חדשות ועדכונים מאמרים וכתבות

ישראלים באמסטרדם

בכתבה זו תוכלו למצוא את הישגי המשתתפים הישראלים בתערוכה העולמית של הFCI שנערכה באמסטרדם. המידע ניתן כאן בסדר הפוך: מהסוף להתחלה בהתאם לעדכונים שהתקבלו מבמהלך הימים. בתחילת הידיעה ניתן למצוא מידע נוסף על התערוכה יוצאת הדופן ועל כמויות הכלבים המרשימות שהשתתפו בארוע.

היום האחרון של התערוכה העולמית באמסטרדם הביא עימו שלל בשורות משמחות עבור המשתתפים הישראלים. הנה הראשונות שבהן: תירוש הכנענית אלופת עולם קשישה ומנצחת הגזע, ביתה טופי אלופת עולם. פומרניין של אלדד שרון אלופת עולם צעירה; אולגה דבוצקין עם צ'ין יפני ממשיכה בשרשרת ההצלחות עם אלופת עולם חדשה ושני מקומות שניים בכיתה פתוחה זכרים ובכיתת אלופים, ג'אנה גייסינסקי קוטפת את כל הקופה בגיזרת הצעירים עם צ'ין יפני אלוף עולם צעיר והצעיר הטוב בגזע ומנצחת עולם צעירה בכיתת נקבות; השנאוצרית הבינונית השחורה של אלה כדורי מקום שלישי בכיתת אלופות והגורה השחורה שלה מבטיח מאוד 1 בכיתת גורות; קאנה קורסו של לזר ג'רסי ודורית דמבין זוכים במקום שלישי ורביעי בכיתת צעירים והפודנקו האיביזי של משפחת אילן מקבל מקום שני בכיתה פתוחה.

תוספות שקיבלנו לגבי השגי ישראלים בתערוכה העולמית ביום שישי – טרייר סקוטי של ילנה בריימן בן 8.5 זכה בקשיש הטוב בגזע ובסגן מועמד לאליפות!

בנוסף יש לנו כעת תוצאות הישגי הישראלים בתערוכות הספיישלטי השונות שנערכו בשישי ושבת: הכנענית תירוש של אינה בלייבס זכתה הן בקשישה הטובה בגזע והן כמנצחת הגזע. הפודנקו האיביזי של משפחת אילן זכה במנצח כיתה פתוחה זכרים; פומרניאנית צעירה  של שי לוי שבתאי זכתה במצוין 2, ויזסלה הונגרי של דן סימקין ורעייתו זכה כמנצח כיתת מתבגרים וויזסלה נוספת שלהם זכתה במצוין 2 בכיתת צעירות. פקינז אלוף של לנסקי פרידה זכה במצוין 3; צ'ין יפני של אולגה דבוצקין זכה במצוין 2 בכיתת אלופים וצ'ין יפני צעיר של ג'אנה גייסינסקי זכה גם הוא במצוין 2. שנאוצר ענק שחור צעירה של כישורית זכתה במצוין 4, שנאוצר ננסי שחור כסף של כישורית ניצח כיתה פתוחה זכרים; שנאוצר בינוני שחור של אלה כדורי מבטיח מאוד 1 ושנאוצרית נוספת שלה ניצחה את כיתת אלופות וזכתה במנצחת המין שכנגד. קאנה קורסו צעיר של לזר ג'רסי ודורית דמבין זכה במצוין 3; טרייר רוסי שחורה בבעלות נטליה צ'צלינצקי ובהצגה של אינה בלייבס זכתה במצוין 2, הקאירן טרייר האלופה של סימה וידמן ממשיכה לעשות חיל ונצחה את כיתת אלופות  וכך גם הטרייר הצ'כי של אלה דניאלובה שניצחה גם היא כיתת אלופות; ליקלינד טרייר של גריגורי שפילקוב זכו במקום הראשון בכיתת אלופות ובמקום השלישי בכיתת מתבגרות. ברכות לכל הזוכים

אנו ממשיכים לעדכן בחדשות האחרונות מאמסטרדם ועל הישגי הישראלים. תודה רבה לבלהה קונינסקי, לאינה בלייבס ולאחרים שמעדכנים אותנו על התוצאות. ביום הראשון לאליפות העולם, יום שישי ה-10.8.18 , בו השתתפו כלבים מקבוצת כלבי רועים, קבוצת הטרייר וקבוצת הדקלים, נרשמו השגים יפים למשלחת הישראלית. כלבת הטרייר הצ'כי של אלה דניאלוב זכתה  במנצחת כיתה פתוחה, כלבת הקאירן טרייר של סימה וידמן זכתה במקום השלישי בכיתת אלופות וכלב הקאירן טרייר של לירי הירש זכה במקום הרביעי בכיתת אלופים; ליקלינד טרייר של גריגורי שפילקוב זכתה במקום השני בכיתה פתוחה. ברכות לזוכים. אתם מוזמנים להמשיך ולעקוב אחר העדכונים אותם נעלה כאן.

