!-- Facebook Pixel Code -->

יו"ר ההי"ל : לא ננהל משא ומתן עם עמותות שמייצגות מגדלים שאינן חברות בהי"ל

במסגרת דו"ח יו"ר שנמסר ע"י מר איתן אטינגר , הוא התייחס למחאת המגדלים וקרא להם לנהוג על פי כללי המשחק הנהוגים בהי"ל , הדו"ח התייחס להצעת החוק להסדרת הפיקוח על כלבים , אתר ההי"ל ומחאת המגדלים

להלן דו"ח יו"ר ההי"ל מר איתן אטינגר שנמסר אתמול באסיפה הכללית של ההי"ל ,

ערב טוב לכולכם

 

ברצוני לחלק הערב את דו"ח היו"ר לשלושה נושאים

 

החוק להסדרת הפקוח על כלבים

אתר ההי"ל

המגדלים

 

הפתגם " אם אין אני לי מי לי "  היה שגור על פי לאורך כול החודשים האחרונים בהם דנו אנו חברי הנהלת ההי"ל כיצד להתמודד עם ההצעה שיוזמיה היו אגודות צער בעלי חיים והם ראו את בכך צעד שיקל עליהם להתמודד עם המשימה שלקחו על עצמם.כששמעתי שהם ממתים 100,000 כלבים בשנה הצטמררתי. הידיעה על הצעת החוק הגיעה לאוזני הנהלת ההי"ל לאחר שעברה את החלטת הממשלה בהצעה הטרומית. אנו הגבנו מיד והקמנו ועדה בראשותו של מר יוסי קוסובר שתתמודד בצורה פרטנית עם הנושא. ושהחליטה הועדה לגייס שדולת לוביסטים בתשלום התעקשתי ונעמדתי על רגלי האחוריות אני טוען שאין להחניק את הרוח ההתנדבותית מהפעילות בהי"ל.

אני מאמין שגוף הפועל בהתנדבות אינו יכול להשיל מעצמו את המשאב החשוב ביותר שלו והיא התרומה האנושית האדירה שמפעמת בלב חברי הארגונים החברים בהי"ל שלהם יש את הקשרים האישים , אם אינך יכול לגייס אחריך חברים שיתמכו ברעיונך זה נובע או מחוסר יכולת , או שהרעיון שאתה מייצג אינו קביל דיו . לשלם סכום של 70,000 ? שמהווה כ 25% מן ההכנסות בהי"ל זאת שערורייה וקלות דעת , ובזבוז כספי צבור. אנו יודעים כיצד להרוויח כסף , אולם צריך לדעת כיצד להוציא אותו.

ההנהלה החליטה לפעול בזריזות , ניצלנו את קשריה הטובים של מזכירת ההנהלה הגב' אורית נבו שיזמה פגישה עם שרת החקלאות , האחרונה האזינה לנו בקשב רב הפנימה את בקשתנו והפעילה את כל משרד החקלאות כדי להחריג את ההי"ל מן החוק המוצע. לא אלאה אתכם בכל נפגשנו עם חברי כנסת , בקשנו מחברי הארגונים לפנות במיילים לחברי ועדת הכלכלה ולקרוא להם לשנות את דעתם , וכשהגענו לישיבת ועדת הכלכלה קולה של ההי"ל נשמע במשך כ 50% מהזמן שהוקצב לדיוני הועדה. בשורה התחתונה תוקם ועדת חריגים אשר יחריגו את הכלבים הגזעיים מן החוק המוצע.

ואולי כדאי שכולנו נלמד שרוח ההתנדבות עדין לא פגה מן המערכת הכלבנית , לפעמים האומץ שבהתנדבות פוסח על דור שלם.

 

אתר ההי"ל

 

הבטחנו וקיימנו , והעלנו את האתר שתפקידו יהיה לספק בראש ובראשונה חומר מקצועי לאלו שמעוניינים ללמוד וחומר חדשותי לאלו שהיו מנותקים עד היום מן המערכת הכלבנית. האתר יעשה זאת ללא מורא וללא משוא פנים , לא אהסס למתוח ביקורת גם על הפעילות שלנו ללא שיקולים פוליטיים לחלוטין. ברגע שיגיע מידע להי"ל כמעט על כל נושא נפרסם אותו בשקיפות הראויה לו. ההי"ל שחברים בו ארגונים בלבד יפרסם את הנושאים הקשורים לארגונים ולוועדות המקצועיות של ההי"ל.הבורח מפומביות הדיון מוטב שהפומביות תרדוף אחריו, נשתדל שלא לפרסם שמות של אנשים .אני מודע לעובדה שהנושא שנוי במחלוקת , שקיפות פעילותה של המערכת , נבנית על עקרון חופש המידע , מעלה לדעתי תרומה שקשה להגזים בערכה לשיתופו של היחיד בהתהוות השינויים סביבו. לכן נפרסם את אלו שנבחרו לתפקידים השונים בהי"ל ובארגונים החברים בו. לא נתייחס לפעילות פרטנית של אדם זה או אחר. כן נתייחס להישגים כלבנים בארץ ובעולם.

