!-- Facebook Pixel Code -->

הפנינג המלמוט הגדול – חלום שהתגשם

מפגש חברתי וכלבני שנתן דחיפה לפעילות של החוג לכלבים צפוניים
מפגש חברתי מחד ומקצועי מאידך של 51 מלמוטים על בעליהם ומשפחותיהם, הוליד בוקר מופלא ומרגש שמיזג איחוד משפחתי וחברי, גידול כלבני ותערוכה בלתי שגרתית.
 
היה זה ההפנינג הראשון (ולבטח לא האחרון) של החוג לכלבים צפוניים – אשר לעת עתה כולל את גזע האלסקן מלמוט בלבד – והוא התקיים בשבת שמשית של ה-8 בפברואר, בבית הספר רבין בהוד השרון, שבו מגרש כדורסל מקורה, משטחים נרחבים ורחבה מרכזית מרוצפת ויפה, בתמיכת עיריית הוד השרון.
 
הרעיון היה למצוא את הדרך לקירוב בעלי הכלבים לעשייה ה?כלבנית? ולעולם הכלבנות, לחשוף את אותם אנשים המסתגרים עם כלביהם בביתם ובעולמם לחוג עצמו, לפעילות שהם יכולים לעשות ביחד עם הכלבים ולתערוכות – ולעזור להם לגלות שגידול הכלב שלהם יכול גם להיות הובי של ממש.
 
כחלק מהפנינג, התאפשר להציג את עולם התערוכות באווירה נינוחה ובלתי אמצעית, גם בפני אלה שהמילה ?תערוכה? מרתיעה אותם, אם בשל חשש או תחושה של ?אין לנו סיכוי? ואם בשל הקונוטציה של ?תחרות? מקצועית.
 
לכן תוכננה התערוכה כתערוכת כלבים לכולללללם – תערוכה עם פחות מתח, שבה ?כולם מנצחים? ומקבלים מדליה ותעודת השתתפות, ללא פודיום וגביעים. תערוכה שהיא קצת ?יריד חקלאי? שבו כל אחד יקבל התייחסות וחוות דעת מקצועית על הכלב שלו.
 
הארוע, הסגנון, התכנים ובעיקר הגישה הכלבנית לתערוכה היו מיוחדים ושונים מהמקובל לראות בתערוכות, לאחר מחשבה רבה מראש על הדרך הטובה ביותר שתאפשר לכל אחד לחוות את ההשתתפות עם הכלב שלו בזירה מבלי לפגוע במקצועיות של התערוכה עצמה.
 ההפנינג גם היווה לחברי החוג ההזדמנות להינות ממפגש חברתי מיוחד וחווייתי: להכיר את האחים, הדודים, ההורים, בני הדודים של הכלב שלהם, להכיר את המשפחה המורחבת והאוהבת של המלמוט, להכיר את בעלי התפקידים בחוג ולקבל הדרכה ותמיכה בעניינים מגוונים.
 
ואכן ההיענות היתה מרשימה: נרשמו 51 כלבים (!) מתוכם 7 גורים ופעוטות, מלווים בכ-200 ?בני משפחה? שמחים ונרגשים.
 
בין הבאים פגשנו אנשים וכלבים שזוהי להם הפעם הראשונה להגיע לאירוע כלבני כזה, וביניהם גם כאלה המגלים התעניינות בגזע או ממתינים לגורים.
 
השופטת גב× אגנס גנעמי קרטיס, שהיא שופטת בינלאומית וותיקה ובעלת נסיון רב בגזע, התלהבה מאוד מהרעיון והסכימה לשתף פעולה עם שיפוט קצת פחות סטנדרטי, תוך כוונה לתת לכל כלב את המקום והכבוד המקסימליים (ואף הוסיפה כתבה משלה בסיום)
המגדלים והכלבים המקצועיים יותר, התחייבו שלא לעשות לכלבים גרומינג מראש אלא להביאם נקיים ומסורקים בדיוק כפי שכל אחד יכול להכין את הכלב שלו וכן שלא להביא מציגים מקצועיים.
 
כל אחד הציג את כלבו הפרטי, כאשר לפני תחילת הזירה המשתתפים קיבלו הסברים על משמעות התערוכה וסדר הדברים מיו?ר החוג, הדגמה קצרה מה מצפים מהם ומהכלב לעשות בזירה וכן הקדמה מהשופטת על השיפוט מנקודת מבטה ומנקודת המבט של ?תקן הגזע? ומשמעותו.
 
בכיתות הפתוחות הגדולות (תשע נקבות בכיתה פתוחה…) בוצע מיון ראשוני שהשאיר מספר קטן יותר של כלבים בזירה כדי להקל על התהליך. לכל אורך התערוכה השופטת הסבירה במיקרופון מה היא בוחנת בכלבים שלפניה, הדגישה את הנקודות שצדו את עיניה ואת היתרונות של כל כלב – והכל בסבלנות, אורך רוח, אדיבות ורוגע.
 
הפעילים בזירה – מריוס וולף כמנהל זירה, יהודית אשתו כמזכירת השופטת ואבי מלאך בשולחן המזכירות, התחברו לאווירה זו והתערוכה זרמה בנעימות, תוך התחשבות בחוסר הידע והנסיון של המציגים ושל הכלבים. ביציאה מהזירה קיבל כל משתתף מדליה ומתנה מחב× אדוונס שהיא הספונסר של החוג.
 
