!-- Facebook Pixel Code -->

מבחן IPO ( שוצהונד ) מתאריך 25.5.2012 במועדון ספורט כלבי עבודה שפט pavlo marton

מבחן IPO נוסף בחסות המועדון לכלבי ספורט בשיפוטו המצוין של השופט pavlo marton מסלובקיה הנמצא בישראל לתקופה של מספר חודשים.

שפט PAVOL MARTON מסלובקיה.

נבחנו 6 כלבים: שניים לIPO2, שלושה לIPO3, כלב אחד לBH.

 

המבחן התחיל מוקדם. הגרלה של מספרים סידוריים התקיימה ב5 בבוקר והעקבה הראשונה הוצאנו כבר ב5:25. ובכל זאת הגישושים האחרונים עשינו כשה שמש הייתה גבוה בשמיים והיה חם מאוד.

בתוקפה הזאת אין הרבה שדות גישוש ונאלצנו לעבודה בשטח איפה שכל הזמן מתאמנים בגישוש כלבים שלנו  ושל מועדונים אחרים. השטח היה מלא עקבות זרות, לא קל, חולי. לצערנו שני כלבים נכשלו, אבל היו כלבים שהדגימו עבודה מצוינת וקיבלו נקוד גבוה. אציין עבודה של שלמה עבו עם רוע גרמני אפולו שקיבל ציון 96, עבודה של מיליק ברג עם רוע גרמנית קסאני שקיבלה 87 ועבודה של פטריק סלאמה עם מלינוא בנה שקיבלה 94. גם אם ציון נראה לא מרשים , העבודה הייתה טובה מאוד במיוחד אם להתחשב בתנאים הקשים.

 

במשמעת כל הכלבים הכינו לנו הפתעה: כל הכלבים עשו טעויות גדולות – אחד עמד במקום לשבת, אחר לא נשכב בפקודה אחרי שליחה קדימה למרחק, שלישי דרך על מקפצה בקפיצות. זה לא טעויות בהכנות למבחן, זה לא מעיד על טיב עבודה של נוהג או של הכלב, אנחנו קוראים לזה טעויות טכניות שנגרמות בדרך כלל בגלל לחץ של נוהג במבחן או סיטואציה לא מוכרת כלשהי (מגרש חדש, רעשי סביבה לא מוכרים וכו'). אם להתעלם מטעויות טכניות, עבודה של אולג גלמן עם רוע גרמני קרלו ושל מיליק ברג עם רוע גרמני פלאש הייתה יפה מאוד. 

 

בהגנה הכלבים הדגימו עבודה יפה מאוד, גם אם הציונים לא מרשימים : מיליק ברג עם קסאני – 84 , טעויות קטנות שניתן לנקות, פטריק סלאמה עם בנה – 81, כמה נשיכות לא מוצלחות לא אופייניות לכלבה, מיליק ברג עם פלאש – 97 , עבודה יפה בהחלט, אולג גלמן עם קרלו – 91 , טעויות קטנות, שלמה עבו עם אפולו נפסלו בגלל שהכלב לא עזב את השרוול – הרבה דרייב, הרבה רצון לעבוד, מצב של מבחן כאשר הנוהג לא יכול להתקרב לכלב או לתת פקודה מיותרת נותנים לכלב הרגשה של חופש וחוסר שליטה וכלבים עושים מה שהם רוצים.

 

אציין עבודה יפה של רוע גרמני מקווי יופי בשם סטאר עם בעליו מאקס במבחן BH. דוגמא לכל בעלי כלבים מגזע עבודה (רועים גרמני, בלגי, שנאוצרים, אירדלים, דוברמנים  כו'). לא חייבים לאלף לשוצהונד כל כלב, אבל משמעת בסיסית ברמה של BH  זה חובה. חבל שבארץ אין חוק כזה.

