כלבידע

כלבידע
הרצאות פתוחות בנושאים משתנים

לוח הרצאות

כל ההרצאות תתקיימנה בבית ההתאחדות - המסגר 6, אור יהודה, אין להגיע בליווי כלבים למקום ההרצאה.

יום ה', 5 בספטמבר,  2019.

הפוסט ועונשו. על הגבול העובר בין חופש הביטוי ללשון הרע והוצאת דיבה מפי עו"ד בן קרפל. 

מהם גבולות השימוש החוקי בכלי הרשתות החברתיות, כיצד להמנע ולהתגונן מפני עבירות לשון הרע והוצאת דיבה ועל כלים להתמודדות עם השמצת כלבנות מתועדת מחוץ ומבית.

על המרצה:

בן הוא כלבן ועו"ד המתמחה בתחום ההרצאה. שופט צורה ומגדל גזע הבולדוג האנגלי. משרד עו"ד בן קרפל הוא אחד ממשרדי הבוטיק המובילים בישראל בתחום לשון הרע והגנת הפרטיות. המשרד מספק שירותים משפטיים מקיפים ואיכותיים בכל הנישות בתחום, החל ממקרי דיבה במשפחה, דרך לשון הרע בעבודה, הסרת תכנים פרטיים, מבזים ופוגעניים מהרשת, תביעות בגין פרסומים ברשתות החברתיות ובגין פרסומים בעיתונות ובמדיה, היבטי לשון הרע של פעולות מנהליות ועוד. המשרד מייצג ומייעץ לתאגידים, עמותות וגופים מובילים (על עובדיהם ומנהליהם), לבכירים ואנשי ציבור לרבות ח"כים, ראשי מועצות וועדים, לעיתונאים ואנשי תקשורת בולטים, וללקוחות מן השורה, הן כתובעים והן כנתבעים במקרי לשון הרע והגנת הפרטיות. אופי המשרד מתבטא בכל אחד ואחד מהמקרים, מתוך התפיסה שבליבו של כל מקרה עומד אדם שחייו התערערו כתוצאה מהוצאת דיבה, בין אם בעקבות אובדן שליטה על זהותו הציבורית והמוניטין הטוב שלו או בעקבות האשמת שווא בעלת השלכות כספיות משמעותיות ואף השלכות פליליות.

 

התכנסות: 19:30. 

תחילת הרצאה: 20:00.

 מספר המקומות מוגבל!

יום ג', 17 בספטמבר,  2019.

"אני חושב שהוא מנסה להגיד לי משהו…" על תקשורת כלבית מפי הגברת מירנה שיבולת

אנו רוצים לבנות את הקשר האיכותי והיעיל ביותר עם כלבינו, לאפשר לנו לעשות איתם מגוון דברים ולחיות איתם בנוחיות וחיוביות. הקשר הזה תלוי בהרבה בתקשורת שיש בינינו וכלבינו. הכלבים שלנו מעולים בהבנת השפה ודרכי תקשורת שלנו, אבל אנחנו בדרך כלל לוקים בחסר בהבנתינו של מה שהם מנסים להגיד לנו. ההרצאה הזאת היא מבוא ללמידת והבנת השפה של הכלבים, והסברים על בניית קשר אמיתי איתם.

התכנסות: 19:30. 

תחילת הרצאה: 20:00.

 מספר המקומות מוגבל !

‎הרצאות העבר

יום ד', 14 באוגוסט,  2019.

הכל אודות ביטוח, כלבים ומה שביניהם… מפי מר בן קוטלר.

כל מה שרציתם לדעת אודות ביטוח: כיצד נפתרות (או לא) בעיות שלא ידענו על קיומן, בדרכים שלא הבנו עד עתה. על ביטוח כלבים, עסקים וכלבנים. 

התכנסות: 19:30. 

תחילת הרצאה: 20:00.

יום ד', 7 באוגוסט, 2019.

שורו הביטו וראו! על היסטוריה כלבנית בארץ ישראל, מפי מר איתן הנדל.

קיצור תולדות הכלבנות העברית – מהמאה ה-20 ועד העשור הראשון של המאה ה-21.


יום ה', 11 ביולי, 2019.

על יעוד ותפקוד:  סדרת הרצאות  דו-חודשית בשיתוף הנהלת חבר השופטים הישראלי, אודות גזעים שונים.  מאת:  הגב' אגנס קרטס גנעמי.

סדרת הרצאות דו-חודשית בשיתוף הנהלת חבר השופטים, מאת שופטי ההתאחדות הישראלית לכלבנות.

