!-- Facebook Pixel Code -->

השוצהונד – בתרגום חופשי: מבחן כלב הגנה – חלק ראשון

מבחן השוצהונד נועד בעיקר לבחון את יצריו של הכלב - כלב שעמד במבחן מקבל תואר גידולי לתעודת היוחסין חבל רק שבישראל לא כל-כך מייחסים לכך חשיבות....
כלב הגנה חייב להגן על בעליו ועל בני משפחתו נגד כל התקפה, לשמור על רכושו או על אסירים, לבדוק שטח ופשפוש אחר חפצים ואנשים ולעבור מסלול עקבות בני אדם. להלן תכונותיו:

  

1. בעל טמפרמנט

הטמפרמנט מתבטא בתנועה הגופנית ובתגובות לגירויים שונים של הסביבה. התנהגותו הערנית של הכלב בסביבתו ותגובותיו המהירות עושים אותו לבעל טמפרמנט רב. התנהגות עצלה וחוסר עניין הופכים אותו באופן הדרגתי לחסר טמפרמנט. כלב עם יצרים מפותחים בעל טמפרמנט רב מגיב בעוצמה רבה על הגירויים החלשים ביותר. ניתן לומר שלכלב מסוים יש דרגת גירוי נמוכה ליצר מסוים.
 

2. ביטחון עצמי

כלבים בעלי ביטחון עצמי לא ניתן להבהילם על ידי רעש מכונות ולא על ידי גירויים אקוסטיים פתאומיים. הם אינם יוצאים מגדרם בשעה שאדם זר קרב ואף הופעה של אויב לא מניעה אותם לבריחה. לא מבטאים חשדנות גלויה כלפי זרים, ומכאן שכלבים חסרי חשדנות בצורה בולטת אינם מתאימים בדרך כלל לכלבי שמירה.

3. בלתי נרתע בלתי נפחד ובעל חריפות מסוימת

אנו רואים בתכונות אלו את הכושר להגיב בצורה עוינת ותוקפנית על גירויים סביבתיים ואיומים ממשיים או מדומים. ההתנהגות העוינת יכולה להתבטא בשתי צורות אשר יש להבחין ביניהן באופן משמעותי!!
 
החריפות הטבעית, או ליתר דיוק, חריפות שמקורה בביטחון עצמי ושלא נובעת מיצר ההגנה העצמית אלא כדי להגן על גוף שני.
 
החריפות המדומה, או ליתר דיוק, חריפות לא רצויה שמקורה בפחת או יצר בריחה, יצר ההגנה העצמית.
 
ניתן לומר שאופי מוצק ניתן לפרשו גם כביטחון עצמי שמקרו במערכת עצבים בריאה (לא עצבנות או רגישות יתר), כמעט שאין נטייה לבריחה, כמעט שאין פחדנות, יש כושר לימוד כמו של אדם הבוטח בעצמו.
 

4. בעל יצר קרב והגנה חזק מאד

זוהי התכונה התורשתית להגיב בהתקפת נגד על תקיפה נגדו או נגד בני עדרו. זוהי ההגדרה ליצר הגנה.
 
יצר קרב, זוהי הנטייה להתמודד בעזרת הכוח הפיזי העצמי, בתחילה על ידי משחק ולאחר מכן באופן רציני (לקביעת היררכיה) עם כלב אחר.
לשיטתם של בני הזוג מנצל, ניתן להשוות את יצר הקרב לרברבנות אצל בני האדם, היות וגם הרברבן רוצה רק להוכיח לזולתו את עדיפותו. גם כאן יש מקום נכבד להיררכיה החברתית לאחר ההתנגשות. גם לכלב עם יצר קרב בולט הקרב הוא גורם הנאה וסיפוק, ולכן אנו מדברים על הנאה בזמן קרב.

התנאים ליצר קרב בולט אצל הכלב הם:

הרגשה של ביטחון עצמי
חוזק פיזי
יצר התבטאות
קשיחות מסוימת
התנהגות מינית בולטת.

