!-- Facebook Pixel Code -->

ולש קורגי פמברוק Welsh Corgi Pembroke

הקורגי הוא הגזע החביב על מלכת בריטניה ולאחרונה תופס תאוצה לנוכח הצלחתם של כמה כלבים בולטים בתערוכות שונות בעולם.
וולש קורגי פמברוק
Welsh Corgi Pembroke
האגדות בוולס מספרות, שהקורגי הוא כלב "קסום" ששימש את הפיות והגמדים לגרירת כרכרות או לנשיאת לוחמים על גבם. הקורגי היה חומק בלילה לגבעות ולס ומשחק עם "האנשים הקטנים" שם. יש שאומרים, שעד היום אפשר לראות את סימני אוכף הפיות על גבם ואת עקבות הרתמה על כתפיהם.
ישנן השערות רבות לגבי השם "קורגי". אחת הטענות היא, שהוא נובע מהמיל בשפה הקלטית ל"כלב". יש המשערים ששמו הוא חיבור של המילים "גמד" ו"כלב".
ההיסטוריה של הגזע עשירה וארוכה. יש הסבורים שהקורגי הובא לוולס בידי הוויקינגים במאה השמינית או בידי הקלטים בסביבות 1200. יתכן גם, שאורגים פלמיים מבלגיה פיתחו את הגזע במאה השתים-עשרה. אחת התיאוריות היא שהקורגי הוא צאצא לכלב הבקר השוודי הקרוי ואלהונד. כן מייחסים אותו לאבותיו של הסכיפרקה והשפיץ הגרמני.
פיתחו את הגזע במקור כדי שילך לפני העדר ויפנה להם את הדרך מפני טורפים ועדרים שנמצאים בשטח בלי רשות. לאחר מכן הוא החל לעזור לכוון את הבקר. הוא גם שימש לשמירה ולאיסוף של עופות משק ועשה את עבודתו בצוותא עם כלבים נוספים. יש שהשתמשו בקורגי ככלב צייד לעופות ולחיות קטנות וכן כלוכדי עכברים יעילים. למרות שקיימים שני טיפוסים של קורגי, פמברוק וקרדיגן, הם הופרדו רשמית רק לפני כ-70 שנה.
זהו כלב נמוך, חזק, בעל מבנה גוף איתן, ערני ופעיל באופיו, יוצר רושם של מסה וסיבולת בגוף קטן. בעל אופי נועז וענייני. מוחצן וידידותי, מעולם אינו עצבני או תוקפני.
הקורגי הוא במקורו כלב לרעיית בקר, ולכן הוא עקשן לא קטן, חזק ונמוך. האופן שבו הוא מזיז את הפרות ממקום למקום הוא על ידי מתן נשיכות קלות בקרסוליהן. הפרות נוטות לבעוט חזרה, ולכן מבנה גופו הנמוך, שמצד אחד מאפשר לו לחמוק מהרגל הנשלחת אליו, אך מאידך הוא גם מוצק וחזק ומאפשר לו לעמוד איתן מול הפרות. גם אופיו הקשוח יחסית לכלבי צאן קשור בעובדה שהוא עובד עם בקר. מאידך, כמו כל כלבי הרועים, גם הוא יוצר קשר מצויין עם בני אדם בכלל ועם בעליו בפרט.
לקורגי, שאגב ידוע גם כגזע שמגדלת אליזבת, מלכת בריטניה, יש הבעה עירנית ואינטליגנטית ולעתים נראה כאילו הוא "צוחק". עיניו הגדולות והעגולות משלימות את ההבעה הידידותית.
מבחינה גופנית מדובר בכלב נמוך על הרגליים וארוך למדי, שגובהו בסביבות 25-30 ס"מ ומשקלו בין 9-12 ק"ג. ראשו מזכיר מעט ראש של שועל, עם אוזניים זקופות וזרבובית שיוצרת משולש עם הגולגולת. הוא בעל פרווה באורך בינוני, נוקשה למגע, המגיעה בצבע אדום, צהוב, בז', שחור ובז', עם או בלי כתמים לבנים על הרגליים, קדמת החזה והצוואר. בניגוד לקורגי קרדיגן, לפמברוק יש זנב קצר.
הקורגי פמברוק הוא כלב אינטליגנטי, נאמן, המעוניין לרצות את בעליו. הוא פעיל מאוד וטוב עם ילדים אם כי הוא עלול לנסות לפתח דומיננטיות עליהם. זהו כלב שמירה טוב, חשדן כלפי זרים, אך דורש חשיפה טובה בגיל צעיר. הם לעתים מנסים לרעות גם את בני המשפחה, אך ניתן ללמד אותם שלא לעשות זאת.
הפמברוק נוטה לנבוח לא מעט ולהתריע כאשר מתרחש משהו חשוד בעיניו. הוא מסתדר היטב בדירה כל עוד מוציאים אותו לטיולים ודואגים לפעילות גופנית מספקת. הפרווה אינה דורשת טיפול רב, אם כי היא נושרת פעמיים בשנה.
הגזע בעל תוחלת חיים של 12-15 שנים. בין המחלות התורשתיות הקיימות בגזע: מחלת עיניים ניוונית (PRA), גלאוקומה ובעיות גב. הוא נוטה לעלות במשקל בקלות ולכן חשוב שלא להאכיל יותר מדי.
 

