!-- Facebook Pixel Code -->

באסט עושה אג'יליטי

מאגי הבאסט השתתפה בחוג לאג'יליטי והצליחה לעבור את כל המכשולים בהתאם ליכולתה ולמבנה הגוף שלה.
    מאת: זאב ברוש
                                                                                                       
מאגי היא בת היחידה במשפחת ברוש.
לנו ( לסבא זאב וסבתא אינה ) יש שני בנים , אלי ודני, וחמישה נכדים: מאור, בן 3 הג'ינג'י המקסים וטליה, בת שנה וחצי, גם ג'ינג'ית וגם מקסימה. וכן אוריאל, בן תשע וחצי ושני תאומים גילי ויובל, בני שש
 
אוריאל, גילי ויובל הם הרבה יותר גדולים והם מאוד אוהבים את מאגי, ממש חולים עליה. הם מחבקים ומלטפים אותה, מתנשקים, משחקים ומצטלמים אתה, וכאשר מטלפנים אלינו                                      
מבאר שבע (מקום מגוריהם ) לא שוכחים לשאול ולדרוש בשלומה ועל מה היא חושבת, ומחכים שתענה ובסוף מבקשים למסור לה ד"ש. הנכדים האלה כל כך מתעניינים במאגי, שהם רוצים לדעת עליה כל פרט, אפילו פרט קטן. וכשהם נמצאים בביקור בבית של סבא זאב וסבתא אינה, תמיד רוצים להאכיל אותה או לעזור בכל דבר אחר. הם מתעניינים בסוג האוכל שמאגי אוכלת, מתי היא יוצאת לטיול? וכמובן רוצים להצטרף.
 
את מאגי אנחנו (סבא זאב וסבתא אינה) אימצנו כאשר הייתה בת חודש וחצי בלבד, ממש גורה קטנטונת, חמודה ומתוקה. אלי, הבן הבכור קורא לה "אחותי הקטנה".
מאגי היא כלבת באסט או "האש פפיס", אבל רוב הילדים קוראים לה "נקניקיה".
היא נמוכה בגלל הרגליים הקצרות ובאמת עושה רושם של כלבה מאוד ארוכה.
 
היום מאגי בת עשר וחצי, די מבוגרת, פחות משחקת, הולכת באיטיות ובדרך כלל לא ממהרת לשום מקום.אבל, במידה והיא מתעניינת במשהו, בין רגע משתנה לזריזה ופעילה. היא עדיין יפה ומרשימה, בעלת אוזניים ארוכות ופרווה עשירת צבעים: חום, לבן ושחור. יש לה גם עיניים גדולות וחכמות עם מבט כזה שלפעמים מפחיד את הילדים הקטנים, כי הוא (המבט) מאוד נבון ודומה למבט של בן אדם. אבל אין ממה לפחד, אין בה אפילו טיפה של רוע.
 
לעיתים קרובות אנחנו מגיעים לגן ציבורי גדול ובו שטח ירוק ושם סבא זאב ומאגי מבצעים תרגילי משמעת.
 
הדבר הראשון שסבא זאב אומר לה זה: "רגלי", אז היא מתיישבת לידו בצד שמאל ומחכה לפקודה הבאה. אחר כך סבא זאב אומר לה "קדימה צעד" או שוב "רגלי" והם ביחד מתחילים להתקדם. וכל פעם שסבא זאב חוזר לפקודה "רגלי", מאגי יודעת שצריך לשנות כיוון ההליכה. למשל, אם סבא זאב פונה ימינה, אז גם מאגי פונה יחד אתו ימינה. ואם הוא פונה אחורה, גם היא עושה אותו הדבר. יש גם כמה פקודות מיוחדות שגם אותם מאגי מכירה היטב: לפקודה "שמאל" היא פונה והולכת שמאלה. לפקודה""SWITCH מאגי מבינה שצריך לעבור מצד שמאל של סבא לצד ימין. ואם סבא זאב שוב אומר לה: "SWITCH", אז היא חוזרת מצד ימין לצד שמאל של סבא זאב. וברגע שסבא עוצר את ההליכה, גם מאגי נעצרת ומייד מתיישבת לידו ולא זזה. בהמשך סבא זאב משאיר את מאגי לבד, מתרחק ממנה די רחוק וקורא לה: "אלי" ומאגי רצה אליו בכל הכוח ומתיישבת לידו. סבא זאב מלטף אותה ואומר לה כמה מילות עידוד, כמו "מאגי טובה" וכד'. ובסוף עם הכרזה: "חופשי" הוא מסיים את התרגילים.
 
