!-- Facebook Pixel Code -->

לראשונה בתולדות קראפט הוצגו בה 4 כלבים מישראל

בגלל הסגר שהיה נהוג בעבר ודרישות מחמירות אחרות, לא השתתפו כלבים ישראלי בקראפטס. השנה השתנו התנאים וזכינו לראות ארבעה כלבים, כולל מנצחת גזע אחת
היום הראשון של תערוכת קראפטס, שנמשכת 4 ימים, עמד מבחינתנו בסימן השתתפותם של כלבים ישראלים, לראשונה בצורה רשמית. לפיכך, הגיעו הפעם אינה בלייבס עם "תירוש" הכנענית, אילנה משבסקי וסבטלנה דימיטרייב עם כלבת שנאוצר ננסי שחור-כסף וליאור ורונית אורלב עם כלב וכלבת קווליר קינג צ'ארלס ספניאל.

הסיבה לכך היא שמינואר 2012 שינה משרד החקלאות הבריטי את התקנות המתייחסות להכנסת כלבים מישראל לבריטניה ומעכשיו כל מה שצריך זה אישור נוגדני כלבת שהוצא לפחות 3 חודשים לפני כניסת הכלב לאנגליה. כמו כן, על הכלב לקבל תילוע בתחום של 24-48 לפני כניסתו לאנגליה.

ראשונים נכנסו לזירה רונית אורלב עם כלבה צעירה. בכיתה השתתפו כ-20 נקבות. בגזע כולו היו למעלה מ-300 כלבים, שנחלקו לשתי זירות – זכרים ונקבות. השופטת לא מיקמה את הכלבה בין חמשת הראשונות ורונית יצאה מהזירה והחזירה את הכלבה למקומה.

בתערוכה יש לכל כלב מקום נתון, סמוך לזירה. יש שורות ארוכות של תאים עשויים עץ ועליהם מספרי מציג. הכלבים מכל גזע מרוכזים יחד על אותו "ספסל" כפי שמכנים אותו כאן (bench). הכלבים חייבים להיות במקום הזה לאורך היום כולו, עד השעה ארבע, ומותר להוציא אותם רק לצרכים או לזירה. השיטה מצריכה מקום נרחב ולא מתאימה לכל תערוכה. נוצר מצב שהכלבים לא מסתובבים בכל רחבי התערוכה ויש אפילו אזורים בשטח התערוכה שבהם אסור לכלבים כלל להיכנס. 

משם עברנו לתא של אינה בלייבס, או יותר נכון של "תירוש" הכלבה של אינה. לאחר שהשופטת סיימה לשפוט שנאוצר בינוני, נכנסו לזירה 14 כנענים, רובם מגידול מקומי, המבוסס הן על קוים ישראלים והן על קווים אמריקנים. כצופים מהצד, שקצת מבינים בגזע, יש לציין שהיה אפשר לראות טיפוסיות סבירה במרבית הכלבים, אם כי הרמה לא הייתה גבוהה במיוחד. אין ספק שתירוש התבלטה מהרגע הראשון שנכנסה לזירה, בעיקר בהתנהגות שלה. בניגוד לרוב הכלבים, היא הייתה משוחררת ויכלה לבטא את עצמה בצורה יפה הן בתנועה והן בעמידה.

"הכלבה הזאת היא מטיפוס יוצא מהכלל," ציינה השופטת הגב' מארי דיטס. "הן מבחינת גודל, מבנה גוף, והיא גם הייתה הכלבה היחידה שהרימה את הזנב כמו שכנעני אמור להרים. כששמעתי לאחר השיפוט שהכלבה מישראל, אני מתרגשת ושמחה לשמוע שכלב מארץ המולדת של הגזע הצליח לזכות בקראפטס".