 

השיפוט היה מאוד נכון, רציני, מקצועי. השופט הסביר למה הוא נתן ציון כזה או אחר, איך ניתן לשפר עבודה ולמנוע טעות. פבול ניסה להעביר לנו את הניסיון של 30 שנה שהוא עוסק בשוצהונד. שופט הוא גורם ראשי באווירת המבחן. פבול הצליח בחום של ישראל לשמור על מתח עבודה גבוה של המתחרים ושל הצופים עד סוף המבחן, עד שעה 12:00. ראיתי שהוא עייף ,אבל יכול להמשיך לעבוד עד סוף היום, כי זאת גישה ספורטיבית רצינית שהוא רגיל אליה. רק ככה עובדים באירופה. ככה צריכים לעבוד גם אנחנו.

 

כמה מילים על השופט. פבול מאלף 30 שנה, וטרינר ומגדל רועים גרמני יותר מ15 שני. צבר ניסיון רב בספורט הזה עם רועים גרמני ומלינוא. בארץ פבול נמצא כבר כחודש תורם מניסיונו לכלביה של בית ספר מנוף בעכו בניהולו של ארקדי שולמן. עבודה של פבול – הכנה של גורים למשרד ביטחון הפנים לחיפוש חומר נפץ, סמים והכנה של כלבי תקיפה.

 

לסיכום – המבחן הראה שיש לנו עוד הרבה עבודה לפני אליפות העולם הבאה. ישראל מכינה צוות של 4-5 כלבים וכמובן שאנחנו רוצים להצליח. האליפות תתקיים בתחילת אוקטובר באוסטריה. בהצלחה לנו בהכנות.

 

Calendar

אוקטובר 2020
א ב ג ד ה ו ש
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Pages

Recent Comments

  RSS Meks Blog

  • How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? ספטמבר 10, 2020
   Did you know you can use the WordPress autoposting plugin for your content efforts and improve not only your time management but your business and visibility as well? The post How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide אוגוסט 15, 2020
   Looking for ways and means to create a personal branding site? Well, look no further ’cause we’re giving away all the how-to’s to do it yourselves! The post How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings יולי 16, 2020
   Let’s take a look at some of the must-have WordPress content plugins and tools to use to improve both your UX and rankings. The post Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference יוני 9, 2020
   Missed WCEU 2020 and all the exciting stuff from there? Here are all the key takeaways and main points to remember so, take notes! The post WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide מאי 14, 2020
   Wondering how can you change WordPress username once you set up your blog or site? Read all about it in our helpful guide! The post How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • What’s the best WordPress comment plugin to use? אפריל 13, 2020
   Wondering whether to use WordPress comment plugin or go with the native option? Here are our thoughts and recommendation on which one to choose. The post What’s the best WordPress comment plugin to use? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations מרץ 17, 2020
   What better way to gain more subscribers and grow your email list than with a little help of a top WordPress newsletter plugin, right? Only, with so many of them on the market – which one to choose? The post Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog דצמבר 17, 2019
   Eager to learn how to monetize your WordPress site or blog in an easy way? Read our guide and learn all about it! The post Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music נובמבר 15, 2019
   What are the top WordPress audio player plugins to choose from for your next music or podcast project? Take your pick from our suggestions! The post Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) אוקטובר 1, 2019
   How (and why) to add Instagram to WordPress and see more benefits from that match? We give you all the details and tools to do it successfully yourself! The post How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic

  Text

  Distinctively utilize long-term high-impact total linkage whereas high-payoff experiences. Appropriately communicate 24/365.

  Archives

  כתובת: רח' המסגר 6 קומה 1, אור יהודה

  ת.ד. 162 אור יהודה 6025101

  טלפון : 03-672-71-74
  פקס :   03-672-71-73

  קבלת קהל :

  יום א' – 16:00-18:00
  יום ב' – 09:00-11:00
  יום ג' – 09:00-11:00
  יום ד' – 15:00-17:00

  מענה טלפוני:
  ֿימים א',ב',ג',ד'
  בין השעות 12:00-14:00