!-- Facebook Pixel Code -->

גזע הברנר זזננהוד

הפופלרי שבין הכלבים השווצרים . מועדון הגזע הוא הגדול בין המועדונים בשוויץ .

פרק א' – ההסטוריה של הגזע – שוויץ

א.1. ההסטוריה הקדומה

מהכתבים המוקדמים, אנו למדים שהתאוריה שהברנר הוא צאצא של כלבי המולוסוס הקדומים מתקופת הרומאים נתקבלה ע"י רבים ללא ספקות. תאוריה זו מתיחסת לאזור שכיום מוכר כשוויץ. אך, בימים עברו נקרא HELVETIA . תאוריה זו מספרת שכאשר חצו גדודי הקיסר הרומי את הרי האלפים המושלגים. הם היו מלווים בכלבים אשר יש הרואים בהם את אבותיהם של כלבי הברנר שאנו מכירים כיום. תאוריה זו תמכה בטענה שהאב טיפוס של הגזע מקורו במסטיף הטיבטי או באותם כלבים מולוסים ששימשו כשומרי העדרים. הכלבים שליוו את ליגיינות הקיסר היו בעלי עוצמה, חזקים ושומרים טובים.
הסופר הגרמני שטרבל STREBEL כלל תאוריה זו בספרו "הכלבים הגרמניים" ורעיון זה נתקבל בהמשך ע"י פרופסור אלברט היום ללא ספקות. ספרו של פרופסור היים שפורסם בשנת 1914 היה המקור הראשי לאינפורמציה במשך 50 שנה לאחר מכן, והרעיונות שלו אומצו ע"י אחרים.
אולם, בחפירות שנעשו בשנים האחרונות נתגלו גולגלות של כלבים גדולים שיכולים להיות אבותיו של הברנר וגילן מתקופת הברונזה עד לתקופת הברזל. ניתן להניח מהשרידים שנמצאו הקלטים שהיו שומרי עדרים נעזרו בכלבים גדולים וחזקים לשמירה על הבקר והרכוש.
אין שום סיבה ניראית לעין מדוע הרומאים היו צריכים ליבא את כלבי המולוסים שלהם לשימוש באזור זה לאותה מטרה כאשר כלבים מתאימים היו זמינים להם במקום. כלבי האחו השוויצרים הם גזעים אוטוקטוניים שהתפתחו באזורי העמקים "הסגורים" של שוויץ. גזעים אלו הם תוצאה של הכלאות בתוך המשפחה Inbreeding שארעו עקב תנאי הבידוד הטופוגרפיים.

גולגולת א' : נמצאה בחפירות שנעשו בשנים האחרונות וגילן מתוארך מתקופת הברונזה ועד לתקופת הברזל.

גולגולת ב' : משנת 1975, השייכת לכלבה ליידי פון הובלהוף מס' סגיר 264041 הדימיון בין שתי הגולגלות הוליד את התאוריה החדשה.

אין שום הוכחה שהגזע במתכונתו המוכרת מגיע מקו דם של המולוסים שהתערבבו עם קוו הדם של הכלבים שנמצאו באזור זה.
כנראה שרק משנת 1000 לספירה כלבים מטיפוס מסויים זה גודלו באיזה איזור ספציפי.
טיפוסי כלבים הדרושים לציוד ולרעיית בקר היו אמורים להיות מפותחים/מטופחים אולם כלב שמירה יכול להיות בכל צורה, גודל וצבע.
יש להדגיש שבסביבות 1000 לספירה המתישבים באזור שוויץ יכלו להתישב שם וכמעט ולא להיות מוטרדים מזרים וזאת עקב המבנה הטופוגרפי של המקום. מניחים שהחוואים היו די מצליחים ואמידים במונחים של אז ויכלו לכלכל כלבים גדולים כאשר באזורים אחרים עוני ומחסור מנע מאנשים להחזיק כלבים גדולים ועקב כך גודלו במקומות אלו כלבים קטנים.
בשנת 1523 כתב קונרד גאסר: "כמה מהכלבים הגדולים והחזקים אולפו במיוחד להשאר בסביבת הבית, האורוות והשדות והיה עליהם להגן על הבקר מסכנה. חלק מהם שומרי בקר, חלק שומרי שדות וחלק שומרי בתים. כלבים אחרים מאולפים להגן על אנשים. עליהם לשמור מפני רוצחים ואנשי בלייעל אחרים. עליהם להיות חסרי פחד, גדולים וחזקים. עליהם להלחם בלוחמים בעלי שיריון".
התרגום מהמקור עשוי להיות שונה במספר מילים אך אין ספק שגידול סלקטיבי נערך וזה על מנת ליצור כלבי חווה לשימושים שונים בחיי היום יום של המתיישבים.
כלבי הברנר פותחו מכלבי החווה שבאזור ברן-מיטל. מלבד מתן התראה והגנת החווה מפני זאבים, דובים וגנבים ששרצו באיזור הכפרים, נראה שמספר כלבי חווה גדולים אלו שימשו גם כמושכי עגלות.
רועי העדרים העדיפו כלבים קטנים ונמרצים למטרותיהם כפי שהתפתח ברחבי העולם. אבל, אין ספק שגם כלבים גדולים יותר שימשו למטרה זו. למרות הגידול הסלקטיבי שבוצע התרחשו גם הרבעות טבעיות בין הגזעים השונים.

