חדשות ועדכונים

מכתב מיושב ראש ההתאחדות איל קן

לחברות וחברי ההתאחדות הישראלית לכלבנות שלום,

אני פונה אליכם בפעם הראשונה והאחרונה בשמי, כמי שדוגל בהצנע לכת כל הפניות הרשמיות מההתאחדות יצאו בתקופת כהונתי מההנהלה כולה.

אולם הפעם אני פונה אליכם באופן אישי כאיל.

אני מסיים בתקופה הקרובה את כהונתי כיו"ר ההתאחדות הישראלית לכלבנות.

בתקופה של כשנתיים עמדתי בראש המערכת. אני ממש שמח וגאה על הדרך שעשינו.

  • פתחנו את דלת ההנהלה לכל אחת ואחד מכם בימים פתוחים בהם היה ניתן להעלות ולטפל בכל נושא.
  • שינינו את התרבות לשקיפות מלאה בנושאים כספיים ובנושאים כללים.
  • שינינו את מצבה הכלכלי של ההתאחדות ללא היכר ואנחנו מסוגלים כיום לפעול בגזרות שלא היינו נוכחים בהן.
  • בנינו אתר אינטרנט הנותן אינפורמציה עדכנית וידע רב. היד עוד נטויה בהרחבתו של האתר ואני בטוח שהוא יהפוך מקור הידע הכלבני העיקרי לקהל הרחב במדינת ישראל.
  • קיימנו תערוכות ואירועים שהיו כולם, ללא יוצא מהכלל, מוצלחים ביותר בכל ההיבטים של חשיפה לקהל, נראות, חווית משתמש (כן, לראשונה, זמן הוא זמן ולא מתחילים באחור של שעות ומסיימים בלילה). כל התערוכות ללא יוצא מן הכלל הרוויחו, ללא תירוצים או משחקים חשבונאיים. בתערוכת "כנות" האחרונה נרשם מספר שיא של כלבים זה עשור.
  • פתיחת ספר הגידול – יש בידכם כעת כלי מקצועי ראשון במעלה המאפשר לכם ללמוד את התפתחות הגידול בגזעים השונים, היכולת לתכנן גידול ולעקוב אחרי ההיסטוריה של כל גזע בישראל.
  • הנחנו תשתית בתחום קשרי הממשל ויחסי הציבור, תשתית שהכניסה אותנו להיות שחקן בתחומים אלו. את התשתית הזו יש עדיין לטפח על מנת שנוכל לקטוף את פירותיה.
  • בתחום הכלבני מקצועי השקנו בהצלחה גורפת את "כלב השנה", הפכנו את ליגת הנוהג הצעיר לליגה אמיתית ומסודרת וכמובן בראש ובראשונה בתחום זה, העברנו את ההחלטה בדבר קיום בדיקות DNA ואנחנו על סף יישום.
  • פתחנו את הדלת לשופטים חדשים וערכנו קורס הסמכה לשופטי נוהג צעיר וקורס הכנה למועמדים לשיפוט.
  • חוללנו שינוי ערכי חשוב ביותר על פיו חברי ההנהלה עושים את פעילותם בארץ ואף בייצוג ההתאחדות בחו"ל בהתנדבות מלאה. כולי תקווה כי אמת מידה ערכית זו תשמר גם להבא.

בפני ההתאחדות נותרו אתגרים גדולים.

בראש ובראשונה לפרוץ את קיר הזכוכית של האופן בו נתפשת בקרב קהלים רחבים הכלבנות המתועדת כמו גם להביא לידי הכרה בדבר הייחודיות שלנו בתחום המקצועי ובריאותי של הכלבנות בישראל וכלפי פנים לגבות את השינוי התודעתי בחתירה ליושרה ומקצועיות טוטאלית.

אני רואה בכל אחת ואחד מכם שגריר של גידול כלבים אחראי ומקצועי. אנא עשו שימוש בכלים המקצועיים הקיימים בהתאחדות על מנת לגדל כלבים בצורה האחראית ביותר, הטובה ביותר לכלב מבחינה בריאותית ומספקת לו סביבת חיים משובחת.

אני מקווה לראות יותר ויותר מכם בפעילויות של ההתאחדות בחוגים ובחוגי העבודה והספורט.

אנא אל תהססו והצטרפו לפעילויות התנדבותיות כל אחד לפי יכולתו וזמנו ואל תשכחו להביא את הדור הצעיר אתכם. והכי חשוב אל תשכחו שאנחנו פה בשביל לאהוב את הכלבים.

אני מסיים אבל לא עוזב.

 שלכם,

איל

יו"ר ההתאחדות הישראלית לכלבנות.