1.12.2010
תקן FCI מס' 39
ולש קורגי פמברוק
 
מועד פרסום תקן רשמי תקף: 4.11.2010
ייעוד: כלב רועים
מיון FCI:                        קבוצה  1 כלבי צאן ובקר (למעט כלבי בקר שוויצריים)
                        חלק      1 כלבי צאן
 
מראה כללי: כלב נמוך, חזק, בעל מבנה איתן, ערני ופעיל, יוצר רושם של מסה וסיבולת בחלל קטן.
 
יחסים חשובים: אורך זרבובית ביחד של 3 ל-5 לעומת הגולגולת.
 
התנהגות/אופי: בעל אופי נועז ולעניין. מוחצן וידידותי, לעולם אינו עצבני או תוקפני.
 
ראש
ראש בעל צורה ומראה שועלי, עם הבעה ערנית ואינטליגנטית.
 
אזור הגולגולת
גולגולת: רחבה למדי ושטוחה בין האוזניים
סף מצח: מתון
 
אזור הפנים:
אף: שחור
זרבובית: הולכת וצרה במקצת (לכיוון האף).
לסתות/שיניים: חזקות ובעלות מנשך מספריים מושלם, ישר ומלא, כלומר, השיניים העליונות חופפות בצורה הדוקה את השיניים התחתונות ועומדות בניצב ללסתות.
עיניים: ממוקמות היטב, עגולות, גודל בינוני, חומות, תואמות את צבע הפרווה.
אוזניים: זקופות, בגול בינוני, מעוגלות במקצת. קו דמיוני שעובר מקצה האף ודרך העין צריך לעבור ליד או על קצה האוזן.
 
צוואר: ארוך למדי.
 
גוף: באורך בינוני, מחבר לא קצר, הולך וצר במקצת במבט מלמעלה.
קו עליון: מאוזן לקרקע
בית חזה: בית חזה עמוק ורחב, מגיע מלמטה בין הרגליים הקדמיות. צלעות מקושתות היטב.
 
זנב: קצר, רצוי טבעי
קצוץ: קצר
לא קצוץ: ממוקם בקו אחד עם הקו העליון. הנשיאה הטבעית בתנועה או במצב ערנות היא מעל לקו הגב.
 
גפיים
גפיים קדמיות:
שכמות: בעלות שיפוע טוב וזיוות 90 מעלות כלפי הזרוע.
זרוע: מעוצבת סביב בית החזה
מרפקים: צמודים היטב לצדדים, אינם חופשיים ואינם צמודים מדי.
אמה: קצרה וישרה ככל האפשר. הרבה עצם המגיעה עד לכפות הרגליים.
כפות קדמיות: אובאליות, בהונות חזקות, מקושתות היטב ואסופות. שתי הבהונות האמצעיות מגיעות קצת מעבר לשתיים החיצוניות. הכריות חזקות ומקושתות היטב. ציפורניים קצרות.
 
