!-- Facebook Pixel Code -->

כלביאדה 2009 – מופע הראווה הכלבני של השנה

הכל החל כאשר החוג לכלבי הגנה והצלה החליט להציג בפני הציבור הרחב את העבודה שחבריו עושים עם כלביהם. איתן אטינגר, יושב ראש ההתאחדות הישראלית לכלבנות בהווה ויושב ראש החוג לכלבי הגנה והצלה בעבר, הכוח המניע

כאשר אלינה סמוליקובה מהרפובליקה הצ'כית הוזמנה לבצע את ריקוד עם הכלבה שלה בכלביאדה, היא אולי חששה מהבעיות בעזה, או אולי מאיזו כתבה בטלוויזיה על מחבלים מתאבדים, אבל כך או כך היא בוודאי לא הייתה מוכנה למה שקרה לה בנמל התעופה בן גוריון לפני שטסה חזרה לארצה. את זה נגלה בהמשך, אבל קודם לאירוע.

 

הכל החל כאשר החוג לכלבי הגנה והצלה החליט להציג בפני הציבור הרחב את העבודה שחבריו עושים עם כלביהם. איתן אטינגר, יושב ראש ההתאחדות הישראלית לכלבנות בהווה ויושב ראש החוג לכלבי הגנה והצלה בעבר, הכוח המניע מאחורי האירוע, אינו נוהג לפעול בקטן, וכך היה גם במקרה הזה.

 

לפיכך פנה החוג לחוגי האילוף האחרים – אג'יליטי ומשמעת – וליחידת ה"עוקץ" הצבאית וצירף אותם לאירוע.

 

לאחר מכן הוא גייס את מועדוני הגזע השונים, וצירף אותם לצורך הצגת הגזעים הרבים שאנו מגדלים על מנת לקדם את התערוכה הבינלאומית בעפולה בפני קהל הצופים בכלביאדה. ולבסוף הוא גם השיג את אלוף העולם ברעיית כבשים בעזרת כלבים (יש אליפויות כאלו) ושמו סרג' ון דר צוויפ, ואת אלופת העולם בריקוד עם כלבים, אלינה סמוליקובה הצ'כית. השניים הסכימו להשתתף באירוע עם כלביהם המאולפים היטב והפכו אותו בכך לאחד האירועים הנדירים בישראל.

 

התזמון היה מושלם: חופשת הפסח שבה ההורים יוצאים מדעתם בניסיונות להעסיק את הילדים, וכן מזג האוויר שהוא בדרך כלל די נוח. המארגנים הזמינו את אצטדיון "וינטר" ברמת גן בתקווה למלא אותו עד אפס מקום.

 

"הרעיון היה לקדם את עניין האילוף ולגרום לציבור לאהוב את הכלבים שלהם על ידי כך שיבינו את תרומתם לחברה," הסביר איתן. "הייתי רוצה לראות אנשים רבים יותר קונים כלבים גזעיים. לכל גזע יש מטרה ותפקיד, מקצתם פחתו במהלך השנים אבל אחרים מסוגלים לספק פתרונות לבעיות שהטכנולוגיה המודרנית ביותר טרם מצאה להן פתרון. לפיכך הבאנו יחד את סוגי האימון והאילוף השונים באופן המלהיב ביותר."

 

האירוע החל בכך ש"בניין" מצופה בד "עלה באש" בעזרת מכונת עשן שיצרה את האפקט המתאים. דקות ספורות לאחר מכן, נשמע ברקע קול רוטורים משקשקים שהקדים שני מסוקים שחגו סביב האצטדיון ולאחר מכן נחתו באחד הצדדים. ארבעה כלבים זינקו מתוך המסוקים ובעקבותיהם באו הנוהגים, וכולם רצו לכיוון מקום ה"דליקה". לאחר שקיבלו הוראות מתאימות, החלו הכלבים לסרוק את הבניין ולחפש ניצולים ואכן הצליחו לאתר את המתנדבים שהתחבאו בו בתוך דקות. כולם יצאו שמחים ומרוצים מתוך ה"הריסות" ובאו לקבל מדליות השתתפות בכלביאדה מידי איתן.

