, גב׳ יהודית וולף וגב׳ דנה הראל קונסטנטיני, אשר בחרו את 4 הפיינסליטיות, שדורגו בשלב הגמר ע"י השופט הפורטוגלי המוערך  לואיס פינטו טשיירה. במקום הראשון זכתה  שקד אילן, שתייצג את ישראל בתערוכת הקראפטס היוקרתית באנגליה. במקום השני זכתה מאיה קן, שתייצג אותנו באליפות העולם בהולנד ובמקום השלישי ניקול שימנסקי שתייצג אותנו באליפות אירופה בפולין. עוד עלתה לגמר מיה פז.

בשלב הבא הוענקו – בפעם הראשונה בישראל – אותות לזוכי "כלב השנה".

השקת דרוג "כלב השנה" הינה אחד החידושים שהוכנסו למערכת הכלבנית הישראלית ע"י ההנהלה החדשה של ההתאחדות בשנת 2017. מטרת הפרויקט הינה לפרגן ולתמוך במגדלים הישראלים ובבעלי הכלבים המשקיעים רבות בהשתתפות בתערוכות, ולקדם כלבנות איכותית.

הדרוג הושק בתערוכה הבינלאומית בכנות, בחודש מאי, ובשבעת החודשים האחרונים הצליחו 609 כלבים לצבור ניקוד, החל משתי נקודות, ועד ל-75 נקודות שהשיג הכלב שזכה בתואר "כלב השנה של ישראל לשנת 2017".

מספר מרשים של 152 כלבים זכו, כל אחד בגזעו, בתואר כלב השנה של הגזע, והם יקבלו בשבועות הבאים לביתם תעודה המעידה על ההישג המכובד. לסביון הוזמנה צמרת הזוכים, שזכתה לקבל את תעודת הזכיה מידי יו"ר ההתאחדות הישראלית לכלבנות, איל קן, ומנכ"ל בית ארז רמי מילטין. בכבוד הזה זכו עשרת הכלבים שזכו בניקוד הגבוה ביותר הכללי, ועשרת הכלבים בעלי מירב הנקודות בכל אחת מעשרת קבוצות הגזעים. היות וחלק ממנצחי הקבוצות מדורגים גם בין עשרת הכלבים בעלי הציון הגבוה ביותר בכללי, אזי בסה"כ הגענו השנה ל-13 כלבים שקיבלו אותות הצטיינות.

כלב השנה וסגנו זכו, מלבד הכבוד, גם במענק לסיוע לנסיעה לחו"ל, כחלק ממדיניות הנהלת ההתאחדות לסייע למצטיינים ישראלים להתחרות בעולם.

קצת פיקנטריה: 13 הכלבים המובילים מתחלקים כמעט חצי-חצי בין כלבי יבוא לבין ילידי הארץ. כלב השנה לשנת 2017 וסגנו הינם כלבי יבוא. חלק נכבד מילידי הארץ שבין 13 המובילים הינם תוצר של גידול ישראלי מדוקדק מזה דורות רבים. מרשימה במיוחד הזוכה בקבוצה 2ב – הקאנה קורסו מגידולם של לזר ג'רסי ודורית דמבין, שהיא דור שישי לבית הגידול ג'רסי קורסו, ולאחריה ניתן למנות  הביגל מגידול של טלי וזאב קרויטמן, שהוא דור חמישי תוצרת עצמית, והפודל הענק מגידול של ליהיא פקר והוויפט מגידול של ציפורת והילית כרמל – שניהם דור רביעי לגידול עצמי.
הקבוצה שבלטה הינה קבוצה 9 (זעירים) שהכניסה לרשימה שלושה כלבים במקומות השני, השלישי (בקרב צמוד עד לרגע האחרון….) והשביעי, ולאחריה קבוצה שלוש (טרייר) שהכניסה לרשימה שני כלבים במקומות הרביעי והחמישי. לזכות הטריירים עומדת גם העובדה ששתי המנצחות שלהם הינן נקבות, כאר בסה"כ היו לנו רק 4 נקבות מתוך 13 מצטיינים. רק 2 קבוצות הובלו ע"י נקבות: קבוצת הטריירים וקבוצה 2ב (דמויי דוגה) – שם לאורך כל הדרך ההובלה היתה של נקבות החל מהבולדוגית של אבי מלאך, דרך  הדנית הענקית של דימטרי אוברובסקי וכלה במהפך ועליה מטאורית של הקאנה קורסית של לזר ג'רסי ודורית דמבין שבסופו של דבר כבשה את הקבוצה.
להלן פרטי הכלבים הזוכים:

