!-- Facebook Pixel Code -->
גזעים קבוצה 2 - כלבי מולוסר / פינצ'ר-שנאוצר / הרים שוויצרי

בולמסטיף

צמד בולסמטיפים זכר ונקבה צילום יוסי גיא3.4
גזע בולמסטיף

בולמסטיף – Bullmastiff

שייך לקבוצת מולוסאידים מטיפוס מסטיף

מאת: אורית נבו

תמונות : יוסי גיא

מידע כללי:

הבולמסטיף פותח באנגליה במאה ה-19 ככלבו של שומר היער. כלב חזק ונאמן המלווה את בעליו במלאכתו המסוכנת. זהו כלב עוצמתי, מאוזן ופעיל, בעל מבנה רחב וחזק אך לא מגושם. הגזע מתאפיין בראש מרשים ורחב, עם גולגולת ריבועית רחבה ועמוקה בעלת לחיים מלאות היטב. הזרבובית קצרה, אך לא באופן מוקצן, אורכה מגיע לכדי שליש מכלל אורך הראש, ורוחבה קרוב לזה של הגולגולת, היא קהה וריבועית. לקפלי העור תפקיד ביצירת ההבעה הטיפוסית לגזע, אך אל להם להיות מוגזמים, עודף קפלים או קפלים שאינם מתיישרים בעת מנוחה  אינם רצויים. המנשך הינו מנשך צבת או מעט סנטרי. הגב קצר ישר וחזק והגפיים בעלות עוצמה ושריריות.

אופי

כלב רגוע ויציב המודע לכוחו ואינו עושה בו שימוש שלא לצורך. הבולמסטיף אינטליגנטי ומהימן לחלוטין ובעל יכולת להעריך את הסיטואציה במהירות. בעל אומץ לב יוצא דופן בבואו להגן על בעליו וביתו.

בולמסטיף בתערוכת הקראפטס - צילום יוסי גיא
בולמסטיף צילום יוסי גיא
קבוצת גידול של בולמסטיפים צילום יוסי גיא

הבולמסטיף הינו תוצר הכלאה בין שני גזעים אנגלים ותיקים מאוד: המסטיף והבולדוג. הוא עצמו הוכר כגזע בשנת 1924 אך פותח כבר בסוף המאה ה-19 ככלבו של שומר היער וסייע לו לשמור לא רק על אדמות הציד של בעלי האחוזה אלא אף על חייו של השומר. עדויות על עירוב בין בולדוג למסטיף ניתן למצוא כבר מהמאה ה-17. במאה ה-19 מתרבים הטקסטים המספרים על "כלב הלילה של שומר היערות" ותיאור של כלב שכזה שהופיע במהדורה השנייה של "THE DOGS OF THE BRITISH ISLES" שנערכה ב- 1872 ע"י STONEHENGE. "עוצמה וצירוף שמח של אכזריות עם אינטליגנציה הינם הדרישה המרכזית מכלב הלילה" נכתב שם עליו. הדרישה המרכזית מכלב זה היתה אופיו. הבולמסטיף נדרש לאופי יציב, שכן הוא חי עם משפחתו וילדיו של שומר הלילה, בנוסף אסור היה לכלב להסגיר את בעליו בעת מארב, ע"י גרגור או תקיפה טרם שנצטווה לכך. הכלב צריך להיות זריז, מהיר ועדיין גדול וחזק דיו בכדי לגבור על כלבו של הצייד הבלתי חוקי (הלורצר) ולרתק לקרקע את משיג הגבול. יחד עם זאת חשוב היה שהכלב לא יתקוף כל אחד, שכן בתוך שטחי האחוזות היו מעברים ציבוריים ששימשו למעבר חופשי של הולכי רגל. הבולמסטיף הראשון שנרשם בספר הגידול הבריטי היה בשנת 1879 הכלב נלסון.

קצרה, בצבע חום-עופרים, אדום או מנומר בכל גוון.