במתחם חיכו למשתתפים ?זירת הדגמה? בו עזרו המציגות הצעירות של משפחת ברעם למי שרצה להתנסות ולהכין את עצמו לקראת הכניסה לזירה, אחראי גורים שנתן מענה לשאלות רבות המעסיקות את הבעלים הגאים של ?הדור הצעיר? וכן מגוון רצועות, רתמות, תיקי הליכה ואביזרים נוספים כדי לסבר את העין ולעודד הסברים על פעילות גופנית ועמדת צילום בה זכה כל אחד להצטלם עם כלבו.
 
ברחבה המרכזית היוותה את אחד ממוקדי ההתעניינות המזחלת הישראלית הראשונה הלא היא ה?דופנית?, הבייבי של אריק שוורץ – ששמח להדגים, להסביר, להציג ולתת לכלבים ולאנשים לחוות ?רכבות כלבים? מהי. לדופנית נרתמו כלבים שגררו בעלי מלמוט מאושרים בחוויה מדהימה שלא תשכח מהם.
 
מסביב לשטח התערוכה התקיימו הפעלות ויצירה לילדים, דוכן איפור, דוכנים למכירת מוצרים לכלבים, דוכן למכירת מוצרים מיוחדים לגזע המלמוט שבו נרשם ביקוש גבוה לחולצות החוג שהוכנו במיוחד וכמובן דוכני אוכל ושתיה.
 
למרות הפעילויות והחברויות, היוותה הזירה את מוקד המשיכה העיקרי לקהל, כאשר כל הכלבים והמציגים זכו למחיאות כפיים, התלהבות ופרגון.
 
לאחר סיום התערוכה ועזיבת השופטת את המקום, נכנס כל כלב עם משפחתו לזירה בליווי תשואות הקהל, להצטלם ולקבל תעודות השתתפות תוך ביצוע סיבוב ניצחון, הדגמת יכולות קרקס, או תמונה משפחתית כאשר היה מדובר באמא וגור…
 
כך הסתיים לו יום מקסים, יום המלמוט הגדול. הכלבים ומשפחותיהם חזרו הביתה עייפים אך מרוצים, מצפים בקוצר רוח לאירוע הבא.
 
זוהי הזדמנות נהדרת להודות לאיילת שושן, יו"ר החוג לכלבים צפוניים, על חזונה ליצור חוג מיוחד ובאווירה אחרת, לחברי הוועד ולכל העוזרים במלאכה שעמלו רבות, לספונסר החוג, לפעילי הזירה ובמיוחד לשופטת שהיתה מקסימה ותרמה חלק משמעותי להיתכנות התערוכה הייחודית – ולכל מי שתרמו להצלחת הארוע הנפלא הזה.
כן יירבו.

Calendar

אוקטובר 2020
א ב ג ד ה ו ש
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Pages

Recent Comments

  RSS Meks Blog

  • How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? ספטמבר 10, 2020
   Did you know you can use the WordPress autoposting plugin for your content efforts and improve not only your time management but your business and visibility as well? The post How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide אוגוסט 15, 2020
   Looking for ways and means to create a personal branding site? Well, look no further ’cause we’re giving away all the how-to’s to do it yourselves! The post How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings יולי 16, 2020
   Let’s take a look at some of the must-have WordPress content plugins and tools to use to improve both your UX and rankings. The post Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference יוני 9, 2020
   Missed WCEU 2020 and all the exciting stuff from there? Here are all the key takeaways and main points to remember so, take notes! The post WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide מאי 14, 2020
   Wondering how can you change WordPress username once you set up your blog or site? Read all about it in our helpful guide! The post How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • What’s the best WordPress comment plugin to use? אפריל 13, 2020
   Wondering whether to use WordPress comment plugin or go with the native option? Here are our thoughts and recommendation on which one to choose. The post What’s the best WordPress comment plugin to use? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations מרץ 17, 2020
   What better way to gain more subscribers and grow your email list than with a little help of a top WordPress newsletter plugin, right? Only, with so many of them on the market – which one to choose? The post Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog דצמבר 17, 2019
   Eager to learn how to monetize your WordPress site or blog in an easy way? Read our guide and learn all about it! The post Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music נובמבר 15, 2019
   What are the top WordPress audio player plugins to choose from for your next music or podcast project? Take your pick from our suggestions! The post Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) אוקטובר 1, 2019
   How (and why) to add Instagram to WordPress and see more benefits from that match? We give you all the details and tools to do it successfully yourself! The post How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic

  Text

  Distinctively utilize long-term high-impact total linkage whereas high-payoff experiences. Appropriately communicate 24/365.

  Archives

  כתובת: רח' המסגר 6 קומה 1, אור יהודה

  ת.ד. 162 אור יהודה 6025101

  טלפון : 03-672-71-74
  פקס :   03-672-71-73

  קבלת קהל :

  יום א' – 16:00-18:00
  יום ב' – 09:00-11:00
  יום ג' – 09:00-11:00
  יום ד' – 15:00-17:00

  מענה טלפוני:
  ֿימים א',ב',ג',ד'
  בין השעות 12:00-14:00