!-- Facebook Pixel Code -->

סדנת אג'יליטי בצפון הארץ

קבוצה קטנה של חובבי אג'יליטי התחילו לקיים פעילות בעכו ובקרוב מביאים מאמנים מחו"ל

הגענו לכפר הנוער מנו"ף שבעכו באוגוסט. חם מאד בחוץ, אבל במגרש האילוף המוצל שארקדי שולמן הקים היה נעים יחסית.  מאור שטיינמץ, יעל חזן ואני הגענו כדי לבדוק אפשרות קיום סדנת אג'יליטי במקום, והופתענו לטובה.  המקום כולו מטופח, נקי ונעים לעין. רשת הצל הגדולה הפרוסה מעל חלק מהמגרש הקלה על עומס החום, ומיקום המגרש אפשר לבריזה לנשוב מדי פעם ולקרר אותנו ואת הכלבים.  הדשא היה ירוק, רך ואיכותי, ברמה שלא נופלת ממיטב מגרשי האימון באירופה. באופן ספונטני החלטנו להתאמן יחפים על הדשא, ומאז זה הפך להרגל.

מייד התחלנו בהכנות קדחתניות לסדנא.  החלטנו לחלק אותה ל-2 חלקים – החלק הראשון, יתקיים פעמיים – פעם ראשונה בכפר הנוער מנו"ף, ופעם שנייה בבית ארז שבמשמר השבעה.  חלק זה יכלול הסבר תיאורטי בהדרכת מאור והתנסות מעשית בהדרכת שלושתנו.  החלק השני יהיה חלק מעשי, בהדרכת קארין מארינקוביץ וקלמנס הארינג מאוסטריה.

בסוף השבוע האחרון התחלנו לקטוף את פירות העבודה הקשה של שלושת החודשים האחרונים – קיימנו את החלק הראשון של הסדנא בכפר הנוער מנו"ף.  ביום שישי התכנסו כל המשתתפים באולם ההרצאות ולמדו ממאור על המתקנים השונים, על השיטות השונות ללימוד המתקנים ועל דרכי נהיגת הכלב במסלול. מאור ענה על השאלות בסבלנות ובמקצועיות, והכין את המשתתפים לעבודה המעשית בשבת.

בשבת בבוקר אפשר היה לטעות ולחשוב שהסדנא פתוחה אך ורק לכלבים גזעיים. הגיעו כלבי ביגל, רועה בלגי גרוננדייל, רועה בלגי מלינואה, סכיפרקה, רועה אוסטרלי, שנאוצר ענק, בורדר קולי, יורקשייר טרייר, קבליר קינג צ'ארלס ספנייל, בוקסר, בורדר קולי, בולדוג צרפתי ושני כלבים מעורבים.

המשתתפים התחלקו לשלוש קבוצות, כאשר כל קבוצה עברה בין שלוש תחנות שונות: מנהרה, נקודות מגע וקפיצות.  יעל הדריכה את המשתתפים איך ללמד את הכלב לעבור במנהרה, ותוך זמן קצר, גם כלבים אשר חששו בהתחלה, עברו את המנהרה מקצה לקצה בהצלחה ובשמחה. אני הדרכתי את נושא נקודות המגע – חלקים מהמתקנים אשר צבועים בצבע שונה, שבהם הכלב צריך לגעת כאשר הוא עולה ויורד מהמתקן.  גם בחלק זה כל הכלבים הצליחו ללמוד לדרוך על המתקן עם רגליהם האחוריות, כאשר רגליהם הקדמיות נוגעות בדשא. מאור לימד את הכלבים כיצד לפנות ימינה או שמאלה אחרי קפיצה, דבר אשר מסייע במעבר מהיר ומדויק של מסלול אג'יליטי.

כמו המשתתפים בחלק הראשון של הסדנא, גם אנחנו מצפים בקוצר רוח לחלק השני, בהדרכת המדריכים מאוסטריה. שניהם מדריכים מנוסים, אשר מתחרים באג'יליטי ברמה הגבוהה ביותר (A3) באוסטריה ובתחרויות נוספות באירופה. קלמנס התחרה באליפות אירופה הפתוחה, באליפות העולם וגם ניצח בשלל אליפויות באוסטריה. שניהם מתעתדים להתחרות באחת התחרויות האירופאיות הגדולות בדצמבר הקרוב, עם כלבי הבורדר קולי שלהם ג'ונס ואייס.