 • במקום הראשון Malet Park Champion Lubvi  רטריבר חלק שיער של צילי גוטפריד עם   75 נקודות . כלב השנה בקבוצה 8
 • במקום השני Dilemma Fred Astaire לאסה אפסו של ריטה באידק ושרה אפרתי. עם 69 נקודות. כלב השנה בקבוצה 9
 • במקום השלישי, Avivim Zeus Hashazuf פודל ענק שחור של ליהיא פקר ודוד שחר  עם 67 נקודות.
 • במקום הרביעי Satin Doll Show Time Queen יורקשייר טריירית של  אינגה ויינבוים עם 60 נקודות  כלבת השנה בקבוצה 3.
 • במקום החמישי sheyne unique at human sight new punim בול טריירית ננסית של יגאל גלמן עם 50 נקודות
 • במקום השישי Ruthdales Magnum Force אקיטה אמריקאי של שאדי עלי עם 45 נקודות, כלב השנה בקבוצה 5
 • במקום השביעי Richard Gere מלטז של אנה פטמקו עם 42 נקודות
 • במקום השמיני On the Path to Fame V.Hilit's Stars וויפט, בבעלות הילית וציפורת כרמל וורד קרמר עם 41 נקודות, כלב השנה בקבוצה 10
 • במקום התשיעי Jericho Star XXX ביגל של טלי וזאב קרויטמן עם 40 נקודות כלב השנה בקבוצה 4+6
 • במקום העשירי Buffera Gerassi Corso קאנה קורסו של לזר ג'רסי ודורית דמבין עם 40 נקודות כלב השנה בקבוצה 2ב
 • בראש קבוצה 7 Dario Israel's Blue Eyes ויימרנר קצר שיער  בבעלות ברק ליפק, בר-טל, קנור, גולדשמיט עם 37 נקודות
 • בראש קבוצה 2א Feddzhes Avangard Nice שנאוצר בינוני פלפל מלח של אלינה זליקובסקי עם 36 נקודות
 • וחותם את הרשימה בראש קבוצה מספר 1 Zottles Firecracker כלב צאן אנגלי עתיק של אייזיק סגל  עם 33 נקודות

זה המקום להודות מקרב לב לכל מי שבזכותכן יצא פרויקט כלב השנה לפועל –  לאורית נבו שיזמה ועומדת מאחרי התכנית, לאינה בלייבס וליהודית וולף מועדת תערוכות הדואגות להשיג את כל הנתונים ולפקח עליהם לפניואחרי עריכת התערוכות, ולמיטל בר-סלע "רשמת כלב השנה" שעושה עבודה מסורה ומבריקה ואחראית בפועל לדרוג. במסגרת סופשבוע של כוכבים הוענקו גם אותות הוקרה מיוחדים לפעילים מצטיינים ועל כך בידיעה נפרדת.

בנוסף ברצוננו להודות לרמי מילטין מייסד ומנכל בית ארז, בעצמו דור שני לכלבנות, מראשוני מגדלי כלב הרועה הגרמני בישראל וכיום גם אב לדור שלישי של כלבנים עם בתו טל מילטין בעלים ומגדלת של דקל ננסי ארוך שיער ומנהלת השיווק של בית ארז, שתמיכתם סייעה רבות להעמדת ארוע ברמה כה גבוהה, והמלווים את מרבית אירועי ההתאחדות לאורך השנים.

את התוצאות אותן ניתן למצוא במלואן ב:  https://dogoftheyear.blogspot.co.il/

את סופשבוע של כוכבים חתמה תחרות "אלוף האלופים" המסורתי הנערכת מזה כ-10 שנים. בתחרות זו מוזמנים להשתתף כל הכלבים בעלי תואר אלוף ישראל לסוגיו. ההרשמה יועדה לעד 60 כלבים, אבל לחץ גדול מצד בעלי הכלבים הביא את ההנהלה לאפשר הגדלה של מספר המשתתפים עד כדי מספר שיא של 69 משתתפים.

את אלוף האלופים של ישראל לשנת 2017 שפטו לואיס פינטו טשיירה מפורטוגל, יניקי שטיינבוק ויוחאי ברק מישראל. בשלב הראשון נשפטו כל המשתתפים באופן פרטי ע"י כל אחד מהשופטים וקיבלו ניקוד אישי. 16 הכלבים שצברו את הניקוד הגבוה ביותר עברו לשלב הגמר שנערך בשיטת ה"נוק אאוט". הכלבים חולקו לצמדים ועלו זוגות זוגות, כששלושת השופטים כל פעם בוחרים את הכלב המנצח מבין השניים. 8 הכלבים שעלו שלב התחלקו שוב ל4 זוגות ומהם נבחרו 4 פיינליסטים שנבדקו שוב אישית ודורגו עי כל אחד משלושת השופטים, סך הנקודות הכריע בדבר המנצחים . בתחרות הקשה הזו בלטה השנה במיוחד קבוצה אחת כאשר לגמר הגיעו 3 נציגים של קבוצה מספר 5 (שפיץ) והזוכים הינם:

במקום הראשון – אלוף האלופים של ישראל לשנת 2017, הפומרניין Dan-Star-Kom Take For Granted של עידן כהן

במקום השני האקיטה האמריקאי Range Dekai של יקוט עסקאלה

במקום השלישי הקאירן טרייר Hjohoo's Hjo're So Full Of Joy של דורית דמבין

במקום הרביעי האלסקן מלמוט   Legacy Of Ayla Alaskan Beauty של שושן

גם כאן מציעה הנהלת ההתאחדות הישראלית לכלבנות לזוכה מלגה לסיוע בהשתתפות באליפות העולם או באליפות אירופה שיערכו ב2018.

סופשבוע של כוכבים התנהל בצורה מכובדת, שקטה ויעילה, תוך עמידה בלוח הזמנים ואווירה נעימה. מאחרי העבודה הרבה שהושקעה בארוע עומדים אנשים שנטלו את כל העבודה על כתפיהם מיזום וארגון ועד סחיבת ופריסת השטיחים וניקוי האולם בסוף היום. בראש הצוות הזה עמדו דורון ראכלין, איל קן ואיתן הנדל ולצידם סייעו עוד רבים וטובים ואנו מודים לכולם

נתראה בארוע הכוכבים של 2018 בינואר שנה הבאה!

תמונות של כל כלב בנפרד תמצאו בגלריית התמונות