גזעים קבוצה 2 - כלבי מולוסר / פינצ'ר-שנאוצר / הרים שוויצרי

בולמסטיף

צמד בולסמטיפים זכר ונקבה צילום יוסי גיא3.4
גזע בולמסטיף

בולמסטיף – Bullmastiff

שייך לקבוצת מולוסאידים מטיפוס מסטיף

מאת: אורית נבו

תמונות : יוסי גיא

מידע כללי:

הבולמסטיף פותח באנגליה במאה ה-19 ככלבו של שומר היער. כלב חזק ונאמן המלווה את בעליו במלאכתו המסוכנת. זהו כלב עוצמתי, מאוזן ופעיל, בעל מבנה רחב וחזק אך לא מגושם. הגזע מתאפיין בראש מרשים ורחב, עם גולגולת ריבועית רחבה ועמוקה בעלת לחיים מלאות היטב. הזרבובית קצרה, אך לא באופן מוקצן, אורכה מגיע לכדי שליש מכלל אורך הראש, ורוחבה קרוב לזה של הגולגולת, היא קהה וריבועית. לקפלי העור תפקיד ביצירת ההבעה הטיפוסית לגזע, אך אל להם להיות מוגזמים, עודף קפלים או קפלים שאינם מתיישרים בעת מנוחה  אינם רצויים. המנשך הינו מנשך צבת או מעט סנטרי. הגב קצר ישר וחזק והגפיים בעלות עוצמה ושריריות.

אופי

כלב רגוע ויציב המודע לכוחו ואינו עושה בו שימוש שלא לצורך. הבולמסטיף אינטליגנטי ומהימן לחלוטין ובעל יכולת להעריך את הסיטואציה במהירות. בעל אומץ לב יוצא דופן בבואו להגן על בעליו וביתו.

בולמסטיף בתערוכת הקראפטס - צילום יוסי גיא
בולמסטיף צילום יוסי גיא
קבוצת גידול של בולמסטיפים צילום יוסי גיא

הבולמסטיף הינו תוצר הכלאה בין שני גזעים אנגלים ותיקים מאוד: המסטיף והבולדוג. הוא עצמו הוכר כגזע בשנת 1924 אך פותח כבר בסוף המאה ה-19 ככלבו של שומר היער וסייע לו לשמור לא רק על אדמות הציד של בעלי האחוזה אלא אף על חייו של השומר. עדויות על עירוב בין בולדוג למסטיף ניתן למצוא כבר מהמאה ה-17. במאה ה-19 מתרבים הטקסטים המספרים על “כלב הלילה של שומר היערות” ותיאור של כלב שכזה שהופיע במהדורה השנייה של “THE DOGS OF THE BRITISH ISLES” שנערכה ב- 1872 ע”י STONEHENGE. “עוצמה וצירוף שמח של אכזריות עם אינטליגנציה הינם הדרישה המרכזית מכלב הלילה” נכתב שם עליו. הדרישה המרכזית מכלב זה היתה אופיו. הבולמסטיף נדרש לאופי יציב, שכן הוא חי עם משפחתו וילדיו של שומר הלילה, בנוסף אסור היה לכלב להסגיר את בעליו בעת מארב, ע”י גרגור או תקיפה טרם שנצטווה לכך. הכלב צריך להיות זריז, מהיר ועדיין גדול וחזק דיו בכדי לגבור על כלבו של הצייד הבלתי חוקי (הלורצר) ולרתק לקרקע את משיג הגבול. יחד עם זאת חשוב היה שהכלב לא יתקוף כל אחד, שכן בתוך שטחי האחוזות היו מעברים ציבוריים ששימשו למעבר חופשי של הולכי רגל. הבולמסטיף הראשון שנרשם בספר הגידול הבריטי היה בשנת 1879 הכלב נלסון.

קצרה, בצבע חום-עופרים, אדום או מנומר בכל גוון.