א.5 הברנר זננהונד כיום

כיום הברנר זננהונד הוא הגזע הפופולרי ביותר מבין הגזעים השוויצריים. מועדון הגזע הוא אחד המועדונים הגדולים ביותר בשוויץ. מועדון הגזע מארגן פעילויות לחברי המועדון וכלביהם וגם מפקח בעזרת מה"ג על כלבים זכרים ונקבות שישמשו לגידול. זכרים ונקבות בגיל 15 חודש ומעלה יכולים להשתתף במה"ג-מבחן התאמה לגידול. אלו מתקיימים מספר פעמים בשנה בכמה איזורים ברחבי המדינה. 2 שופטי צורה שהם נציגים של המועדון מעריכים כל נבדק במידת התאמתו לגזע. דגש חזק מושם על אופי ומזג נכון ואספקט זה נבחן ע"י יריה ברובה ורעש שמוקם ע"י קהל גדול. את תוצאות תגובות הכלב בלחץ רושמים בהערכה. זכור מקרה שכלבה בשם ג'יני פון וולדאקר JENNY V. WALDACKER 455663 SHSB כלבה יפהפיה שזכתה באליפות העולם בשנת 1994 והיתה שגרירה מעולה של הגזע אך נכשלה במבחן רעש הירי ולא קיבלה היתר מועדת הגידול להרבעה. (ג'יני היא אבדה לגזע).

גם תוצאות צילום האגן למחלת ההיפדיספלזיה נלקחות בחשבון בהערכה הכללית של כל כלב. ורק כלבים בדרגת A או B מאושרים להרבעה. בשנים האחרונות גם דרגת C מאפשרת הרבעה, אך זאת רק בזיווג עם דרגה A. כלבים שהם במצב גופני ירוד ולא מאושרים להרבעה במידה ויהיו להם צאצאים המועדון לא מאפשר להם לקבל תעודות יוחסין. בשנים האחרונות נערכים גם צילומים רנטגן למרפקים (ED). דרגות הפגיעה מצויינות במספרים: 0, 1, 2. כלבים עם דרגת פגיעה 2 לא מורשים להמשך גידול.
מועדון הגזע בשוויץ יכול להטיל עונשים כבדים על כל אדם המרביע ברנרים בלתי רשומים בספר הגידול וכאלו שלא עברו את המה"ג ולא מאושרים לגידול. כל חברי המועדון מתחייבים לציית לחוקי המועדון.
בשוויץ יש כמה מועדוני גזע בחלקים השונים של המדינה ולכל מועדון יש את מבקר השגר שלו. כאשר יש המלטה על המגדל להודיע למבקר השגר תוך תקופה של 3 ימים. היו שנים שבהם הוגבל מספר הגורים בכל המלטה ועמד על מספר – 6 גורים בלבד. המלטה מאושרת רק אחת לשנה. אם נולדו יותר מאשר 6 גורים את השאר היה צורך להרדים. משמעות הדבר שהיתה סלקציה של גידול במשך שנים מאז נכנסו חוקי המועדון לתוקף. כללים אלו אומצו ע"י מועדוני גזע אחרים והיו מקובלים גם בארצות אירופה האחרות. ההחלטה לגדל רק 6 גורים מתוך השגר נעשתה מהסיבות כדלהלן:
1. רק הגורים הטובים ביותר יושארו.
2. 6 גורים זהו מספר מתאים לכל כלבה ובעל סיכון נמוך למאמץ יתר.
3. מאחר ושוויץ היא ארץ קטנה והענין המחודש הגובר בגזע מונע התרבות יתר במספר הכלבים.