מבזק חדשות אליפות בנלקוס – בתערוכת אליפות בנלוקס (יום ה 9.8.18) שכללה את כל הגזעים והיתה תערוכת ענק של יום אחד זכו הישראלים בשלל הישגים נאים. מאי אולרט שהתחרתה בנוהג הצעיר מוקמה במקום השלישי הכולל מבין כ-50 ילדים מכל העולם, כל הכבוד מאי!. משלחת הקאנה קורסו הישראלית כבשה את כיתת צעירים זכרים עם המקומות הראשון (בוס של לזר ג'רסי ודורית דמבין, שגם זכה בצעיר הטוב בגזע), השני עם כלב של לאוניד ניימן, והרביעי כלב של לזר ג'רסי ודורית דמבין, ובכיתת צעירות זכתה כלבה נוספת במקום השלישי; גם הגזע הלאומי שלנו לא איכזב. טופי של אינה בלייבס זכתה בתואר מנצחת הגזע, ואמה תירוש זכתה בתואר הקשיש הטוב בגזע. בגזע צ'ין יפני זכה כלב צעיר של ג'אנה גייסינסקי בצעיר הטוב בגזע וכלבה שלה זכתה במנצחת כיתת צעירות, זכר של אולגה דבוצקין זכה כמנצח כיתה פתוחה וזכר נוסף שלה זכה במקום שני בכיתת אלופים;  שנאוצרים בינוני שחור של אלה כדורי זכו במנצח כיתת וגרים ובמצוין 3 בכיתת אלופות, שנאוצרית שחור ענק של קיטי גילוס זכתה במנצחת כיתת צעירות, שנאוצר ננסי של שוקי לוינגר מכישורית זכה במקום שני בכיתה פתוחה זכרים, קולי ארוך שיער של טל יפה  זכתה במקום השלישי בכיתת אלופות; טרייר רוסי שחור בבעלות נטליה צ'צלינצקי ובהצגה של אינה בלייבס זכתה במקום שני בכיתת צעירות;קאירן טרייר של סימה וידמן זכתה כמנצחת כיתת אלופות, קאירן טרייר של לירי הירש זכה במקום השני בכיתת אלופים, טרייר צ'כי של אלה דניאלוב נצחה בכיתה פתוחה וזכתה בתואר מנצחת המין הנגדי; לייקלינד טרייר של גריגורי שפילקוב  זכו במצוין 2 בכיתת מתבגרות ובמצוין 3 בכיתת אלופות; פודנקו איביזי של משפחת אילן זכה בכיתה פתוחה; ויסזלה הונגרי של דן סימקין ורעייתו  זכו במקום השני בכיתת מתבגרות ובמקום השני בכיתת צעירות.

אנו מתנצלים מראש אם נפלו שגיאות בתוצאות, בשמות הכלבים או האנשים וכן במידה ויש השגים נוספים של אהגיעו לידיעתנו ונשמח לתקן ולהוסיף לפי העדכונים.

היום, יום חמישי ה-9.8.18 נפתח באמסטרדם, הולנד, הארוע הכלבני הגדול של השנה. 33,500 כלבים יטלו חלק במשך 4 ימים ב"אליפות העולם" של הכלבים. היום נערכת אליפות בנלוקס ובימים שישי עד ראשון 10-12.8.18 תערך "תערוכת הכלבים העולמית 2018" של הפדרציה הכלבנית העולמית FCI. בתערוכה משתתפים כלבים מ-362 גזעים, המגיעים מ-72 ארצות ובכללן ישראל.

המשלחת הישראלית שיצאה לאמסטרדם כוללת עשרות כלבנים ישראלים  שחלקם נוסעים על מנת לצפות וללמוד וחלקם עושים את כל הדרך עם כלביהם שישתתפו במקצים השונים בתערוכה. המטס האווירי בין נתב"ג לאמסטרדם כלל עשרות כלבים ישראלים בין היתר מהגזעים הבאים: כנעני, שנאוצרים, קאירן טרייר, טרייר צ'כי, טרייר סקוטי, קאנה קורסו, קולי, וולש קורגי פמברוק, טרייר רוסי שחור, ויסזלה הונגרי, צ'ין יפני, סיני מצויץ, פקינז, אקיטה אמריקני, ביגל, פומרניאן,  יורקשייר טרייר,  רידגבק רודזי, פודנקו איביזי, דקל ועוד. עוד במשלחת גם נציגת ישראל לתחרות "הנוהג הצעיר".

קצת סטטיסטיקה – המארחים ההולנדים מובילים במספר הכלבים שרשמו: 1921, ומיד אחריהם שכינהם הגרמנים עם 1894 כלבים, הרוסים מגיעים מרחוק עם 1851 כלבים, הצרפתים עם 1544, האיטלקים עם 1344 והשבדים סוגרים את השישיה הפותחת עם 917 כלבים. כלבים מגיעים גם מיבשת אמריקה, מאסיה ועוד. הגזע הפופולארי ביותר בתערוכה הוא הבולדוג הצרפתי עם 235 כלבים ומיד אחריו הרידג'בק הרודזי עם 231, לברדור רטריבר עם 227 והגולדן רטריבר עם 219 כלבים, חותם את החמישיה הפותחת הג'ק ראסל טרייר עם 218 כלבים. כל אלויתחרו על תארי "מנצח עולם", "מנצח עולם צעיר" ו"מנצח עולם קשיש".

דגש רב מושם על רווחת ובטיחות הכלבים, ההולנדים הקימו "צוות בקרת רווחת הכלב" שפועל בשיתוף עם משטרת אמסטרדם, ויפעל ביד קשה כנגד מי שישאיר את כלבו ללא השגחה ברכב (גם אם מזג האויר יהיה קריר) או ינהג בכלבו בחוסר אחריות או ביד קשה בכל דרך אחרת.

אנו כאן נמשיך לעקוב ולעדכן אחרי ארועי התערוכה העולמית בכלל, והמשתתפים הישראלים בפרט, ונעדכן באתר ההתאחדות. את הזירה המרכזית של התערוכה ניתן יהיה לראות מדי יוםה חל משעה 14:30 באתר התערוכה בשידור חי.