אולי אתם לא יודעם או לא זוכרים, אבל מאגי הייתה ספורטאית מצטיינת ולא מזמן.
היא השתתפה ב- Agility – חוג שבו לומדים לעבור מכשולים. מלמדים בו את הכלבים וגם בעליהם כצוות כיצד להתגבר על הסוגים השונים של המכשולים ולהגיע בזמן הקצוב עד סוף המסלול.
 
ברור שהכלב וגם בעל הכלב חייבים להיות בכושר גופני טוב ושיהיה להם כוח לעבור את כל המסלול. ברגע שהמדריך של החוג נותן סימן "קדימה", אז הצוות{הכלב ובעל הכלב} רץ לעבר המכשולים. הכלב צריך לעבור כל מכשול, כאשר בעל הכלב באותה עת רץ במקביל מהצד, מעודד וגם מכוון את הכלב. וכך הם ביחד בריצה עוברים את כל מסלול המכשולים.
 
החוג הזה תפור בדיוק לכלבים זריזים, גמישים וחזקים כמו בורדר קולי, שהם מאוד פעילים, כל הזמן מוכנים להיות בתנועה ולא זקוקים למנוחה ממושכת. ומאגי כאילו לא בנויה לזה: קצרת רגליים עם גוף נמוך וכבד. אבל, אנא לא לשכוח שמאגי כלבת ציד עם כושר גופני מפותח ובעלת רגליים מאוד חזקות.
 
סבא זאב לא היה לגמרי בטוח שמאגי תעמוד במשימה. הוא גם ידע, שצריך לעודד ולשכנע אותה. למה לשכנע? כי הוא מכיר היטב את האופי עקשני ומאוד עצמאי של מאגי. ובכלל היא מעדיפה לא להתאמץ יותר מדי, ז.א. עלולה לא להסכים.
 
גם מדריכי החוג בהתחלה חייכו וצחקו, כאשר מאגי הגיעה לשיעור הראשון, כי הם לא האמינו שמשהו יצא מזה. אבל תוך זמן קצר מאגי עם סבא זאב הצליחו להגיע לתוצאות. קודם כל היא למדה לעבור מעל המכשולים הפשוטים יותר, כמו מקלות המקפצה שמוקמו בגובה הגופה של מאגי.
 
להגיד את האמת – היא לא הייתה שבעת רצון מהחוג, אבל כולם ראו שהיא בכל זאת מאוד מתאמצת. אולי כדי רק לרצות את סבא זאב.
 
לאט-לאט מאגי התקדמה ולמדה לעבור עוד כמה מכשולים: עליה וירידה על הגשר, מעבר דרך שרוול ארוך, מנהרה, צמיג, נדנדה ו"גבעה" – המתקן הכי קשה למאגי. מתקן ה"גבעה" בנוי משני לוחות ארוכים ורחבים מחוברים ביניהם כמו ציר, וכאשר מרימים את החיבור שבין הלוחות, המתקן מקבל צורה של גבעה עד לגובה כשני מטר. מאגי, תוך כדי ריצה, הייתה צריכה לעלות על לוח אחד, להגיע לחיבור בין הלוחות ובריצה לרדת למטה בלוח השני של הגבעה ולהמשיך לרוץ עד למכשול הבא. והיא עשתה זאת.
 
עם הזמן מאגי התרגלה לתרגילי Agility ומפעם לפעם גילתה אפילו רגעיי התלהבות.
בעזרת סבא זאב היא למדה לעבור בהצלחה גם את המקלות של "סלאלום". התרגיל מיועד לכלבים די גמישים. זה מין מתקן של פס ברזל ארוך עם 12 שקעים שבהם מכניסים מקלות ארוכות, בולטות כלפי מעלה ונדרש לזגזג ביניהן ולעבור במהירות המרבית. אומנם מאגי הוכיחה שמסוגלת לעבור, אבל ביצעה זאת באיטיות רבה מדי.
 
