!-- Facebook Pixel Code -->

יו"ר ההי"ל : אנו עלולים להגיע למצב שחוסר הפעילים בתערוכה הבינלאומית יביא לסגירת זירות

באסיפה הכללית שנערכה אמש בבית ההי"ל נשא יו"ר ההי"ל את דבריו והזהיר שמיעוט הפעילים המתנדבים בתערוכות הבינלאומיות עלול להביא לסגירת זירות ערב התערוכה.

להלן דברי יו"ר ההי"ל :

דו"ח יו"ר ההי"ל נכתב כמעט מידי יום באתר הרשמי שלנו שלאט לאט הוא הופך להיות הפורטל של הכלבנות הישראלית ולא רק של ההי"ל. קרוב ל 12,000 איש מבקרים אותנו מידי חודש ואני תקווה שכמות הגולשים תלך ותתגבר.

רב האנשים צרכים לישון כדי לממש את חלומותיהם ,אנו ממשים אותם כמעט מידי מספר חודשים חלום אחר חלום, מייצרים אתגרים חדשים והופכים את החלום ליצירה .ההי"ל נע משיא אחד של פעילות לשיא חדש , הן בשל התערוכות המוצלחות , והן בשל החידושים שהצליחה ההנהלה להכניס לפעילות ההי"ל בתקופת כהונתה. לפחות לפי התגובות מהכלבנים , מהמבקרים ומנותני החסות תערוכת עכו ענתה על הציפיות שלהם  ושלנו וראוי לנו שנלמד ונשנן שוב את התוכניות האסטרטגיות שלנו שפעם נוספת הוכיחו שבעת שאנו מתכוננים היטב למשימה יש תוצאות טובות.  ההבדל בין הבלתי אפשרי לאפשרי תלוי בנחישות של האדם ובמקרה שלנו בנחישותה של המערכת הכלבנית. כבר אמרתי בהזדמנויות אחרות שלאורך השלוש השנים האחרונות בנינו תשתיות והתקדמנו צעד אחר צעד ולעיתים צעד ענק קדימה , בדרך כלל הראשונים שנכנסים עם הראש בקיר מדממים ,אנו הצלחנו לחדור מבעד לחומה השמרנית המקיפה אותנו תמיד וללא כל דימום התמודדנו כנגד דעות שלא נתנו לנו סיכוי גדול להצליח ובכל זאת יכולנו להם , יש צורך עז מתבקש להתעלות מעל עצמינו ולנסות להתמודד בצורה נכונה עם אתגרים חדשים .ולעשות צעד גדול קדימה תוך כדי לקיחת סיכון מחושב המצריך אותנו לבצע שינויים מרחיקי לכת שהשפעתם עדין לא ניכרת דיה על המערכת. אולם הסירו את תחושת האשם שבדרך כלל מובילה את אותם אלו שלא היו שותפים למהלכים הללו אנו בעיצומה של הדרך.הרכבת עוד לא עזבה את התחנה ניתן בהחלט לעלות עליה.  

הבה ונתחיל לטפל במחלות הכאובות של ההתאחדות הישראלית לכלבנות ובראש ובראשונה במאבקים הבלתי פוסקים מתחת לפני השטח ובצורה גלויה. החרמות שאתם מפגינים איש כלפי רעהו גורמות רק לנזק שמתחיל לתת את ביטויו גם באירועים הגדולים שמפיקה ההי"ל. יהיה זה טיפשי מצידי לחשוב שאוכל לפתור את הריבים הבלתי פוסקים בהקראת דו"ח  החצי שנתי שאני מקריא כעת.ברם שליחי הצבור שלכם שאתם הם אלו ששלחתם אותם שייצגו אתכם נפגעים , כיון שאתם מפקירים אותם, אנו שעושים לעיתים גם ימים ולילות כדי למלא את תפקידינו ופועלים עם מלוא האחריות ומייצגים אתכם בכנסת ,מול הרגולטורים בתערוכות , מול משרד החקלאות , מול הרשויות המקומיות ,ובהצלחה לא מבוטלת לא מקבלים את הרוח הגבית שאנו כה זקוקים לה. וזה לא מתבטא בהרמת יד של תמיכה באסיפה כללית זו או אחרת. או במתן מגן ותעודת הוקרה , אנו רוצים שתגיעו לשטח ותהיו עימנו ביחד ותחוו את החוויות הטובות ואת אותם רגעים קשים שאנו חווים לצערי לבדינו.