אני מציין בצער שעל אף פניותיי שלוש פעמים בחוזר שהופץ בין החוגים , אין עדין את שיתוף הפעולה שאנו כל כך זקוקים לו כדי להגביר את מספר הנכנסים לאתר ( בחודש שעבר נכנסו 8,500 גולשים )כשנכפיל את הכמות הזאת יהיה לנו גם הכנסות מן המכשיר הנפלא הזה. אגב הפרסומות באתר הם אלו ששילמו את הקמתו !!!

 

המגדלים

 

אודה ולא אבוש , טעיתי בעת שקבעתי את מחירי תערוכת חיות הבית בעכו שתתקיים במאי השנה. לא טעיתי בחישוב הכלכלי , לא טעיתי בהיבט התכנוני , טעיתי בקונספט המחשבתי , חשבתי לתומי שהעברת מסרים דרך החוגים , ודרך רכזי הגידול המייצגים את צבור הכלבנים של ההי"ל זאת הדרך הנכונה , הניהול הנכון , לא הבחנתי בנתק שקיים בין רכזי הגידול לבין המגדלים , בין החוגים לבין המגדלים ,ואיני רוצה לעשות הכללה , ויש חוגים שמתנהלים על פי הספר . אולם קבוצה שלמה של מגדלים מרגישה מקופחת שלא סופרים אותה , לא מתייחסים אליה , ואני מודה ומתוודה שהרצון שלי שלא להתערב בפעילות החוגים מועדונים קיפח קבוצה שלמה שפשוט לא ספרתי אותה , חשבתי שהחוגים מייצגים אותה וזה פשוט לא נכון. המגדלים קיבלו כל העת דיס אינפורמציה , ולאורך הזמן רחשו שמועות שונות ומשונות לעיתים רשעיות , הם אלו שבעזרת הרשתות החברתיות שימשו כרעל מתסיס כנגד אלו שפועלים בתום הלב ובשקיפות מלאה.והכונה כמובן להנהלת ההי"ל .

עם חלק מן הטענות איני מסכים ואף אאבק כנגדם , מגדל לא יכול לפנות ליו"ר ההי"ל שפועל בהתנדבות ללא קבלת שכר ולומר לו שהוא פוגע בפת לחמו. עד היום איני מצליח להתאושש מן המתקפה הזאת. אני מכבד את המגדלים הגדולים וגם את אלו המתפרנסים מן הכלבנות ורוצה להתייחס אליהם כאל קליינטים של המערכת הכלבנית. כפי שמתייחסים לכול קליינט בכל ענף כלכלי אחר. אולם בשבילי ובשביל מרבית חברי בהי"ל זהו תחביב , וכך כוונתי להתייחס אליו , וכל השקולים שלי ושל חברי להובי המשותף הזה יהיו שיקולים כלבנים מקצועיים , וטהורים. ובמידה ומגדל ויהיה הגדול ביותר מהבחינה הכלכלית אם הוא יעבור על תקנון הגידול הוא יישפט על כך ללא עוררין ובלי חשבונות זרים. אנו לא ננהל משא ומתן עם עמותות שאמורות לייצג מגדלים שאינן חברות במסגרת ההי"ל יהיה כוחן ככל שיהיה.אנו כן נקשיב למגדלים ונטפח אותם הם השילדה של המערכת הכלבנית.