 

זכרים
63.5-68.5 ס"מ, 50-59 ק"ג

נקבות
61-66 ס"מ, 41-50 ק"ג

בריאות/בדיקות טרם הרבעה

נדרשת בדיקה וסיווג של אגן הירכיים (HD). מומלץ לבדוק גם את המרפקים (ED) אויסטיוסרקומה (סרטן של העצם) ולימפוסרקומה הם סוגי סרטן המוכרים בגזע. כמו כן יש להיזהר, כמו בכל הגזעים הגדולים ובעלי החזה העמוק, מהיפוך קיבה.

הגזע בישראל

יבוא מסודר של הגזע לארץ החל בשנות ה-80 של המאה שעברה, בעיקר מאנגליה וגרמניה.  בשנות ה-90, עם פתיחת שערי הגוש המזרח אירופאי, החלו להגיע כלבי בולמסטיף גם מארצות אלו. בסוף שנות ה-90 החל יבוא מארצות נוספות כמו פינלנד ולאחר מכן צפון אמריקה. הגזע יודע עליות וירידות במספר הכלבים בארץ.

מתונה.

נדרש מעט טיפוח של הפרווה.

הבולמסטיף נוח לאילוף, בשל גודלו חשוב להתחיל את האילוף בגיל צעיר.

הבולמסטיף מתאים מאוד למשפחות, הוא כלב משפחה נאמן ומסור. כמו כן הוא מתאים למי שמחפש כלב שמירה מתון ובעל נוכחות מרתיעה.

הוסף תגובה

כתוב תגובה

Calendar

אוקטובר 2020
א ב ג ד ה ו ש
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Pages

Recent Comments

  RSS Meks Blog

  • How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? ספטמבר 10, 2020
   Did you know you can use the WordPress autoposting plugin for your content efforts and improve not only your time management but your business and visibility as well? The post How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide אוגוסט 15, 2020
   Looking for ways and means to create a personal branding site? Well, look no further ’cause we’re giving away all the how-to’s to do it yourselves! The post How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings יולי 16, 2020
   Let’s take a look at some of the must-have WordPress content plugins and tools to use to improve both your UX and rankings. The post Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference יוני 9, 2020
   Missed WCEU 2020 and all the exciting stuff from there? Here are all the key takeaways and main points to remember so, take notes! The post WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide מאי 14, 2020
   Wondering how can you change WordPress username once you set up your blog or site? Read all about it in our helpful guide! The post How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • What’s the best WordPress comment plugin to use? אפריל 13, 2020
   Wondering whether to use WordPress comment plugin or go with the native option? Here are our thoughts and recommendation on which one to choose. The post What’s the best WordPress comment plugin to use? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations מרץ 17, 2020
   What better way to gain more subscribers and grow your email list than with a little help of a top WordPress newsletter plugin, right? Only, with so many of them on the market – which one to choose? The post Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog דצמבר 17, 2019
   Eager to learn how to monetize your WordPress site or blog in an easy way? Read our guide and learn all about it! The post Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music נובמבר 15, 2019
   What are the top WordPress audio player plugins to choose from for your next music or podcast project? Take your pick from our suggestions! The post Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) אוקטובר 1, 2019
   How (and why) to add Instagram to WordPress and see more benefits from that match? We give you all the details and tools to do it successfully yourself! The post How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic

  Text

  Distinctively utilize long-term high-impact total linkage whereas high-payoff experiences. Appropriately communicate 24/365.

  Archives

  כתובת: רח' המסגר 6 קומה 1, אור יהודה

  ת.ד. 162 אור יהודה 6025101

  טלפון : 03-672-71-74
  פקס :   03-672-71-73

  קבלת קהל :

  יום א' – 16:00-18:00
  יום ב' – 09:00-11:00
  יום ג' – 09:00-11:00
  יום ד' – 15:00-17:00

  מענה טלפוני:
  ֿימים א',ב',ג',ד'
  בין השעות 12:00-14:00