בתערוכה האחרונה  היה חסר לנו פעילים לזירות התערוכה ואנו עלולים להגיע למצב שבו נאלץ לסגור זירות כבר בתערוכות הבאות ,נאלץ להחזיר את הכסף לחברים לאותם גזעים שהחוגים שלהם לא שלחו פעילים לתערוכה.

זה נשמע נורא, מעין בריחה מן האחריות של התפקיד הציבורי שלנו,  אולם האם מה שקורה עם חוק טל המפורסם בכנסת לא קורה כאן ואני משוכנע שכל מי שתומך כאן בשינוי חלוקת הנטל ובשינוי חוק טל נותן לחוסר השוויון במערכת הזאת להימשך. הרי הנטל אינו שווה והחוגים חייבים לשאת בעול במידה שווה. אני משוכנע שאם זירות תסגרנה ,  אותם חוגים שהגזעים שלהם משתתפים בתערוכה, יצטרכו להסביר לחבריהם שחוק טל עבר מזמן את האסיפה המכובדת הזאת.וזאת התוצאה לחוסר המעש.

ידה של ההי"ל קצרה בגיוס הפעילים כיון שחברים במערכת הזאת רק ארגוני חבר. המדרשה לכלבנות מתקשה לגייס את תלמידיה כיון שמתקיימים בשנה 3 תערוכות ומתקיים רק קורס אחד בשנה. המצב הזה הוא בלתי נסבל בעיקר לאור העובדה שהתערוכות כל כך מצליחות הן מבחינת קהל המבקרים והן מבחינת יופיים.

אני מודע לעובדה שישמע עוד רגע קט הפתרון הכלכלי , קחו מתנדבים בשכר !!! מי שאומר זאת חייב לנמק מנין יביא את אותם עשרות אלפי שקלים שיחסרו לאחר מכן בתקציב. האם להעלות את מחיר ההשתתפות בתערוכה ? האם להעלות את דמי החבר ? האם להעלות את מחירי ספר הגידול ? או לקיים תערוכה אחת בשנה ? ההוצאות של היום אינן דומות כלל להוצאות שהיו לפני חמש שנים ובכל התקופה הזאת נשארו המחירים על תילם.

השאננות הזאת בגוף שמבוסס כולו על התנדבות , על הרצון לקדם מטרות משותפות , על חברות ודאגה לבעלי החיים כלל לא מובנת , לפחות לי , תשובות שאני מקבל שכל עוד פעיל זה או אחר פועל במערכת ואין לי כל כונה לעזור לך כל עוד ההוא מכהן בתפקידו  זהו אות שדבר מה חורק אצלנו וצריך לתת על כך את הדעת.שהרי יש רק שכר אחד לתרומה שלך למערכת והוא שאתה עשית זאת וכולכם יודעים שבנתינה הסיפוק הוא רב יותר.

בדרום אפריקה לאחר שלטון של עריצות , שחיתות , והרג ישבו רוצחים , אנסים , שודדים עם קרבנותיהם , וליבנו את פשעיהם בפומבי ובקשו מחילה וקבלו , זה לא היה קל אולם זאת הייתה דעת הקהל שהובילה בסופו של יום לשלום.

