!-- Facebook Pixel Code -->

נקבעו נציגות ישראל לתחרות הנוהג הצעיר בתערוכות בחו"ל

דניאלה לרמן תייצג אותנו בקראפטס (אנגליה), יעל דוידוביץ' היא נציגת ישראל באליפות העולם (אוסטריה), נוי קורנר תייצג את ישראל באליפות אירופה (רומניה)

בתחרות גמר ליגת הנוהג הצעיר שהתקיימה בשבת, 4 בפברואר, בחוות הכלבים בכפר הס, זכתה דניאלה לרמן במקום הראשון ובזכות לייצג את ישראל בתחרות הנוהג הצעיר הבינלאומי היוקרתית בתערוכת קראפטס באנגליה, בחודש מארס. יעל דוידוביץ', הזוכה במקום השני, תוכל לייצג אותנו באליפות העולם שתתקיים בזלצבור שבאוסטריה במאי, ואילו נוי קורנר, שמוקמה שלישית, תהיה נציגת ישראל באליפות אירופה שתתקיים באוקטובר ברומניה.

אחריהן, לפי סדר יורד, מוקמו:
4. ליקה בורודצקי
5. גל קריאל
6. ניקול אגפייב
7. שקד אילן

כל הבנות עברו סדרת תרגילים שונים בשני מקצים. במקצה הראשון שפטו שלושה שופטים – הילית כרמל, אריק שוורץ ואבי מלאך. השופטים נתנו לבנות ניקוד ועם סיום שלב זה עלו ארבע הבנות עם הניקוד הגבוה ביותר לשלב הסופי. כאן שפטה אותן מירנה שיבולת, אחת האנשים שהכניסו את נושא הנוהג הצעיר לארץ ובעצמה מציגת כלבים מנוסה ביותר. היא לא התייחסה לניקוד שקיבלו, אלא רק לביצועים שהוצגו לפניה. בין היתר, התבקשו הבנות להתמודד עם כלבה קשה להצגה, שכל הזמן נבחה וחיפשה את הבעלים שלה, ובהחלט עשו אתה עבודה יפה (תודה לבעלים, איילת השחר ענף שושנה שהגיעה כל הדרך ממעלות עם הכלבות שלה). לצד הכלבה הזאת, המשתתפות גם התבקשו להציג כלב פודל ענק של ליהיא פקר, כלב צעיר ולא ממש מנוסה.

"היה לי העונג והכבוד לשפוט את גמר ליגת הנוהג הצעיר השנה," מציינת מירנה שיבולת, ששפטה את המקצה הסופי ודירגה את הזוכות. "המשתתפות היו בעלות רמת מיומנות גבוהה מאוד ומעבר לכך, הוכיחו קשר מצויין עם הכלבים שלהם ויכולת להתחבר עם כלבים שלא הכירו אותם ולגרום להם לתחושת ביטחון, גם כשמדובר בכלבים שהעבודה אתם מהווה אתגר של ממש. היה קשר מאוד לבחור את המנצחת מבין הנוהגות הצעירות שהפגינו סגנון מעולה. ברכותיי לכולם, ואני בטוחה שהמנצחות ייצגו אותנו בכבוד בזירה הבינלאומית."

הנה דברים שכתבה אחת השופטות, הילית כרמל שהשתחררה לא מזמן משירות צבאי ביחידת "עוקץ" וזו לה הפעם השנייה כשופטת בנוהג הצעיר:

