!-- Facebook Pixel Code -->

בית הדין של ההי"ל קיבל את עמדת הנהלת ההי"ל בנושא זכויות ההצבעה של מועדון דני ענק

נדחתה באופן סופי עתירתו של מועדון הדני ענק כנגד הנהלת ההי"ל לגבי זכויות ההצבעה שלו באסיפה הכללית של ההי"ל . המועדון לא יוכל להצביע באסיפות הכלליות של שנת 2012

להלן החלטת בית הדין :

ביום 21 בפברואר 2012 קיבלה הנהלת ההתאחדות הישראלית לכלבנות ("ההי"ל) החלטה להעביר את מועדון הדני הענק למעמד של "מועמד לחברות" למשך תקופה של שנה. החלטת ההי"ל נסמכה על הוראות סעיף 12א לתקנון ההי"ל, לפיהן ניתנה להנהלת ההי"ל הסמכות להעביר חבר בהי"ל למעמד של מועמד לחברות אם אותו חבר אינו עומד בדרישות המפורטות בסעיף 10 לתקנון.

במקרה של מועדון הדני הענק, קבעה הנהלת ההי"ל כי המועדון לא עמד בדרישות סעיף 10 האמור בכך שבשנת 2011 נרשמו למועדון 29 חברים בשעה שהמינימום הנדרש על פי בעיף 10 האמור הינו 30 חברים.

על החלטתה זאת של הנהלת ההי"ל הגיש מועדון הדני הענק את ערעורו בפנינו.

טענותיו של המערער הינן כדלקמן:

1.     נכון ליום 31 בדצמבר 2011 נרשמו למועדון למעלה מ-30 חברים. אמנם שלושה חברים,  שילמו את דמי החבר בימים 20 ו-21 בדצמבר 2011 לקופת המועדון וכספים אלה הועברו להי"ל רק בשבוע הראשון של חודש ינואר 2012, אבל אין בכך, לדעת המערער, בכדי להפחית מהעובדה שליום 31 בדצמבר היו רשומים בספרי המועדון לפחות 30 חברים אשר הסדירו את תשלומם למועדון.

2.     ההחלטה של ההי"ל לבדוק את מספר הנרשמים ליום 31 בדצמבר הינה שרירותית ולא מחייבת.

3.     הסנקציה של העברה למעמד של מועמד לחברות הינה לא סבירה בהתחשב בנסיבות. האיחור בהעברת התשלום להי"ל הינו קטן, ובפועל, בהתחשב שיום 31 בדצמבר חל במקרה דנן ביום שישי, הרי שהכסף של הנרשמים החדשים הועבר להי"ל בהזדמנות הראשונה האפשרית.

4.     לטענת המערער, יש לקרוא את התקנון באופן שהוא מאפשר למועדון שלא עמד באיזו מהדרישות של סעיף 10 לתקנון, לתקן את ההפרה במשך תקופה של שנה ורק אם לא השלים תיקון כאמור במשך אותה תקופה של שנה, רק לאחר מכן ניתן להחליט על שינוי מעמדו.

5.     לבסוף טען המערער, כי להנהלת ההי"ל נתונה סמכות לשקול את הנסיבות ולהמנע משינוי המעמד של המועדון המפר, ולראיה שבעבר השתמשה הנהלת ההי"ל בסמכות זאת ונמנעה מלקבל החלטה דומה.

 

יאמר מיד, כי התרשמנו מטענות הצדדים, כי הם פעלו ופועלים ברוח טובה ובתום לב מתוך ראיית הן טובת המועדון והן טובת ההי"ל. אף על פי כן, קצרה ידנו מלעזור למועדון הדני הענק ואנו סבורים, כי לא נפל פגם באופן הפעלת שיקול הדעת על ידי הנהלת ההי"ל והיא פעלה בגדר סמכותה ועל פי הוראות תקנון ההי"ל, כפי שנפרט להלן:

1.     הוראת תקנון ההי"ל קובעת כי מספר החברים במועדון צריך שיהיה לפחות שלושים "ודמי החברה בגינם ישולמו כסדרם". הואיל ומדובר במערכת היחסים שבין המועדון להי"ל, להבדיל מהיחסים שבין חבר המועדון למועדון, הרי שלדעתנו אין די בתשלום למועדון. הדרך היחידה על מנת שההי"ל יוכל לפקח על מספר החברים ועמידת המועדון בדרישות המפורטות בסעיף 10 לתקנון הינה על ידי מעקב אחרי התשלומים המועברים להי"ל. לכן לדעתנו, הכוונה במילים "ישולמו כסדרם" לתשלומים שהועברו להי"ל.

