חדשות ועדכונים

הוכרזו זוכי "כלב השנה 2018"

אנו שמחים להכריז על זהותם של הזוכים בתואר "כלב השנה של ישראל 2018", סגניו וכן עשרת הזוכים בתואר "כלב השנה 2018" בכל אחת מעשר קבוצות ה-FCI בישראל. 

כלב השנה הינה מסורת שהחלה בשנה שעברה ומטרתה לכבד את הכלבים ובעליהם של הכלבים אשר השתתפו וזכו במירב התערוכות החשובות בישראל. התואר ניתן בגין הצטברות של זכיות כאשר לצורך חישובו נספרות זכיות בכל התערוכות הבינלאומיות שעורכת ההתאחדות (שלוש בשנה) וכן עד ארבע תערוכות שנערכות ע"י מועדוני הגזע השונים. הנקודות מחושבות לפי מהות הזכיה ומספר הכלבים המשתתפים. 

והשנה יש לנו במקום הראשון כלב מהגזע רידג'בק רודזי (קבוצה שש) Jelany Red Nikas Hermes יבוא מרוסיה בבעלות יבגני שימנסקי. הרמס צבר במהלך השנה 111 נקודות והשאיר הרחק את שאר המתמודדים. כלב זה הינו גם מנצח קבוצה 6+4.

במקום השני יש לנו כלבה, ילידת הארץ, Buffera Gerassi Corso מהגזע קאנה קורסו ומגידול ישראלי של ד"ר לזר ג'רסי ודורית דמבין, בופרה זכתה ב-90 נקודות והיא ממוקמת ראשונה מכל הכלבים ילידי ישראל. בופרה זכתה במקום העשירי בתחרות כלב השנה בשנה שעברה ובמקום הראשון בקבוצה 2ב מיקום בו היא זוכה כמובן גם השנה, זו השנה השניה ברציפות. 

במקום השלישי, עם 80 נקודות,  יש לנו עוד נקבה ילידת הארץ, הלברדורית אנה בית אפיקים מגידולו ובבעלותו של יניב אסם מכלביית אפיקים. משמח מאוד לראות בשלישיה הפותחת שתי נקבות ילידות הארץ, מה שמעיד על טיב הגידול הישראלי. אנה הינה גם מנצחת קבוצה 8 . 

במקום הרביעי , עם 75 נקודות, יש לנו מנצח נוסף מקבוצה שמונה, גולדן רטריבר זכר Zhame Kapitule Iz Stolitsy Urala מגידול רוסי ובבעלות צילי גוטפירד. 

במקום החמישי עם 65 נקודות יש לנו כלב יבוא נוסף, Barnesmore Tiger’s Tale וויפט מגידול אנגלי בבעלותה של אנדראה אלנה, כלב זה הינו גם המנצח של קבוצה 10. 

במקום השישי, עם 60 נקודות, נמצא כלב יליד הארץ, Care Bear Beit Dembin קאירן טרייר מגידולה של דורית דמבין ובבעלות דורית דמבין ולירי הירש. כלב זה הינו המנצח של קבוצה 3 

במקום השביעי , עם 59 נקודות, נציג נוסף של קבוצה 3 Rigair Emerald Roy יורקשייר טרייר מלטביה בבעלותה של יאנינה וילנצ'יק 

במקום השמיני עם 56 נקודות, עוד זכר יבוא, צ'ין יפני Delis Sakura Besa Me Macho בבעלות דבוצקין אולגה, שהוא גם הזוכה של קבוצה 9 

במקום התשיעי עם 54 נקודות נציג נוסף לקבוצה 2ב, Course Carino Andrea מסטינו נפוליטני מאוקראינה בבעלותו של סארי חסון. 

למקום העשירי עם 54 נקודות גם כן הגיעה עוד נקבה מגידול ישראלי Pippa The Queen let It Blow גריהאונד איטלקיה מגידולו של נדב לוי ובבעלות נדב לוי וטלי קרויטמן 

קבוצות 2ב, 3, 8 ו-10 שלחו כל אחת שני נציגים לעשרייה הראשונה.

מנצח קבוצה 5 עם 50 נקודות הוא אקיטה אמריקאי Magic Of Magnum Shady Almaram כלב ישראלי מגידולו של שאדי עלי ובבעלותו של כליל ראני 

מנצחת קבוצת כלבי רועים, עם 50 נקודות, היא נקבת וולש קורגי פמברוק Andvol Glazur מגידול רוסי של דניאל פלקסה 

מנצח קבוצה 7, עם 49 נקודות הוא הווימרנר Dario Israel's Blue Eyes יליד ישראל מגידולה של אילנה בר-טל ובבעלות של יוחאי ברק ליפק, אילנה בר-טל, מרום גולדשמיט וניקיטה קרוג

מנצח קבוצה 2א , עם 41 נקודות, הוא Rodeny`s Tale Bush שנאוצר ננסי שחור כסף מגידולה של נטליה קניז'ניק מישראל ובבעלות מוחנטוב אולגה ודימה

אנו רואים כי השנה השגי הכלבים היו גבוהים יותר, בין היתר בזכות התגייסותם של המועדונים ועריכת מספר רב של תערוכות ניקוד לכלב השנה, כמו גם ההשקעה העצומה של הבעלים. במקום הראשון זיכה ניקוד של 111 נקודות לעומת שנה שעברה עם 75 נקודות והמקום העשירי עם 54 נקודות היה זוכה בשנה שעברה במקום החמישי המכובד. מבין 10 הגדולים יש רוב גדול השנה לזכרים עם 7 מתוך 10, מתוכם שישה כלבי יבוא וכלב ישראלי אחד. רק שלוש נקבות התברגו השנה לעשריה הראשונה אך אנו גאים בעובדה שהן כולם כחול לבן מתוצרתישראל, ילידות הארץ, והן גם מאיישות את המקומות המכובדים שני, שלישי ועשירי. ראויה לציון בופרה, במקום השני, שהיא היחידה מכל העשרה שמדורגת זו השנה השניה ברציפות כמנצחת בקבוצתה. 

תעודות כלב השנה יוענקו לכלבים אלו ביום שבת הקרוב במסגרת תחרות אלוף האלופים שתערך בסביון, בעליהם יקבלו מכתבי הזמנה רשמיים. כלב השנה וסגניתו יזכו במלגה לסיוע לנסיעה לאחת התערוכות החשובות בחו"ל.  תואר כלב השנה מוענק השנה לכלבים מכ-150 גזעים מה שמהווה הוכחה נוספת להשגי הגידול הישראלי. רשימת המנצחים מצורפת כאן, את הרשימה המלאה ניתן לראות באתר ההתאחדות. אנו מבקשים להודות למיטל בר-סלע, רשמת כלב השנה, על עבודתה המאומצת בשנתיים האחרונות. 

עשרת מנצחי הקבוצות ועשרת המובילים 2018