"כשיוסי גיא הציע לי לשפוט בגמר הנוהג צעיר התרגשתי מאד, כבוד הוא לי להגיע לשפוט בגמר שבילדותי השתתפתי בו בהתרגשות מספר פעמים. 
לפני התערוכה אירגנתי לעצמי בראש מה אני מחפשת בנוהג הצעיר הטוב ביותר: את האלגנטיות והחיוך בהצגה של המציג לצד החדות והדיוק בביצוע התרגילים ועד לריכוז במהלך ההצגה כלפי הכלב וכלפי השופט. מבחינתי, מי שיעמוד בהצלחה בכל הקריטריונים האלה, הוא זה שמגיע לו את המקום הראשון וזה שהייתי רוצה שייצג את הנוהג הצעיר הישראלי בחו"ל. 
יש שיגידו שאני מכירה חלק מהמשתתפים שהיו היום, ובואו נודה בזה מדינת ישראל היא מקום קטן והכלבנות הישראלית עוד יותר קטנה – רובנו מכירים אחד את השני, אך כשזה מגיע לשיפוט בתערוכה – הכרות מוקדמת נעלמת ואינה משפיע על התוצאה, ההווה בזירה הוא הקובע. 
לפני שיפוט התרגיל או ההצגה, חשוב לי לראות את ההנאה של הנוהג עם כלבו, כי בשורה התחתונה הכל נובע מתוך האהבה לתחביב הזה שנקרא "תערוכות כלבים". בנוסף, המציג צריך לדעת לחלק את הריכוז שלו בין מצב כלבו לבין השופט, ועדיף שיעשה זאת בחיוך. לצד התחרותיות, שכמובן חלק בלתי נפרד מהתערוכות, חייבת להיות גם ספורטיביות ואהדה הדדית, כי בשורה התחתונה צריך לזכור ש"זה רק ספורט". 
לדעתי, קיצור דו"ח השיפוט הקל מאד על השיפוט וכך גם על המשתתפים והכלבים ואיפשר לשופטים להתמקד בשיפוט ההצגה הכללית של הילד. הדו"ח הסנדרטי בתחרות הנוהג הצעיר מחייב את השופט להעביר כל נוהג רשימת תרגילים וקריטריונים בהם הוא צריך לעמוד, ולדעתי בכך עוברת התמקדות השופט מההצגה של המציג להתמקדות במילוי דו"ח השיפוט המפורט. כך גם שיפוט ע"י מספר שופטים בגמר מביאה דעות מקצועיות שונות ומעלה מעל פני השטח את המציגים שהיו באמת הטובים ביותר באותה תערוכה.

בסך הכל, מאד נהניתי לשפוט בגמר הנוהג הצעיר היום, הרמה של המציגים היתה גבוהה ושואפת למקצועיות, כל הכבוד לכל המשתתפים ובהצלחה בהמשך הדרך."

והנה מה שכתבה נוי קורנר, אחת המשתתפות:

"לי אישית זו השנה השניה שאני לוקחת חלק בתחרות ונהנית מכל רגע.

השנה נערך הגמר בכפר הס בשעות הבוקר ומזג האויר פעל לטובתנו, יום אביבי שבא להתארח בחורף.

נודע לי על הגמר שבוע לפני האירוע, כך שלא היה לי הרבה זמן להתכונן לקראתו, ולכן השבוע שלפני הגמר היה עמוס בין חגיגות יום ההולדת שלי, למציאת כלב לתחרות ובין להתכונן למבחנים היטב.

לבסוף נמצא הפרטנר המדהים כלב רועה אוסטרלי העונה לשם ליאו (גידול: שניר אור-לוי, בעלים: אורלי איכנבוים) בהדמנות זו אני מבקשת להודות לאורלי על האמון, העזרה ושיתוף הפעולה.

על מנת ליצור את החיבור שהורגש בזירה ביקשתי לארח את ליאו יום לפני התחרות אצלי בבית (אני מודעת לעובדה שבגלל שאין לי כלב פרטי האתגר כנוהגת צעירה גדול יותר בשבילי).

הגענו הביתה, עליתי על מדי ספורט, וירדנו לאימון קצר ולאחריו פינקתי את ליאו במקלחת וייבשתי את פרוותו עם פן. בבוקר התחרות קמנו מוקדם התארגנו ויצאנו לדרך, לא לפני שליאו קיבל סירוק קל ואני קיבלתי ליקוקי בוקר טוב ומוצלח.