2.     אכן, תקנון ההי"ל שותק באשר למועד שבו יש לבחון את מספר החברים במועדון. לכאורה, על פי נוסח התקנון, יכול היה מי שיבוא לפרש את האמור, להציע כי בכל רגע נתון אמורים להיות לפחות 30 חברים במועדון. הנהלת ההי"ל בחרה לבחון את מספר החברים במועדונים ביום 31 בדצמבר של כל שנה. פרוצדורה זאת נראית לנו סבירה ומקילה על המועדונים. מהדברים ששמענו במהלך הדיון, גם ועדי המועדונים ערים לנוהל זה ואף ועד מועדון הדני הענק נקט בפעולות לקראת אותו מועד על מנת לעמוד בדרישה האמורה. ברם, משום מה נפלה טעות, ומי שהיה אמור להעביר את התשלומים שנעשו עוד ביום 20 בדצמבר, העביר אותם רק בראשית ינואר 2012.

3.     הדרישה ל-30 חברים לפחות על מנת לעמוד בדרישות החברות של המועדון מעוגנת בתקנון ההי"ל. גם הסנקציה בגין אי עמידה בדרישה מעוגנת באופן מפורש בתקנון. לא מצאנו פגם באופן הפעלת שיקול הדעת על ידי הנהלת ההי"ל והדרישה של עמידה במספר החברים ליום ספיציפי, אשר ידוע להנהלות המועדונים השונים, הינה מקובלת במסגרות רבות שונות. גם במקרה דנן, כאמור לעיל, התרשמנו כי ועד המועדון של הדני הענק היה ער ומודע לדרישה האמורה. לפיכך החלטנו שלא להתערב בשיקול הדעת של הנהלת ההי"ל.

4.     אין באפשרותנו לקבל את הפרשנות שמבקש המערער לצקת לסעיף 12א לתקנון ההי"ל, כאילו ניתנת שם ארכה בת שנה למועדון לתקן את הליקוי. לדעתנו לשון התקנה ברורה: משנמצא ליקוי שבעקבותיו שונה מעמדו, מעמדו החדש יהיה למשך תקופה של שנה אחת לפחות, אשר במהלכה הוא יוכל לתקן את הדרוש תיקון.

5.     שמענו את הסבריו של מר אטינגר בשם הנהלת ההי"ל להחלטה אחרת שהתקבלה בהנהלת ההי"ל ושעליה הצביע המערער כהוכחה להתנהלות של איפה ואיפה בהחלטות הנהלת ההי"ל בעניינים דנן. השתכנענו, כי אין המקרה דנן דומה למקרה שאליו הפנה אותנו המערער ואין בו להצביע על התנהלות של איפה ואיפה או הפעלת שיקול דעת לקוי ובלתי סביר.

 

סופו של דבר, שהחלטנו לדחות את הערעור ולא להתערב בהחלטת הנהלת ההי"ל בעניין זה.

 ישבו בדין עו"ד גבי חייק אב בית הדין עו"ד רואי נגריס דיין וגבי אורן דיין

Calendar

אוקטובר 2020
א ב ג ד ה ו ש
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Pages

Recent Comments

  RSS Meks Blog

  • How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? ספטמבר 10, 2020
   Did you know you can use the WordPress autoposting plugin for your content efforts and improve not only your time management but your business and visibility as well? The post How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide אוגוסט 15, 2020
   Looking for ways and means to create a personal branding site? Well, look no further ’cause we’re giving away all the how-to’s to do it yourselves! The post How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings יולי 16, 2020
   Let’s take a look at some of the must-have WordPress content plugins and tools to use to improve both your UX and rankings. The post Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference יוני 9, 2020
   Missed WCEU 2020 and all the exciting stuff from there? Here are all the key takeaways and main points to remember so, take notes! The post WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide מאי 14, 2020
   Wondering how can you change WordPress username once you set up your blog or site? Read all about it in our helpful guide! The post How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • What’s the best WordPress comment plugin to use? אפריל 13, 2020
   Wondering whether to use WordPress comment plugin or go with the native option? Here are our thoughts and recommendation on which one to choose. The post What’s the best WordPress comment plugin to use? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations מרץ 17, 2020
   What better way to gain more subscribers and grow your email list than with a little help of a top WordPress newsletter plugin, right? Only, with so many of them on the market – which one to choose? The post Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog דצמבר 17, 2019
   Eager to learn how to monetize your WordPress site or blog in an easy way? Read our guide and learn all about it! The post Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music נובמבר 15, 2019
   What are the top WordPress audio player plugins to choose from for your next music or podcast project? Take your pick from our suggestions! The post Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) אוקטובר 1, 2019
   How (and why) to add Instagram to WordPress and see more benefits from that match? We give you all the details and tools to do it successfully yourself! The post How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic

  Text

  Distinctively utilize long-term high-impact total linkage whereas high-payoff experiences. Appropriately communicate 24/365.

  Archives

  כתובת: רח' המסגר 6 קומה 1, אור יהודה

  ת.ד. 162 אור יהודה 6025101

  טלפון : 03-672-71-74
  פקס :   03-672-71-73

  קבלת קהל :

  יום א' – 16:00-18:00
  יום ב' – 09:00-11:00
  יום ג' – 09:00-11:00
  יום ד' – 15:00-17:00

  מענה טלפוני:
  ֿימים א',ב',ג',ד'
  בין השעות 12:00-14:00