מייד עם סיום שיפוט הכנענים, נכנסה אילנה משבסקי לזירה עם כלבת השנאוצר. גם כאן, כמו בקווליר, הייתה כיתה גדולה למדי, ובניגוד למקובל במדינות FCI, נשפטו כלבים מכל הצבעים יחד. גם אילנה לא עלתה לבין חמשת המנצחות בכיתה.

אומרת סבטלנה, הבעלים של הכלבה "קיוויתי להגיע לבין חמשת הראשונות בקבוצה, אבל מה לעשות, התחרות הייתה קשה."

הכלב הישראלי האחרון שנשפט היה הקוואליר הזכר, אלוף שהיה גם כוכב התערוכה האחרונה של החוג לכלבים זעירים. בכיתה הזאת, הציפיות היו יותר ריאליות, לאחר שהבעלים גילו שהם מתחרים בכלבים הכי מצליחים וידועים בגזע. ואכן, למרות שיכולנו לקוות, גם הפעם כלבים אחרים מוקמו במקומות הראשונים.

"מה שהרווחנו במיוחד," מספרת רונית, "זה המפגש פנים אל פנים עם מגדלים ידועים, שאנחנו קוראים עליהם בכל מיני מקומות. הם התייחסו אלינו בצורה מאוד יפה ואין ספק שמדובר בחוויה ענקית."

בסביבות השעה שש בערב, נכנסה אינה בלייבס לזירה המרכזית הענקית של קראפטס. הישראלים שביציע החזיקו אצבעות לאינה ותירוש, אבל למרות זאת הן לא מוקמו. עם זאת, ההישג של אינה הוא מיוחד במינו ובהחלט היסטורי.

Calendar

אוקטובר 2020
א ב ג ד ה ו ש
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Pages

Recent Comments

  RSS Meks Blog

  • How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? ספטמבר 10, 2020
   Did you know you can use the WordPress autoposting plugin for your content efforts and improve not only your time management but your business and visibility as well? The post How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide אוגוסט 15, 2020
   Looking for ways and means to create a personal branding site? Well, look no further ’cause we’re giving away all the how-to’s to do it yourselves! The post How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings יולי 16, 2020
   Let’s take a look at some of the must-have WordPress content plugins and tools to use to improve both your UX and rankings. The post Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference יוני 9, 2020
   Missed WCEU 2020 and all the exciting stuff from there? Here are all the key takeaways and main points to remember so, take notes! The post WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide מאי 14, 2020
   Wondering how can you change WordPress username once you set up your blog or site? Read all about it in our helpful guide! The post How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • What’s the best WordPress comment plugin to use? אפריל 13, 2020
   Wondering whether to use WordPress comment plugin or go with the native option? Here are our thoughts and recommendation on which one to choose. The post What’s the best WordPress comment plugin to use? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations מרץ 17, 2020
   What better way to gain more subscribers and grow your email list than with a little help of a top WordPress newsletter plugin, right? Only, with so many of them on the market – which one to choose? The post Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog דצמבר 17, 2019
   Eager to learn how to monetize your WordPress site or blog in an easy way? Read our guide and learn all about it! The post Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music נובמבר 15, 2019
   What are the top WordPress audio player plugins to choose from for your next music or podcast project? Take your pick from our suggestions! The post Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) אוקטובר 1, 2019
   How (and why) to add Instagram to WordPress and see more benefits from that match? We give you all the details and tools to do it successfully yourself! The post How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic

  Text

  Distinctively utilize long-term high-impact total linkage whereas high-payoff experiences. Appropriately communicate 24/365.

  Archives

  כתובת: רח' המסגר 6 קומה 1, אור יהודה

  ת.ד. 162 אור יהודה 6025101

  טלפון : 03-672-71-74
  פקס :   03-672-71-73

  קבלת קהל :

  יום א' – 16:00-18:00
  יום ב' – 09:00-11:00
  יום ג' – 09:00-11:00
  יום ד' – 15:00-17:00

  מענה טלפוני:
  ֿימים א',ב',ג',ד'
  בין השעות 12:00-14:00