!-- Facebook Pixel Code -->

כלב גזעי – חבר לכל החיים

קניית כלב גזעי ממגדל אחראי חבר הי"ל היא הדרך הנכונה להשיג גור בעל תכונות נפשיות וגופניות ידועות מראש.

מאוד "אופנתי" היום לתקוף את מגדלי הכלבים ולהכניס אותם בחבילה אחת עם סוחרים חסרי מצפון. יש הבדל עצום בין מגדלים חברי ההתאחדות הישראלית לכלבנות לבין סוחרים. לא כל כלב שנראה "גזעי" הוא באמת כלב "טהור גזע", כמוגדר בחוק. הסוחרים למיניהם אכן מגדלים כלבים כמו סחורה, מחזיקים אותם בתנאים מחפירים וקופצים מהכלב האופנתי הנוכחי לכלב האופנתי הבא בלי שום התייחסות לצורת הגידול ולאנשים שלהם הם מוכרים את הכלבים מ"תוצרתם". הסוחרים הללו, שמה שמניע אותם הוא בצע כסף טהור, ראויים לגינוי ויש להוציאם מחוץ לחוק.

עם זאת, ישנם בארץ כמה מאות מגדלים השייכים להתאחדות הישראלית לכלבנות (הי"ל). בניגוד לסוחרים, המגדלים הללו מגדלים קודם כל כתחביב, לא כפרנסה, ולצדם יש קומץ של מגדלים מקצועיים שאכן עושים זאת לפרנסתם, אך עם זאת משקיעים ברכישת ידע רב ככל האפשר על היבטים שונים הכרוכים בגידול נכון של כלבים. בין היתר, מפעילה ההי"ל את "המדרשה לכלבנות" שבה לומדים עשרות כלבנים מדי שנה עקרונות של בריאות, גנטיקה, התנהגות. תזונה ועוד מקצועות נוספים שמסייעים להם בגידול.

ההתאחדות גם מפקחת על האופן שבו חבריה מחזיקים את הכלבים שלהם בכלל, ואת הגורים בפרט. על מנת לקבל אישור הרבעה, על הכלבים לעבור בדיקות רפואיות וכיום גם בדיקות גנטיות בהתאם לגזע. במרבית המקרים, נעשים ביקורים בבתי המגדלים שבהם בודקים את התנאים הללו ומסייעים למגדל לוודא שהוא אכן נותן לכלבים שלו את כל הדרוש, כולל תזונה מתאימה וגירויים המשפיעים על התנהגות הגורים.

מגדל חבר הי"ל בדרך כלל בורר היטב את קוני הגורים. הוא לא ייתן, למשל, למשפחה שבה האבא מגיע עם ילד בן 5 וטוען ש"הילד יטפל בכלב" לקחת ממנו גור כיוון שברור שהילד לא יטפל בכלב. כך גם, מגדל אחראי לא יסכים למכור גור שהולך כמתנה למישהו בלי שהבעלים הסופי יהיה מעורב בכך. מגדלים לא ימסרו גור בגיל צעיר מדי, יבדקו באילו תנאים יוחזק הכלב, ילוו את הבעלים החדשים במהלך חייו של הכלב ויעניקו את התמיכה והסיוע המתאימים.

אחד הגורמים המשפיעים על התאמת הגור לבעליו החדשים הוא עצם היותו גזעי. הכלבים הגזעיים פותחו במשך מאות ולפעמים אלפי שנים לביצוע עבודות מסויימות בחברת האדם ולשירותו. לפיכך, הוכנסו בהם תכונות המייחדות אותם, בפרט מבחינת התנהגות, אבל גם מבנה גוף ופרווה. התכונות הללו מאפשרות לדעת מראש בוודאות רבה למדי איך יתפתח אותו "כדור פרווה" שלוקחים בגיל חודשיים. גם זה מאפשר התאמה של הכלב לבעליו ומונע בעיות העלולות לגרום לו להגיע למכלאה.

בדרך זו, מגדלים חברי הי"ל בעצם חוסכים "לקוחות" מהעמותות השונות!

ובואו נתייחס לכלבים שאכן מגיעים לעמותות. רובם ככולם מגיעים משני מקורות – אנשים שמחזיקים בבית כלבה והחליטו שנורא כיף לתת לה להמליט. יתכן שהיא בכלל נכנסה להריון "בטעות" כיוון שהם גם לא השגיחו עליה ונתנו לה לשוטט לבד בזמן הייחום. אותם אנשים מחזיקים את הכלבה בתנאים לא סבירים, לא דואגים לצרכים שלה ושל הגורים ואם אינם מוצאים לגורים בית בתוך זמן סביר זורקים אותם בפתח המכלאה הסמוכה כאשר הם מפסיקים להיות חמודים.