הגענו למקום, התמקמנו ובירכנו את הנוכחים בבוקר טוב, התאמנו אימון מסכם והכניסו אותנו ביחד עם כל המתמודדות לזירה. תחילה חילקו אותנו לשלוש קבוצות בחנו אותנו בכמה תרגילים עם הכלב שאיתו באנו והחליפו ביננו את הכלבים. לאחר מכן שקללו את הניקוד של כל נוהג והועלו ארבע מתמודדות מתוך השבע שלהן הניקוד הגבוה ביותר.

ארבע הבנות הועלו שוב לזירה כשאנו מבצעות חילוף כלבים נוסף ביננו עד הגעת כלבי ההפתעה שלהם לא התכוננו מראש ולא ידענו עליהם (מגזעי הפודל והרועה שוויצרי). זכיתי במקום השלישי ושמחתי מאוד על המקום המכובד.

לאחר הצילומים הגענו הביתה ונפרדתי מליאו המקסים, אני הלכתי עם הרגשה טובה ומלאת סיפוק לאחר שבוע מטורף שכזה, נהניתי מאוד וכעת ברצוני להודות לחבר השופטים, ליוסי גיא על התמונות המדהימות ושניר אור- לוי ואורלי איכנבוים ולהורי, שאף על פי שאינם נמנים עם עולם הכלבנות מלווים ומכבדים את דרכי בעולם זה.

Calendar

אוקטובר 2020
א ב ג ד ה ו ש
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Pages

Recent Comments

  RSS Meks Blog

  • How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? ספטמבר 10, 2020
   Did you know you can use the WordPress autoposting plugin for your content efforts and improve not only your time management but your business and visibility as well? The post How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide אוגוסט 15, 2020
   Looking for ways and means to create a personal branding site? Well, look no further ’cause we’re giving away all the how-to’s to do it yourselves! The post How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings יולי 16, 2020
   Let’s take a look at some of the must-have WordPress content plugins and tools to use to improve both your UX and rankings. The post Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference יוני 9, 2020
   Missed WCEU 2020 and all the exciting stuff from there? Here are all the key takeaways and main points to remember so, take notes! The post WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide מאי 14, 2020
   Wondering how can you change WordPress username once you set up your blog or site? Read all about it in our helpful guide! The post How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • What’s the best WordPress comment plugin to use? אפריל 13, 2020
   Wondering whether to use WordPress comment plugin or go with the native option? Here are our thoughts and recommendation on which one to choose. The post What’s the best WordPress comment plugin to use? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations מרץ 17, 2020
   What better way to gain more subscribers and grow your email list than with a little help of a top WordPress newsletter plugin, right? Only, with so many of them on the market – which one to choose? The post Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog דצמבר 17, 2019
   Eager to learn how to monetize your WordPress site or blog in an easy way? Read our guide and learn all about it! The post Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music נובמבר 15, 2019
   What are the top WordPress audio player plugins to choose from for your next music or podcast project? Take your pick from our suggestions! The post Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) אוקטובר 1, 2019
   How (and why) to add Instagram to WordPress and see more benefits from that match? We give you all the details and tools to do it successfully yourself! The post How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic

  Text

  Distinctively utilize long-term high-impact total linkage whereas high-payoff experiences. Appropriately communicate 24/365.

  Archives

  כתובת: רח' המסגר 6 קומה 1, אור יהודה

  ת.ד. 162 אור יהודה 6025101

  טלפון : 03-672-71-74
  פקס :   03-672-71-73

  קבלת קהל :

  יום א' – 16:00-18:00
  יום ב' – 09:00-11:00
  יום ג' – 09:00-11:00
  יום ד' – 15:00-17:00

  מענה טלפוני:
  ֿימים א',ב',ג',ד'
  בין השעות 12:00-14:00