התברר שלמאגי לעמוד בלוח הזמנים זו בעצם משימה בלתי אפשרית. היכולת להיות יותר גמישה ולרוץ יותר מהר הייתה אצלה מוגבלת בגלל המבנה המיוחד של הגוף. כמעט תמיד היא איחרה להגיע בזמן לסוף המסלול. ובכל זאת מאגי כל כך הצליחה בשאר המשימות, שזכתה לעלות לקבוצה של הכלבים הכי מתקדמים בחוג.
 
היות ומאגי הייתה כלבת באסט היחידה בקבוצת הכלבים, מבנה גופה, הפרצוף התמים והתנהגותה המיוחדת תמיד משכו את תשומת לבם של רוב הנוכחים בחוג. היא הייתה כמסמר ההצגה גם בתערוכות הכלבים שבהם השתתפה. בכל פעם שמאגי סיימה את מסלול המכשולים, הקהל{וביניהם גם סבתא אינה, המעריצה הכי גדולה של מאגי} מחא כפיים בהתלהבות, דבר שמאוד ריגש את מאגי. העיניים שלה הבריקו מרוב שמחה והגבירו אצלה את הרצון להיות יותר פעילה ומצליחה.
 
באחד הימים לחוג Agility הגיע אורח מכובד מארץ זרה, בעל המועדון Agility מהגדולים בעולם והתפעל, כשראה את מאגי בפעולה. הוא אמר שלא מכיר מיקרה שכלב מסוג של באסט משתתף וגם מצליח ב- Agility .זאת הייתה מחמאה מאוד גדולה ומחממת לב למאגי ולסבא זאב.
 
יש יחס מיוחד אצל מאגי לנכדים של סבא זאב וסבתא אינה. כאשר הם באים לביקור, היא רוב הזמן מלווה אותם, מנסה ללקק את פניהם וכשהם הולכים לישון, סבא זאב מרשה לה לשכב בלילה ליד מיטתם.
 
מאגי של היום ממשיכה להיות מקסימה ויפה ונהנית מהחיים הטובים בבית של סבא זאב וסבתא אינה. רק שתהיה בריאה.                                             
 

Calendar

אוקטובר 2020
א ב ג ד ה ו ש
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Pages

Recent Comments

  RSS Meks Blog

  • How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? ספטמבר 10, 2020
   Did you know you can use the WordPress autoposting plugin for your content efforts and improve not only your time management but your business and visibility as well? The post How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide אוגוסט 15, 2020
   Looking for ways and means to create a personal branding site? Well, look no further ’cause we’re giving away all the how-to’s to do it yourselves! The post How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings יולי 16, 2020
   Let’s take a look at some of the must-have WordPress content plugins and tools to use to improve both your UX and rankings. The post Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference יוני 9, 2020
   Missed WCEU 2020 and all the exciting stuff from there? Here are all the key takeaways and main points to remember so, take notes! The post WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide מאי 14, 2020
   Wondering how can you change WordPress username once you set up your blog or site? Read all about it in our helpful guide! The post How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • What’s the best WordPress comment plugin to use? אפריל 13, 2020
   Wondering whether to use WordPress comment plugin or go with the native option? Here are our thoughts and recommendation on which one to choose. The post What’s the best WordPress comment plugin to use? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations מרץ 17, 2020
   What better way to gain more subscribers and grow your email list than with a little help of a top WordPress newsletter plugin, right? Only, with so many of them on the market – which one to choose? The post Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog דצמבר 17, 2019
   Eager to learn how to monetize your WordPress site or blog in an easy way? Read our guide and learn all about it! The post Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music נובמבר 15, 2019
   What are the top WordPress audio player plugins to choose from for your next music or podcast project? Take your pick from our suggestions! The post Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) אוקטובר 1, 2019
   How (and why) to add Instagram to WordPress and see more benefits from that match? We give you all the details and tools to do it successfully yourself! The post How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic

  Text

  Distinctively utilize long-term high-impact total linkage whereas high-payoff experiences. Appropriately communicate 24/365.

  Archives

  כתובת: רח' המסגר 6 קומה 1, אור יהודה

  ת.ד. 162 אור יהודה 6025101

  טלפון : 03-672-71-74
  פקס :   03-672-71-73

  קבלת קהל :

  יום א' – 16:00-18:00
  יום ב' – 09:00-11:00
  יום ג' – 09:00-11:00
  יום ד' – 15:00-17:00

  מענה טלפוני:
  ֿימים א',ב',ג',ד'
  בין השעות 12:00-14:00