מבקר השגר יחד עם המגדל היו דנים יחדיו בהחלטה איזה גורים להשאיר. בשנים האחרונות הופסקה סלקציה זו וכל מגדל אחראי על "תוצרתו". כמובן שיש גורים שאינם תואמים את התקן מבחינת סימון הצבעים (עודף לבן או חוסר לבן בולט) והמגדלים עצמם בוחרים היום להרדים את הגורים האלו ולא למוכרם ככלבי מחמד.

בקרי השגר הם אנשים מנוסים שיש ביכולתם לעזור ולייעץ למגדלים חדשים בהיבטים השונים של הגידול. תפקידם גם לוודא שהתנאים בהם מגדלים את הגורים מתאימים למטרה זו ונשמרת ההיגיינה בסטנדרט גבוה. אותם המגדלים שהוכיחו את עצמם כבעלי יכולת לספק תנאים מתאימים לגידול מצויינים לשבח, אך אם רמת התנאים יורדת זה עשוי להשלל מהם. כל גורי הברנר בשוויץ חייבים בקיעקוע. פעולה זו נעשית בחלק הפנימי של האוזן בגיל 6 שבועות. מספר הקיעקוע משמש גם כמספר סגיר בספר הגידול ולפיכך, יש לבקש את הרישום זמן קצר אחרי ההמלטה. חוקי המועדון עומדים על כך שגורים לא ימסרו לבעליהם החדשים לפני גיל 8 שבועות ולפעמים יש מגדלים שמחזיקים אותם גם עד גיל 10 שבועות וזאת לאחר שקיבלו את החיסונים הדרושים.

כל מציג בתערוכת כלבים בשוויץ מקבל דו"ח שיפוט מודפס על הכלב ודוחו"ת אלו מפורסמים באופן שוטף. חברי המועדון המחפשים זיווג תואם לכלביהם נעזרים בדוח"ות השיפוט המפורסמים בעיתון הכלבני של הגזע וכמו כן בספר מורשי הגידול. ספר היוצא מידי שנה ובו תוצאות מה"ג של זכרים ונקבות מורשי גידול. בארץ מולדתו של הברנר הגזע נלקח מאוד ברצינות ועתידו מתוכנן באופן יסודי עם מטרה מוצהרת של גידול כלבים מעולים. למועדון הגזע יש מטרה להבטיח שהסטנדרט הגבוהה ישמר וגם תכונות העבודה של הכלב ישמרו. בשוויץ קיימים מועדוני אילוף, מבחני עבודה, מה"ג שמתקיימים בדומה לתערוכות יופי. מומחים וטרינריים מעורבים באופן קבוע בהקנית ידע למגדלים ובעלים חדשים ומועדוני הגזע מפרסמים באופן קבוע פירסומים לגבי פעילויות בתוך מועדון הגזע.

פרק ב' – התפתחות תקן הגזע

בשנת 1907 נוסד מועדון הגזע שנקרא "דורבכלר". בשנה זו נכתב גם תקן הגזע הראשון.

ב.1. תקן הגזע הראשון 1907 (יסוד המועדון)

גובה:
זכרים 60-70 ס"מ
נקבות 55-65 ס"מ
ראש:
אובלי, מעט סף מצח, זרבובית מעט מאורכת, שפתיים לא משורבבות, גולגולת מעט מעוגלת.
עיניים:
חומות, מלאות הבעה.
אוזניים:
קצרות, משולשות ומכוסות שיער מסולסל.
גוף:
יותר קצר מאשר ארוך, עם בית חזה מעוגל היטב וצלעות חזקות.
גפיים:
עצם טובה, ישרות, עם זיוות קרסול מפותח היטב. כפות עגולות ואסופות.
זנב:
לא נישא מעל קו הגב, מלא שיער גלי.
שיער:
צפוף, ארוך, על הגב לעיתים מעט מקורזל.
צבע:
גב שחור מבריק, סימנים וצבע חום אדום (חלודה) על הגפיים, הלחיים ומעל העיניים. חלק מהזרבובית בדרך כלל לבן וכן הכפות. כוכב לבן בחזה וסביב הצואר, פס לבן במצח (בלייז) קצה זנב לבן לא הכרחי.
הבעה:
ידידותי ואינטיליגנטי.
שגיאות:
כפתור אף שסוע, כפות ארוכות (ארנבת), ראש כבד מסורבל, גוף מאורך, זנב נישא מעל לגב, אוזניים ארוכות כמו לכלב ציד, עין בהירה מדי, מנשך אפי.