 

לאחר מכן שבו המסוקים, הפעם הם נשאו כלבי תקיפה של יחידת העוקץ, שזינקו מתוך כלי הטייס בעודם כ-5 מטרים מעל לקרקע. הם טסו לצדו השני של השדה שבו עמד "אובייקט" עטוי בגדי מגן מרופדים היטב מכף רגל ועד ראש. הם הפילו אותו ארצה ולא אפשרו לו לקום עד שהנוהגים שלהם הגיעו למקום ונתנו להם אות לעזוב. אותם הכלבים גם סרקו לאחר מכן את השטח בחיפוש אחר "פושעים" שהסתתרו בו ואיתרו אותם ביעילות ובמהירות תוך הפגנת יעילות השימוש בכלבים למטרות צבאיות ומשטרתיות.

 

לאחר מכן עלה החוג לאג'יליטי. מציינת דנה ורדינון, מוועד החוג: "הכל זרם היטב אצלנו, לא היו לנו בעיות לנוכח העובדה שאנחנו מופיעים באצטדיון כה גדול. הבעייה העיקרית שלנו הייתה למקם את מסלול המכשולים בזמן קצר אבל זה לקח פחות מהמצופה. ברור, שמקצת החברים לא היו במיטבם אבל לא ראיתי שגיאות קשות במיוחד. הכלבים ביצעו את המסלול בכיף והיו לנו מגוון כלבים, לא רק בורדר קולי ורועה אוסטרלי אלא גם מקסיקני קרח והאסקי סיבירי. שני בת השש הייתה אחת הכוכבים ועבדה עם הרועה האוסטרלי שלה כמו גדולה."

 

כאשר אלינה נעמדה בתלבושת הבוקרת שלה – כולל כובע רחב שוליים, אפודה ואקדח – הקהל לא ידע בדיוק למה לצפות כיוון שזאת הייתה הפעם הראשונה בישראל שריקוד עם כלבים ברמה בינלאומית מוצג בה לראווה. זמן קצר לאחר שהחלה לבצע תרגילים מרהיבים עם כלבתה, 4,000 הצופים הצטרפו למוסיקה במחיאות כפיים וסימנו את שביעות רצונם. למרות שאלינה אינה דוברת מילה באנגלית, היא הוכיחה שכלבים הם שפה בינלאומית וכי הקשר שלנו עמם הוא אכן אוניברסאלי.

 

כאשר אלינה סיימה, הועלו אל כר הדשא שני שערים. שתי קבוצות של כלבים, יוקנובה מול פרו פלאן, צעדו אל עבר המגרש. כל הכלבים היו חמושים בזמם ולבושים בחולצה עם שם הקבוצה. כדור היה תלוי מכבל בין שני עמודי השערים במה שהממציאים כינוי "כדורגל" אבל דמה יותר למעין כדורסל-עף. עם הישמע השריקה של השופט יעקב קוריטן, החלו הכלבים לזנק אל עבר הכדור ונגחו בו בפיותיהם החסומים מצד לצד. הם הצליחו להכניס את הכדור לשני השערים ואפילו ביצעו נגיחת עונשין – פנדל. מקצת הצופים התגלגלו מצחוק לנוכח הליצנות והאקרובטיקה ואילו הצדקנים שבהם צקצקו בשפתותיהם ואמרו שזה לא בסדר לשים זמם על הכלבים.

 

לאף אחד לא הייתה ביקורת על תחרות משיכת העגלות שנערכה בין שתי קבוצות של כלבי אלסקן מלאמוט. הם משכו את העגלות, ועליהן "מטען" אנושי, לאורך הדשא, הלוך ושוב. המרוץ ארך זמן קצר למדי והכלבים הגדולים גמעו בקלות את הדשא החלק.

 

אחד משיאי האירוע היה באדיבותם של סרג' ואלן ון דר צוויפ מהולנד, עם שתי כלבות הבורדר קולי שלהם. סרג' הוא אלוף עולם ואלוף אירופה בעבודה עם כלבי רועים, שהפך ברבות השנים את התחביב למקצוע של ממש. הוא מגדל כלבי עבודה, מאמן אותם, מלמד עבודה עם כלבי רועים ומבצע הדגמות של עבודה ברחבי העולם, כולל יפן, ארצות הברית ודרום אפריקה. את הכבשים גייסנו ממר חוסיין סאבק מהכפר חורפיש שבגליל העליון ולמרות שאינן מכירות את הכלבים האלו, הן הגיבו כאילו עבדו איתם מיום היוולדן.