מאידך גיסא אני פונה אל רכזי הגידול בהי"ל , קבוצה שאני מוקיר ומכבד ,שוב איני רוצה לעשות הכללה ויש רכזי גידול שמקדמים את הגידול בצורה מעוררת כבוד . אולם יש רכזי גידול שמקדמים את האינטרסים האישים שלהם במהלך מילוי תפקידם , ואותם המערכת צריכה להוקיע ולהרחיק אותם מתפקידם. על ועדת הגידול המדעית שהיא למעשה הגוף המפקח על נושא הגידול בארץ להקשיב ביתר שאת לתלונות שנשמעים על אוזלת היד של רכזי הגידול , על העדפות אישיות שאין להם מקום אצלנו במערכת. כל עוד הנהלת ההי"ל הזאת מכהנת בתפקידה היא תשרת את הצבור שבחר בה ולא תשלוט בו , היא תקשיב למצוקות המגדלים ותאיר להם את דרכם

 זכרו לא ניתן לחצות תהום בשתי קפיצות קטנות ,ותהום נפערה בין המערכת לבין אותם מגדלים.  עם בחירת ההנהלה לפני כשלוש שנים ,חצינו תהום ,ולא תהיה לנו בעיה לחצות תהום פעם נוספת , המערכת השתנתה , אנו שואפים לכלבנות מקצועית ליברלית שמכניסה תחת כנפיה חברים נוספים , אנחנו כהנהלה נציב דרך חדשה בבואנו לקבוע מחירים חדשים למגדלים הגדולים , הבטחתי להם שנודיע על כך לאחר תערוכת עכו והם מאמינים בנו , אני פונה אל כל אחד ואחת מאלו הנמצאים באולם זה , תפקידנו לנווט בצורה הנכונה והמקצועית את המערכת הזאת , להתעלם משיקולים זרים ומהר ככול האפשר ,

הערב הרשו לי להוציא בת קול ,ואני מקווה שהיא תגיע לכל העוסקים בנושא הגידול בארץ , חצינו את פרשת הדרכים שהצבנו לפנינו , דרכינו היא דרך ישרה סלולה ושקופה  וכל אבן נגף שתעמוד בדרכינו תוסר מן הדרך , ברצוני לתת לכל לאותם רכזי גידול זמן לחשוב על דרכם מחדש , לשנות נהלים , לשנות החלטות נגועות בחוסר יושר ציבורי , אנו נכנסים לתקופת ביניים בתקווה שיש האזנה והקשבה לדרך בה אנו מוליכים את ההי"ל. וזמן זה המורה הטוב ביותר ומה שיעשה הזמן לא יעשה השכל.

 

 

Calendar

נובמבר 2020
א ב ג ד ה ו ש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Pages

Recent Comments

  RSS Meks Blog

  • Digital storytelling with WordPress – an all-in-one guide to make your web stories pop! נובמבר 23, 2020
   Wondering how to improve digital storytelling with WordPress and build more awareness and exposure of your business? Let our guide lead the way. The post Digital storytelling with WordPress – an all-in-one guide to make your web stories pop! appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? ספטמבר 10, 2020
   Did you know you can use the WordPress autoposting plugin for your content efforts and improve not only your time management but your business and visibility as well? The post How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide אוגוסט 15, 2020
   Looking for ways and means to create a personal branding site? Well, look no further ’cause we’re giving away all the how-to’s to do it yourselves! The post How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings יולי 16, 2020
   Let’s take a look at some of the must-have WordPress content plugins and tools to use to improve both your UX and rankings. The post Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference יוני 9, 2020
   Missed WCEU 2020 and all the exciting stuff from there? Here are all the key takeaways and main points to remember so, take notes! The post WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide מאי 14, 2020
   Wondering how can you change WordPress username once you set up your blog or site? Read all about it in our helpful guide! The post How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • What’s the best WordPress comment plugin to use? אפריל 13, 2020
   Wondering whether to use WordPress comment plugin or go with the native option? Here are our thoughts and recommendation on which one to choose. The post What’s the best WordPress comment plugin to use? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations מרץ 17, 2020
   What better way to gain more subscribers and grow your email list than with a little help of a top WordPress newsletter plugin, right? Only, with so many of them on the market – which one to choose? The post Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog דצמבר 17, 2019
   Eager to learn how to monetize your WordPress site or blog in an easy way? Read our guide and learn all about it! The post Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music נובמבר 15, 2019
   What are the top WordPress audio player plugins to choose from for your next music or podcast project? Take your pick from our suggestions! The post Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic

  Text

  Distinctively utilize long-term high-impact total linkage whereas high-payoff experiences. Appropriately communicate 24/365.

  Archives

  כתובת: רח' המסגר 6 קומה 1, אור יהודה

  ת.ד. 162 אור יהודה 6025101

  טלפון : 03-672-71-74
  פקס :   03-672-71-73

  קבלת קהל :

  יום א' – 16:00-18:00
  יום ב' – 09:00-11:00
  יום ג' – 09:00-11:00
  יום ד' – 15:00-17:00

  מענה טלפוני:
  ֿימים א',ב',ג',ד'
  בין השעות 12:00-14:00