ב.6. תקן הגזע האחרון – שנת 2003
תקן מס' 45 / 05.05.2003

ברנר זננהונד – דורבאכלר – ברניז מאונטן דוג (כלב הרים שוויצרי)

תרגום לאנגלית: גב' פאגי דיוויס.
עריכה: גב' אלקה פיופר.
ארץ מוצא: שוויץ
תאריך פרסום: 25.3.2003
ייעוד: במקור שימש כלב שמירה, נשיאת משאות ונהיגת בקר בקנטון ברן.
משמש היום ככלב משפחה ומגוון פעילויות ככלב עבודה.
סווג FCI : קבוצה 2 פינצר ושנאוצר. טיפוס מולוסואיד של גזעי הרים שוויצרים. כלבי בקר וגזעים אחרים.
מחלקה 3 כלבי בקר שוויצריים ללא מבחני עבודה.

סקירה היסטורית קצרה:
הברנר הוא כלב חווה אשר שימש במקור ככלב שמירה, נשיאת משאות ונהיגת בקר באיזורים המישוריים צפונית להרי האלפים שמסביב לעיר ברן. השם המקורי של הכלב נקרא "דורבאכלר" על שם העיירה והפונדק של דורבאך שליד העיר ריגוסברג ונמצא בקנטון ברן. במקום זה כלבי חווה רבים בצבעי טריקולור קיבלו תשומת לב. בשנת 1902, 1904, 1907 הוצגו מספר כלבים מגזע זה בתערוכת כלבים. בשנת 1907 מספר מגדלים מאזור בורגדורף החליטו לקדם ולשמר את הגידול המכוון לגזע טהור וייסדו את מועדון הדורבכלאר השוויצרי שקבע את המאפיינים לגזע זה, כתקן גזע-כסטנדרט. בשנת 1910 נערכה תערוכה בבורגדורף בה השתתפו הרבה חוואים מהאיזור והם הביאו עימם 107 כלבים מגזע זה, שהוצגו בתערוכה זו. מיום זה ואילך שונה שם הכלב לברנר זננהונד או באנגלית ברניז מאונטן דוג וזאת כהמשך לשאר גזעי כלבי ההרים השוויצריים. והפך להיות מוערך וידוע בכל שוויץ וחלק מגרמניה השוכנת בקרבתה.
כיום, הברניז מאונטן דוג ידוע ומוערך ככלב משפחה בכל העולם תודות לפרוותו המהודרת בעלת שלושת הצבעים והסתגלותו הגדולה לתנאי המקום והמשפחה.