אחוריים:
מראה כללי: חזקות וגמישות. רגליים קצרות. עצב חזקה המגיעה עד לכפות הרגליים.
ברך: מזוותת היטב
קרסול: קרסוליים ישרות במבט מאחור.
כפות רגליים אחוריות: אובאליות, בהונות חזקות, מקושתות היטב ואסופות. שתי הבהונות האמצעיות מגיעות קצת מעבר לשתיים החיצוניות. הכריות חזקות ומקושתות היטב. ציפורניים קצרות.
 
תנועה: חופשייה ופעילה, לא משוחררת ולא מהודקת מדי. הרגליים הקדמיות נעות היטב קדימה בלי הרמה מיותרת, במתואם עם פעולת הדחיפה של הרגליים האחוריות.
 
פרווה
שיער: באורך בינוני, ישר, עם פרווה תחתונה צפופה. לעולם אינו רך, גלי או זיפי.
צבע: צבע מלא אדום, סייבל, בז', שחור ובז', עם או בלי כתמים לבנים על הרגליים, קדמת החזה והצוואר. מותר מעט לבן על הראש והזרבובית.
 
גודל ומשקל
גובה בשכמה: בערך 25-30 ס"מ
משקל:  זכרים:  10-12 ק"ג
            נקבות: 9-11 ק"ג
 
שגיאות
כל חריגה מהנקודות שצויינו לעיל תיחשב לשגיאה וחומרת השגיאה עומד ביחס ישיר למידת החריגה, ולהשפעתה על בריאותו ורווחתו של הכלב ועל יכולתו לבצע את עבודתו המסורתית.
שגיאות פוסלות
*           כלבים תוקפניים או חששנים מדי
*           כל כלב שמפגין סטיות גופניות והתנהגותיות בולטות ייפסל.
 
הערה: לזכרים צריכים להיות שני אשכים נורמליים למראה שירדו במלואם לשק האשכים.
 

Calendar

אוקטובר 2020
א ב ג ד ה ו ש
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Pages

Recent Comments

  RSS Meks Blog

  • How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? ספטמבר 10, 2020
   Did you know you can use the WordPress autoposting plugin for your content efforts and improve not only your time management but your business and visibility as well? The post How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide אוגוסט 15, 2020
   Looking for ways and means to create a personal branding site? Well, look no further ’cause we’re giving away all the how-to’s to do it yourselves! The post How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings יולי 16, 2020
   Let’s take a look at some of the must-have WordPress content plugins and tools to use to improve both your UX and rankings. The post Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference יוני 9, 2020
   Missed WCEU 2020 and all the exciting stuff from there? Here are all the key takeaways and main points to remember so, take notes! The post WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide מאי 14, 2020
   Wondering how can you change WordPress username once you set up your blog or site? Read all about it in our helpful guide! The post How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • What’s the best WordPress comment plugin to use? אפריל 13, 2020
   Wondering whether to use WordPress comment plugin or go with the native option? Here are our thoughts and recommendation on which one to choose. The post What’s the best WordPress comment plugin to use? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations מרץ 17, 2020
   What better way to gain more subscribers and grow your email list than with a little help of a top WordPress newsletter plugin, right? Only, with so many of them on the market – which one to choose? The post Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog דצמבר 17, 2019
   Eager to learn how to monetize your WordPress site or blog in an easy way? Read our guide and learn all about it! The post Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music נובמבר 15, 2019
   What are the top WordPress audio player plugins to choose from for your next music or podcast project? Take your pick from our suggestions! The post Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) אוקטובר 1, 2019
   How (and why) to add Instagram to WordPress and see more benefits from that match? We give you all the details and tools to do it successfully yourself! The post How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic

  Text

  Distinctively utilize long-term high-impact total linkage whereas high-payoff experiences. Appropriately communicate 24/365.

  Archives

  כתובת: רח' המסגר 6 קומה 1, אור יהודה

  ת.ד. 162 אור יהודה 6025101

  טלפון : 03-672-71-74
  פקס :   03-672-71-73

  קבלת קהל :

  יום א' – 16:00-18:00
  יום ב' – 09:00-11:00
  יום ג' – 09:00-11:00
  יום ד' – 15:00-17:00

  מענה טלפוני:
  ֿימים א',ב',ג',ד'
  בין השעות 12:00-14:00