יעל, מאור ואני מאד נהנינו להדריך צוותים ללא נסיון.  היה תענוג גדול לראות את הכלבים מבינים מה רוצים מהם, ומתחילים להקשיב לבעליהם גם אם אין להם בסיס של משמעת.  אפשר היה לראות תוך פרק זמן קצר התקדמות מאד גדולה בכל אחד מהצוותים.  ההתקדמות הייתה מהירה עד כדי כך שכולם, ללא יוצא מן הכלל, הצליחו לבצע מסלול אג'יליטי פשוט בסוף הסדנא!

אורלי אייכנבאום, שהשתתפה בסדנא יחד עם כלבת הסכיפרקה של אבישג מורגנשטיין, מספרת: "בהחלט ארצה להמשיך בספורט יחד עם הכלב שלי. הרגשתי את ההבדל בעבודה עם כלבה לא שלי לעומת כלבים שעבדו עם בעליהם. הדבר בלט במיוחד במתקן המנהרה, שכל היותו הוא בדיקת הקשר בין הבעלים לכלבו.  רק בעזרת אבישג הצלחנו להעביר את הכלבה במנהרה, ואני בטוחה וסמוכה שאם הייתי משתתפת עם הרועה האוסטרלי שלי, ליאו, העניין היה מתבצע אחרת. החלק התיאורטי תרם מאד לחלק המעשי, ועזר לנו להבין מה אנחנו צריכים לעשות. אני בהחלט אתחיל להתאמן עצמאית עם הכלב שלי בעזרת הכלים שקיבלתי בסדנא, ואשמח לשלב את התרגילים שלמדנו בעבודה עם מתקני אג'יליטי. למען האמת, אני רק מחכה לזה – זה זמן איכות והנאה רק לכלב שלי ולי. הסדנה התנהלה בצורה טובה, עם אווירה טובה ואנשים וכלבים מקסימים, והייתה מתוכננת בצורה מצוינת."

מבחינתנו, סדנאות האג'יליטי שקיימנו הן רק הפתיח.  אנחנו מתכוונים להתחיל באימוני אג'יליטי קבועים בכפר הנוער מנו"ף, ויעל ומאור מתעתדים לפתוח קבוצות גם באיזור השרון.

Calendar

אוקטובר 2020
א ב ג ד ה ו ש
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Pages

Recent Comments

  RSS Meks Blog

  • How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? ספטמבר 10, 2020
   Did you know you can use the WordPress autoposting plugin for your content efforts and improve not only your time management but your business and visibility as well? The post How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide אוגוסט 15, 2020
   Looking for ways and means to create a personal branding site? Well, look no further ’cause we’re giving away all the how-to’s to do it yourselves! The post How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings יולי 16, 2020
   Let’s take a look at some of the must-have WordPress content plugins and tools to use to improve both your UX and rankings. The post Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference יוני 9, 2020
   Missed WCEU 2020 and all the exciting stuff from there? Here are all the key takeaways and main points to remember so, take notes! The post WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide מאי 14, 2020
   Wondering how can you change WordPress username once you set up your blog or site? Read all about it in our helpful guide! The post How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • What’s the best WordPress comment plugin to use? אפריל 13, 2020
   Wondering whether to use WordPress comment plugin or go with the native option? Here are our thoughts and recommendation on which one to choose. The post What’s the best WordPress comment plugin to use? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations מרץ 17, 2020
   What better way to gain more subscribers and grow your email list than with a little help of a top WordPress newsletter plugin, right? Only, with so many of them on the market – which one to choose? The post Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog דצמבר 17, 2019
   Eager to learn how to monetize your WordPress site or blog in an easy way? Read our guide and learn all about it! The post Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music נובמבר 15, 2019
   What are the top WordPress audio player plugins to choose from for your next music or podcast project? Take your pick from our suggestions! The post Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) אוקטובר 1, 2019
   How (and why) to add Instagram to WordPress and see more benefits from that match? We give you all the details and tools to do it successfully yourself! The post How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic

  Text

  Distinctively utilize long-term high-impact total linkage whereas high-payoff experiences. Appropriately communicate 24/365.

  Archives

  כתובת: רח' המסגר 6 קומה 1, אור יהודה

  ת.ד. 162 אור יהודה 6025101

  טלפון : 03-672-71-74
  פקס :   03-672-71-73

  קבלת קהל :

  יום א' – 16:00-18:00
  יום ב' – 09:00-11:00
  יום ג' – 09:00-11:00
  יום ד' – 15:00-17:00

  מענה טלפוני:
  ֿימים א',ב',ג',ד'
  בין השעות 12:00-14:00