הופעה כללית:
שיער ארוך, צבע טריקולור, כלב עבודה חזק וזריז, בגודל וחוזק מעל הבינוני בעל גפיים מוצקות, הרמוני ומאוזן.
יחסי גוף חשובים:
יחסי גובה שיכמה לאורך גוף 10 : 9 בערך יותר קומפקטי (מוצק) מאשר ארוך.
במקרה אידיאלי היחס בין גובה השיכמה לעומק החזה יהיה 1 : 2.
התנהגות/אופי:
בעל בטחון עצמי, קשוב, עירני, חסר פחד במצבי היומיום. בעל אופי נוח ומסור לבעליו. בוטח בעצמו, שליו ביחס לזרים. קל לאילוף.
ראש:
חזק, גודלו באיזון למבנה הכללי של הגוף. לא כבד מידי.
גולגולת:
במבט מלפנים ומהצד מעט מעוגל, שקע מלפנים מפותח במקצת.
סף מצח:
מוגדר היטב מבלי להיות מודגש יתר על המידה.
אף:
כפתור אף שחור.
זרבובית:
חזקה, באורך בינוני, גשר אף ישר.
שפתיים:
משוכות היטב בצבע שחור.
לסתות/שיניים:
מנשך מספריים חזק ומלא. מולרים 3 (3 M ) לא להתחשב. מנשך צבת ניסבל.
עיניים:
שקדיות חומות כהות עם עפעפיים צמודים ומותאמים היטב. לא שקועות ולא בולטות. עפעפיים שמוטים מידי הם שגיעה.
אוזניים:
בגודל בינוני מיקומם גבוהה בצורת משולש מעט מעוגלות בקצה. במנוחה צמודות לראש:
כשהכלב דרוך בסיס האוזן מאחור מתרוממת אך באותו זמן שולי האוזן נשארים צמודים לראש.
צואר:
חזק, שרירי באורך בינוני.
גוף:
קו עליון:
קו הצואר מחליק בקלות לשיכמה בקו הרמוני ואז ממשיך בקו ישר אופקי ויציב.
גב:
ישר אופקי ויציב.
מותן:
רחבה וחזקה ובמבט על ניראת פחות רחב מהחזה (הולך וצר)
מותנית:
מעוגלת במתינות.
חזה:
רחב ועמוק, מגיע עד גובה המרפק. חזה קידמי מפותח היטב. סל צלעות סגלגל רחב עם צלעות מקושתות היטב מאורך ומשוך לאחור ככל שניתן.
קו תחתון/בטן:
עולה במתינות מהחזה כלפי גפיים אחוריות.
זנב:
סבוך ומלא. מגיע לפחות עד לקרסוליים, במנוחה תלוי ישר למטה, בתנועה נישא בקו ישר עם הגב או מעט גבוהה יותר.
גפיים:
עצמות חזקות.
גפיים קידמיות:
ממבט מלפנים נראות הגפיים הקידמיות ישרות ומקבילות בעמידה די רחבה.
כתף:
עצם כתף חזקה ארוכה ואלכסונית היוצרת עם הזרוע זווית לא כהה מידי מוצמדת לחזה ושרירית מאוד..
זרוע:
עצם הזרוע ארוכה ואלכסונית.
מרפקים:
מוצמדים, לא פונים פנימה ולא החוצה.
אמה:
חזקה וישרה.
פיסה:
במבט מהצד כמעט מאונכות, יציבות. במבט מלפנים בקו ישר עם האמה.
כפה קידמית:
קצרה עגלגלה ואסופה, אצבעות מקושתות היטב. לא מסובבות פנימה ולא החוצה.
גפיים אחוריות:
במבט מאחור ישרות ומקבילות, ולא צמודות מידי.
ירך:
ארוכה, רחבה, חזקה ושרירית מאוד.
ברך:
מזוותת היטב.

שוק:
ארוכה ומשופעת.
קרסול:
חזק, מזוות היטב.
פיסה אחורית:
ניצבת כמעט אנכית, אצבע חמישית להסיר (פרט לארצות בהם החוק אוסר על כך).
כפה אחורית:
פחות מקושתת מאשר הקידמית, לא פונה פנימה ולא החוצה.
תנועה:
שוטפת ומאוזנת בכל צורות התנועה. מכסה שטח רב, שליחה חופשית ודחיפה חזקה ברגליים אחוריות בטרוט במבט מלפנים ומאחור הגפיים נעות מקבילות.
פרווה:
שיער:
ארוך מבריק חלק או מעט גלי.
צבע:
צבע עיקרי שחור עמוק עם סימנים רוויים בצבע חום אדום בלחיים מעל העיניים ועל ארבעת הרגליים ועל החזה. סימנים לבנים כדלהלן:
• כתם לבן נקי וסימטרי על הראש, הלבן נמשך משני צידי האף ומתרחב על הזרבובית. הלבן לא אמור להגיע עד הסימנים החומים שמעל העיניים והלבן בזרבובית לא יעבור את זווית השפתיים.
• כתם לבן רציף ברוחב בינוני על החזה והגרון.
• רצוי: כפות לבנות
קצה זנב לבן