המקור השני הוא הסוחרים, שלא אכפת להם למי הם מוכרים את הגורים שלהם ולכן הגורים מגיעים לבתים שלא קיבלו הדרכה מתאימה, במקרה הטובה אינם יודעים איך להחזיק את הגור ובמקרה הגרוע פשוט זורקים אותו בחצר לבד. במצב הזה, הגור הופך להיות למטרד אחרי זמן קצר ואז הוא שוב "לקוח" של מכלאה.

דווקא אצל המגדלים האחראיים, וכן – אנחנו לוקחים כסף תמורת הגורים שלנו – השכיחות של גורים שננטשים, נזרקים ומגיעים לעמותות היא זניחה. אנחנו מאמינים, שמי שמשלם תמורת כלב, גם יעריך אותו וידאג לו. אנחנו גם מוכנים לקחת חזרה כלב מהגידול שלנו אם הבעלים אינם מסוגלים לטפל בו מכל סיבה שהיא.

חבל שאנשי העמותות, שעושים עבודת קודש, אינם מבינים שאנחנו לא מספקים להם "פרנסה" אלא מנסים בכל כוחנו למנוע זאת.

זכותו של אדם להחזיק איזה כלב שירצה, וכלבנים אמיתיים הם קודם כל אוהבי כלבים. רבים המגדלים שלצד הכלבים הגזעיים מחזיקים גם כלב שהצילו והם אוהבים אותו לא פחות משאר הכלבים שלהם. כלב גזעי שמגיע ממגדל חבר הי"ל הוא בדרך כלל חבר לכל החיים והאדם שבוחר כלב כזה ייהנה מכלב שמתאים לו ולצרכיו.

אין כאן תירוצים, העמותות השונות, כולל ההי"ל, צריכות לחנך את ציבור בעלי הכלבים שגידול הוא עניין הכרוך באחריות ולא כל כלבה צריכה להמליט. להתנפל על מגדלי ורוכשי הכלבים הגזעיים כאילו בגללם כלבים שמגיעים לעמותות מוצאים את מותם זאת דרך שלא תפטור את הבעייה. בדרך כלל, מגדלים יחזיקו את הגורים שלהם עד שימצאו להם בית ראוי והרי זה אבסורד לדרוש מאנשים שלא לגדל כלבים רצויים ובמקום זאת לקחת כלבים בלתי רצויים.

ההתאחדות הישראלית לכלבנות קוראת לכל ארגוני בעלי החיים להתאחד למען המטרה המשותפת לכולנו, במקום לשפוך את התינוק עם המים. בואו נאחד כוחות כדי להפחית את מספר הכלבים הלא רצויים ונדאג שהציבור ייהנה מידידו הטוב של האדם בין אם הוא גזעי או לא.

Calendar

אוקטובר 2020
א ב ג ד ה ו ש
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Pages

Recent Comments

  RSS Meks Blog

  • How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? ספטמבר 10, 2020
   Did you know you can use the WordPress autoposting plugin for your content efforts and improve not only your time management but your business and visibility as well? The post How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide אוגוסט 15, 2020
   Looking for ways and means to create a personal branding site? Well, look no further ’cause we’re giving away all the how-to’s to do it yourselves! The post How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings יולי 16, 2020
   Let’s take a look at some of the must-have WordPress content plugins and tools to use to improve both your UX and rankings. The post Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference יוני 9, 2020
   Missed WCEU 2020 and all the exciting stuff from there? Here are all the key takeaways and main points to remember so, take notes! The post WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide מאי 14, 2020
   Wondering how can you change WordPress username once you set up your blog or site? Read all about it in our helpful guide! The post How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • What’s the best WordPress comment plugin to use? אפריל 13, 2020
   Wondering whether to use WordPress comment plugin or go with the native option? Here are our thoughts and recommendation on which one to choose. The post What’s the best WordPress comment plugin to use? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations מרץ 17, 2020
   What better way to gain more subscribers and grow your email list than with a little help of a top WordPress newsletter plugin, right? Only, with so many of them on the market – which one to choose? The post Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog דצמבר 17, 2019
   Eager to learn how to monetize your WordPress site or blog in an easy way? Read our guide and learn all about it! The post Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music נובמבר 15, 2019
   What are the top WordPress audio player plugins to choose from for your next music or podcast project? Take your pick from our suggestions! The post Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) אוקטובר 1, 2019
   How (and why) to add Instagram to WordPress and see more benefits from that match? We give you all the details and tools to do it successfully yourself! The post How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic

  Text

  Distinctively utilize long-term high-impact total linkage whereas high-payoff experiences. Appropriately communicate 24/365.

  Archives

  כתובת: רח' המסגר 6 קומה 1, אור יהודה

  ת.ד. 162 אור יהודה 6025101

  טלפון : 03-672-71-74
  פקס :   03-672-71-73

  קבלת קהל :

  יום א' – 16:00-18:00
  יום ב' – 09:00-11:00
  יום ג' – 09:00-11:00
  יום ד' – 15:00-17:00

  מענה טלפוני:
  ֿימים א',ב',ג',ד'
  בין השעות 12:00-14:00