 והפעם: על גזעי השנאוצר-פינצ'ר: "מר סניטר"

 

יום א', 14 אפריל 2019.

טיפול חדשני לטיפול בקריסת גרון:  התמודדות עם תסמונת חסימתית בדרכי הנשימה.  ד"ר ג'וש מילגרם וד"ר ראיה עתמאנה.

אודות טיפול חדשני הכולל השתלת משתל סינטטי בגרון במטרה להרחיב את דרכי הנשימה, להתמודדות עם תסמונת חסימתית בדרכי הנשימה (Brachycephalic airway obstruction syndrome)  – תופעה תורשתית, המאופיינת בעיקר גזעים ברכיצפאליים – פחוסי פנים. 

קריסת גרון- תקציר ההרצאה

 

יום ה', 11 באפריל, 2019. 19:30.

"הצילו!!! הכלב הזה משגע אותי!!!"  על יצרים והתנהגות כלבית.  גב' מירנה שיבולת.

 נלמד להבין היצרים והדחפים שהכלבים שלנו ירשו עוד מאבותיהם הקדמוניים וכיצד הם משפיעים על התנהגות הכלב. נקבל הבנה טובה יותר של כלבינו – צרכיהם, דרכי ההתקשורת עימם וכיצד לבנות מערכת שותפות יעילה איתם שתיטיב את חיינו לצידם. נלמד על המניעים לפעולות הכלב, על יצר משחק ויצר טרף כמו גם הבדלים בין הסוגים הרבים של אגרסיביות ועוד…

 

יום ה', 17 בינואר, 2019. 19:30.

רפואה רגנרטיבית: הזרקות תוך מפרקיות בכלבים.  מאת:  דר' אמנון דוידוף.

כל כלב חמישי בעולם ובעיקר הכלבים המבוגרים סובל מ-osteoarthritis במפרק זה או אחר! עד היום הטיפול הרווח היה nsaid , תוספי מזון ובמקרים קיצוניים כירורגיה. הרפואה הרגנרטיבית המשקמת מציעה כיום פתרונות למחלה קשה זו בעזרת טיפולים עצמוניים (אוטולוגיים) שמשפרים את איכות החיים של הכלב ומאריכים אותם בעזרת הזרקות תוך מפרקיות תוך התערבות פולשנית מינימלית!

לתקציר ההרצאה

יום א', 17 במרץ,  2019. 20:00 

מיפוי גנטי:  עם הפנים קדימה.  ד"ר עופר צדוק.

כל מה שרציתם לדעת  על פרופיל גנטי, הוכחת הורות, מיפוי מחלות, דיגום, פיענוח וכלים גידוליים.

 

 יום א', 6 בינואר, 2019. 

משבר או פרשת דרכים? עידן חדש, אתגרים ופתרונות חדשים בעולם הכלבנות. מאת:  Dr. Tamas Jakkel

 ד"ר תמאש יאקל הינו מבכירי שופטי הצורה בפדרציה הכלבנית הבינלאומית, ה-FCI. בעל ניסיון של עשרות שנים בשיפוט ברחבי העולם וכן גידול נודע בגזעים קוקר ספניאל אנגלי, דקל וכלב רוח הונגרי. כיום מכהן ד"ר יאקל כחבר הנהלת ה-FCI וכגזבר הארגון. ד"ר יאקל מלווה מזה שנות דור את עולם הכלבנות המתועדת והתערוכות ומציע פרספקטיבה ייחודית לבחון את אתגרי העתיד. 

יום א', 17 בפברואר, 2019. 19:30.

על יעוד ותפקוד:  סדרת הרצאות  דו-חודשית בשיתוף הנהלת חבר השופטים הישראלי, אודות גזעים שונים.  מאת:  מר טל יפה ומר יובל גת.

סדרת הרצאות דו-חודשית בשיתוף הנהלת חבר השופטים, מאת שופטי ההתאחדות הישראלית לכלבנות. והפעם: על משפחת הקולי – בורדר, בירדד וקולי. המרצים הינם שופטים מומחים לגזעים הללו וכן מגדלי הגזעים קולי ובורדר קולי בהתאמה.


לשאלות, בירורים והצעות:

חן קויפמן –  רכז הרצאות כלבידע

רוצים להתעדכן בהרצאות חדשות?

אם אתם מתעניינים בהרצאות כלבידע ומעוניינים להתעדכן בדוא"ל אודות הרצאות חדשות לפני כולם – מלאו את פרטיכם!