 

זכרים
63.5-68.5 ס”מ, 50-59 ק”ג

נקבות
61-66 ס”מ, 41-50 ק”ג

בריאות/בדיקות טרם הרבעה

נדרשת בדיקה וסיווג של אגן הירכיים (HD). מומלץ לבדוק גם את המרפקים (ED) אויסטיוסרקומה (סרטן של העצם) ולימפוסרקומה הם סוגי סרטן המוכרים בגזע. כמו כן יש להיזהר, כמו בכל הגזעים הגדולים ובעלי החזה העמוק, מהיפוך קיבה.

הגזע בישראל

יבוא מסודר של הגזע לארץ החל בשנות ה-80 של המאה שעברה, בעיקר מאנגליה וגרמניה.  בשנות ה-90, עם פתיחת שערי הגוש המזרח אירופאי, החלו להגיע כלבי בולמסטיף גם מארצות אלו. בסוף שנות ה-90 החל יבוא מארצות נוספות כמו פינלנד ולאחר מכן צפון אמריקה. הגזע יודע עליות וירידות במספר הכלבים בארץ.

מתונה.

נדרש מעט טיפוח של הפרווה.

הבולמסטיף נוח לאילוף, בשל גודלו חשוב להתחיל את האילוף בגיל צעיר.

הבולמסטיף מתאים מאוד למשפחות, הוא כלב משפחה נאמן ומסור. כמו כן הוא מתאים למי שמחפש כלב שמירה מתון ובעל נוכחות מרתיעה.

הוסף תגובה

כתוב תגובה

Calendar

April 2020
S M T W T F S
« Mar    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Pages

Recent Comments

  RSS Meks Blog

  • Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations March 17, 2020
   What better way to gain more subscribers and grow your email list than with a little help of a top WordPress newsletter plugin, right? Only, with so many of them on the market – which one to choose? The post Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog December 17, 2019
   Eager to learn how to monetize your WordPress site or blog in an easy way? Read our guide and learn all about it! The post Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music November 15, 2019
   What are the top WordPress audio player plugins to choose from for your next music or podcast project? Take your pick from our suggestions! The post Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) October 1, 2019
   How (and why) to add Instagram to WordPress and see more benefits from that match? We give you all the details and tools to do it successfully yourself! The post How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • 15 best headline & blog title generator tools to easily boost your SEO September 12, 2019
   Ready to increase traffic to your website today? Use these headline generator tools and improve your click-through-rates! The post 15 best headline & blog title generator tools to easily boost your SEO appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to create a Facebook Page for your blog (plus PRO tips) September 4, 2019
   Wondering how to create a Facebook Page for your blog knowing that you really do need one? Follow our in depth guide and learn how to create and manage attractive and successful Facebook Page! The post How to create a Facebook Page for your blog (plus PRO tips) appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Beginners guide on how to redirect a page in WordPress August 29, 2019
   Whether you’re trying to redirect a page in WordPress or just want to discover and understand why it’s important, use this guide to help you get ahead of it and learn all there is to it. The post Beginners guide on how to redirect a page in WordPress appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • The best Facebook Groups for SEO to improve your knowledge and rankings August 21, 2019
   Are you tired of searching for the best Facebook groups for SEO to improve your knowledge and learn about the tricks from the trade? The post The best Facebook Groups for SEO to improve your knowledge and rankings appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Useful rank tracking plugin and tools recommendation to improve your WordPress website SEO August 15, 2019
   Are you looking for a reliable rank tracking plugin to track your rankings on search engines and improve SEO strategy? Here is our top recommendation! The post Useful rank tracking plugin and tools recommendation to improve your WordPress website SEO appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • 6 reasons why you should never use WordPress nulled themes August 7, 2019
   What are WordPress nulled themes and should you use them, are they really that bad as people say or it’s just to scare you away from using the good stuff for free? In this article, we’re explaining in details why you should never ever use these kinds of themes. The post 6 reasons why you […]
   Ivana Cirkovic

  Text

  Distinctively utilize long-term high-impact total linkage whereas high-payoff experiences. Appropriately communicate 24/365.