להנהלת ההי"ל יש תמיכה פוליטית שמניעה את גלגלי המערכת הזאת.אולם היא לא מספיקה , אם חבר זה או אחר חושב שברגע שהוא בחר בהנהגה הוא סיים את תפקידו הוא פשוט טועה ומטעה כיון שאנו בנויים כמערכת המבוססת על התנדבות והיכולת של ההנהלה לנהל נשענת בראש ובראשונה על תמיכת החוגים.  אנו קשובים להלכות הרוח שבין החברים בארגוני החבר בהי"ל.ועדים לשנאה הזאת ביניהם שכרגע נמצאת על אש קטנה, והיא טרם גלשה לעבר הזירה המרכזית הפוליטית אולם כל זאת רק באופן זמני,  אין בעיה ללבות אותה , השקט שקיים היום בהי"ל הוא   מדומה,  האש לוחשת והיא בוערת מתחת לפני השטח.אנו נהנים כעת מתקופת עשייה , תקופה כזאת מסיטה את תשומת הלב מנושאים אישיים שנמצאים בשוליים והם אשר משמשים חומר בעירה, אולם לא לאורך זמן , שגיאה אחת שנעשה , תקלה אחת שתקרה חלילה תכניס את ההי"ל למערבולת של מזימות, והשנאה תראה לפתע את פניה המכוערים. האם זה מה שבאמת אנו רוצים ?

אני מנסה על העת לקרב בין החברים , לגשר בין שנאות וחרמות לעיתים מצליח ולעיתים נכשל ,  כל הנוכחים כאן הינם מובילי דעת קהל , משפיעים עליה , החברים קשובים לכם , תנסו לראות את התמונה שאני רואה . איני פונה אליכם מתוך מצוקה להיפך דווקא לאחר עוד הצלחה יפה של הכלבנות הישראלית עזרו לי להעביר מסר של שלום בין חברים לאותו תחביב משותף. כבר אמר מי שאמר שהשלום הוא יצירת המופת של השכל ואני אומר לכם שזה הצורה הנאה ביותר של האושר.

Calendar

אוקטובר 2020
א ב ג ד ה ו ש
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Pages

Recent Comments

  RSS Meks Blog

  • How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? ספטמבר 10, 2020
   Did you know you can use the WordPress autoposting plugin for your content efforts and improve not only your time management but your business and visibility as well? The post How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide אוגוסט 15, 2020
   Looking for ways and means to create a personal branding site? Well, look no further ’cause we’re giving away all the how-to’s to do it yourselves! The post How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings יולי 16, 2020
   Let’s take a look at some of the must-have WordPress content plugins and tools to use to improve both your UX and rankings. The post Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference יוני 9, 2020
   Missed WCEU 2020 and all the exciting stuff from there? Here are all the key takeaways and main points to remember so, take notes! The post WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide מאי 14, 2020
   Wondering how can you change WordPress username once you set up your blog or site? Read all about it in our helpful guide! The post How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • What’s the best WordPress comment plugin to use? אפריל 13, 2020
   Wondering whether to use WordPress comment plugin or go with the native option? Here are our thoughts and recommendation on which one to choose. The post What’s the best WordPress comment plugin to use? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations מרץ 17, 2020
   What better way to gain more subscribers and grow your email list than with a little help of a top WordPress newsletter plugin, right? Only, with so many of them on the market – which one to choose? The post Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog דצמבר 17, 2019
   Eager to learn how to monetize your WordPress site or blog in an easy way? Read our guide and learn all about it! The post Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music נובמבר 15, 2019
   What are the top WordPress audio player plugins to choose from for your next music or podcast project? Take your pick from our suggestions! The post Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) אוקטובר 1, 2019
   How (and why) to add Instagram to WordPress and see more benefits from that match? We give you all the details and tools to do it successfully yourself! The post How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic

  Text

  Distinctively utilize long-term high-impact total linkage whereas high-payoff experiences. Appropriately communicate 24/365.

  Archives

  כתובת: רח' המסגר 6 קומה 1, אור יהודה

  ת.ד. 162 אור יהודה 6025101

  טלפון : 03-672-71-74
  פקס :   03-672-71-73

  קבלת קהל :

  יום א' – 16:00-18:00
  יום ב' – 09:00-11:00
  יום ג' – 09:00-11:00
  יום ד' – 15:00-17:00

  מענה טלפוני:
  ֿימים א',ב',ג',ד'
  בין השעות 12:00-14:00