בתנאים מסוימים אפשר להגביר את יצר הקרב על ידי תכונה נוספת – החריפות. כלבי בעלי תכונה זו הינם תוקפניים במיוחד ובתנאים מסוימים אף הופכים לבריונים.

5. קשיחות

 

זוהי היכולת לסבול חוויות לא נעימות, לדוגמא: כאב, עונש, כישלון בקרב – מבלי שזה ישפיע על אופיו והתנהגותו של הכלב ברגע של החוויה ולאחריה.
 

6. יצר הבאה

7. יצר חיטוט ופשפוש מפותח

8. בעל התמדה 

זוהי התכונה ליישום פעולות יצר כגון עבודות גישוש בלי להיות נכון להטיה, בלי להתעייף ולהשלים את העבודה עד תומה. זו גם התכונה לעמוד במאמץ ובקשיים מבחינה פיזית ופסיבית (עבודה של כלב הצלה), לעמוד בכל החוויות האלה מבלי להתעייף.
 
9. יציב לשמע יריות
 
זוהי תכונה שיש לדרוש מכל כלב, גם אם אינו כלב שירות ועבודה. היא דורשת בריאות ומערכת עצבים חזקה. הכלב חייב להיות בלתי רגיש לרעש התפוצצויות ויריות. זוהי תכונה לא תורשתית בדרך כלל, ויש להרגיל את הכלב על ידי עשיית רעשים שונים עוד בהיותו גור אצל אימו, התחילה ממרחק גדול ובאופן הדרגתי במרחק קצר יותר.
 
לא עמיד ביריות – זה כלב שבורח לשמע יריות. מסוכנות במיוחד מהבחינה הגידולית הן כלבות הרגישות לרעשים, היות והתנהגותן הפחדנית משפיעה על אופי גוריהן.

לחלק השני לחץ כאן

 

Calendar

אוקטובר 2020
א ב ג ד ה ו ש
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Pages

Recent Comments

  RSS Meks Blog

  • How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? ספטמבר 10, 2020
   Did you know you can use the WordPress autoposting plugin for your content efforts and improve not only your time management but your business and visibility as well? The post How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide אוגוסט 15, 2020
   Looking for ways and means to create a personal branding site? Well, look no further ’cause we’re giving away all the how-to’s to do it yourselves! The post How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings יולי 16, 2020
   Let’s take a look at some of the must-have WordPress content plugins and tools to use to improve both your UX and rankings. The post Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference יוני 9, 2020
   Missed WCEU 2020 and all the exciting stuff from there? Here are all the key takeaways and main points to remember so, take notes! The post WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide מאי 14, 2020
   Wondering how can you change WordPress username once you set up your blog or site? Read all about it in our helpful guide! The post How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • What’s the best WordPress comment plugin to use? אפריל 13, 2020
   Wondering whether to use WordPress comment plugin or go with the native option? Here are our thoughts and recommendation on which one to choose. The post What’s the best WordPress comment plugin to use? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations מרץ 17, 2020
   What better way to gain more subscribers and grow your email list than with a little help of a top WordPress newsletter plugin, right? Only, with so many of them on the market – which one to choose? The post Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog דצמבר 17, 2019
   Eager to learn how to monetize your WordPress site or blog in an easy way? Read our guide and learn all about it! The post Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music נובמבר 15, 2019
   What are the top WordPress audio player plugins to choose from for your next music or podcast project? Take your pick from our suggestions! The post Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) אוקטובר 1, 2019
   How (and why) to add Instagram to WordPress and see more benefits from that match? We give you all the details and tools to do it successfully yourself! The post How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic

  Text

  Distinctively utilize long-term high-impact total linkage whereas high-payoff experiences. Appropriately communicate 24/365.

  Archives

  כתובת: רח' המסגר 6 קומה 1, אור יהודה

  ת.ד. 162 אור יהודה 6025101

  טלפון : 03-672-71-74
  פקס :   03-672-71-73

  קבלת קהל :

  יום א' – 16:00-18:00
  יום ב' – 09:00-11:00
  יום ג' – 09:00-11:00
  יום ד' – 15:00-17:00

  מענה טלפוני:
  ֿימים א',ב',ג',ד'
  בין השעות 12:00-14:00