מתקבל:
כתם לבן קטן בעורף וכתם קטן לבן תחת הזנב.
גודל:
גובה מהשיכמה:
זכרים: 70 – 64 ס"מ
אידיאלי: 68 – 66 ס"מ
נקבות: 66 – 58 ס"מ
אידיאלי: 63 – 60 ס"מ
שגיאות:
כל סטיה מהנקודות המפורטות להלן, מהווה שגיעה, אשר חשיבותה מותנית במידת הסטיה היחסית מהתקן.
• חוסר ביטחון
• עצמות קלות.
• סדירת משנן החותכות לא עיקבי בתנאי שהמנשך תקין.
• חוסר של כל שן נוספת פרט לשתי פרהמולר ראשון (1 PM). שיני מולר 3 (3 M) לא נלקחות בחשבון.
• פרווה:
– פרווה מסולסלת באופן בולט.
– שגיעות צבע וסימנים:
– חוסר לבן על הראש.
– סימן לבן גדול מדי ו/או עודף לבן על הזרבובית שיעבור את זווית השפתיים.
– קולר לבן
– כתם לבן גדול על העורף בקוטר העולה על 6 ס"מ.
– כתם לבן תחת הזנב העולה על קוטר 6 ס"מ.
– סימנים לבנים על גפיים קידמיות בגובה העולה מעל מחצית גובה הפיסות ("מגפיים").
– סימנים מפריעים לא סימטריים על הראש והחזה.
– כתמים קטנים או פסים שחורים בתוך הלבן של החזה.
– לבן "מלוכלך" כתמי פיגמנטציה חזקים.
– פרווה שחורה עם גוון חום או אדמדם.

שגיאות פוסלות:
• תוקפנות, חששנות, בישנות מופגנת.
• אף שסוע.
• מנשך סנטרי.
• מנשך אפי.
• מנשך עקום.
• עין או עיניים כחולות.
• אנטרופיום או אקטרופיום.
• זנב שבור, זנב מעוגל.
• פרווה קצרה, פרווה כפולה.
• פרווה בצבע שונה מטריקולור.
• צבע פרווה עיקרי אחר מאשר שחור.

ייפסל כל כלב שנראה בבירור שמצבו הגופני או ההתנהגותי אינו תקין.

נ.ב.:
דרישת חובה בזכרים-זוג אשכים מפותחים נורמלי שירדו במלואם לתוך שק האשכים.

Calendar

אוקטובר 2020
א ב ג ד ה ו ש
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Pages

Recent Comments

  RSS Meks Blog

  • How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? ספטמבר 10, 2020
   Did you know you can use the WordPress autoposting plugin for your content efforts and improve not only your time management but your business and visibility as well? The post How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide אוגוסט 15, 2020
   Looking for ways and means to create a personal branding site? Well, look no further ’cause we’re giving away all the how-to’s to do it yourselves! The post How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings יולי 16, 2020
   Let’s take a look at some of the must-have WordPress content plugins and tools to use to improve both your UX and rankings. The post Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference יוני 9, 2020
   Missed WCEU 2020 and all the exciting stuff from there? Here are all the key takeaways and main points to remember so, take notes! The post WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide מאי 14, 2020
   Wondering how can you change WordPress username once you set up your blog or site? Read all about it in our helpful guide! The post How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • What’s the best WordPress comment plugin to use? אפריל 13, 2020
   Wondering whether to use WordPress comment plugin or go with the native option? Here are our thoughts and recommendation on which one to choose. The post What’s the best WordPress comment plugin to use? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations מרץ 17, 2020
   What better way to gain more subscribers and grow your email list than with a little help of a top WordPress newsletter plugin, right? Only, with so many of them on the market – which one to choose? The post Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog דצמבר 17, 2019
   Eager to learn how to monetize your WordPress site or blog in an easy way? Read our guide and learn all about it! The post Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music נובמבר 15, 2019
   What are the top WordPress audio player plugins to choose from for your next music or podcast project? Take your pick from our suggestions! The post Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) אוקטובר 1, 2019
   How (and why) to add Instagram to WordPress and see more benefits from that match? We give you all the details and tools to do it successfully yourself! The post How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic

  Text

  Distinctively utilize long-term high-impact total linkage whereas high-payoff experiences. Appropriately communicate 24/365.

  Archives

  כתובת: רח' המסגר 6 קומה 1, אור יהודה

  ת.ד. 162 אור יהודה 6025101

  טלפון : 03-672-71-74
  פקס :   03-672-71-73

  קבלת קהל :

  יום א' – 16:00-18:00
  יום ב' – 09:00-11:00
  יום ג' – 09:00-11:00
  יום ד' – 15:00-17:00

  מענה טלפוני:
  ֿימים א',ב',ג',ד'
  בין השעות 12:00-14:00