 

הצופים, כלבנים וחובבנים גם יחד, התרשמו מהשליטה המושלמת שהפגין סרג' על כלביו ממרחק רב. הם כאילו רקדו מין טנגו כאשר הכבשים בתווך.

 

"אני נותן הרבה הדגמות," סיפר סרג', "אבל הקהל הישראלי שיתף אתי פעולה בצורה נפלאה ונהניתי מאוד להיות חלק מהכלביאדה. למרות שאינם רגילים לחום, הכלבים הצליחו להפגין את יכולתם הרגילה ואני מקווה שנוקדים ישראלים יתחילו להשתמש יותר בכלבים ככלי עזר בעבודתם."

 

"האירוע כולו הוכיח את עצמו," סיכם איתן. "אמנם הייתי רוצה גם לראות מרוצים של כלבי רוח, אבל בסך הכל מדובר באחר צהריים נפלא."

 

יומיים לאחר האירוע, ליוותה דנה את אלינה לנמל התעופה באמצע הלילה. "הגענו לביטחון ושם שאלו אותה שאלות בצ'כית, כולל שאלה אם יש עליה כלי נשק, והיא ענתה בשלילה. כאשר פתחו את המזוודה שלה, גילו את אקדח הצעצוע שמשמש בהופעה שלה והחליטו שהיא שיקרה להם. הם ממש התכוונו לעצור את הנערה המסכנה הזאת. מזל שהייתי שם ויכולתי להראות להם את כובע הבוקרים ולהסביר להם במה מדובר. אחרי שכנועים לא מעטים, הם נרגעו ואפשרו לה לחזור הבייתה. אני מניחה שבפעם הבאה שהיא תבוא לישראל היא תבצע ריקוד א

Calendar

אוקטובר 2020
א ב ג ד ה ו ש
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Pages

Recent Comments

  RSS Meks Blog

  • How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? ספטמבר 10, 2020
   Did you know you can use the WordPress autoposting plugin for your content efforts and improve not only your time management but your business and visibility as well? The post How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide אוגוסט 15, 2020
   Looking for ways and means to create a personal branding site? Well, look no further ’cause we’re giving away all the how-to’s to do it yourselves! The post How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings יולי 16, 2020
   Let’s take a look at some of the must-have WordPress content plugins and tools to use to improve both your UX and rankings. The post Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference יוני 9, 2020
   Missed WCEU 2020 and all the exciting stuff from there? Here are all the key takeaways and main points to remember so, take notes! The post WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide מאי 14, 2020
   Wondering how can you change WordPress username once you set up your blog or site? Read all about it in our helpful guide! The post How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • What’s the best WordPress comment plugin to use? אפריל 13, 2020
   Wondering whether to use WordPress comment plugin or go with the native option? Here are our thoughts and recommendation on which one to choose. The post What’s the best WordPress comment plugin to use? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations מרץ 17, 2020
   What better way to gain more subscribers and grow your email list than with a little help of a top WordPress newsletter plugin, right? Only, with so many of them on the market – which one to choose? The post Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog דצמבר 17, 2019
   Eager to learn how to monetize your WordPress site or blog in an easy way? Read our guide and learn all about it! The post Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music נובמבר 15, 2019
   What are the top WordPress audio player plugins to choose from for your next music or podcast project? Take your pick from our suggestions! The post Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) אוקטובר 1, 2019
   How (and why) to add Instagram to WordPress and see more benefits from that match? We give you all the details and tools to do it successfully yourself! The post How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic

  Text

  Distinctively utilize long-term high-impact total linkage whereas high-payoff experiences. Appropriately communicate 24/365.

  Archives

  כתובת: רח' המסגר 6 קומה 1, אור יהודה

  ת.ד. 162 אור יהודה 6025101

  טלפון : 03-672-71-74
  פקס :   03-672-71-73

  קבלת קהל :

  יום א' – 16:00-18:00
  יום ב' – 09:00-11:00
  יום ג' – 09:00-11:00
  יום ד' – 15:00-17:00

  מענה טלפוני:
  ֿימים א',ב',ג',ד'
  בין השעות 12:00-14:00