!-- Facebook Pixel Code -->

אסיפת רכזי הגידול עמדה בסימן שיפור מעמדו של רכז הגידול בקרב צבור הכלבנים בישראל

יו"ר הוועדה ד"ר לזר ג'רסי קרא להדק את שיתוף הפעולה בין רכזי הגידול לועדה שהוא עומד בראשה. יו"ר ההי"ל נאם על הנתק שבין הכלבנים לרכזי הגידול.בכנס השתתפו למעלה מ 20 רכזים .קריאה להגביר את שיתוף הפעולה

כנס של רכזי גידול של ההי"ל התקיים אמש בבית ההי"ל בהשתתפותם של למעלה מ 20 רכזי גידול של הארגונים החברים בהי"ל. יו"ר ועדת הגידול המדעית ד"ר לזר ג'רסי הדגיש את החשיבות של שיתוף הפעולה בין רכזי הגידול לועדה שהוא עומד בראשה. כמו כן דובר על חשיבותם של תעודות היוחסין ושיפור היחס אליהם מצידו של הצבור הרחב. מעמדו ותדמיתו של רכז הגידול היו במרכז דבריהם של מרבית הנוכחים.
נושא בעיות הגידול וההתיחסות של ישראל לבעיות בריאות בגזעים מסויימים יעלה בעתיד הן בכינוסים הקרובים והן בישיבותיה של ועדת גידול מדעית.
יו"ר ההי"ל מר איתן אטינגר נשא נאום שהתייחס יותר לקשר שבין רכזי הגידול למגדלים

 

" הכוח הרב שבידי האדם סוחט לאט לאט ממנו את כל מידת האדיבות והאנושיות ".

אמון הצבור במערכת הכלבנית הוא מנכסיה החשובים ביותר , כאשר הציבור מאבד את אמונו במרקם החברתי אשר משמש בסיס לפעילות השוטפת , ואשר נרקם לאורך הפעילות רבת השנים , הרי זה מתכון לאי שקט חברתי , והרס של פעילות מתמשכת שגורמת בסופו של דבר לנסיגה והתרחקות מן המטרות שאליהן שואפת ההי"ל להגיע.

ולכן אנו פועלים בתחושה של שליחות , ונותנים משקל נכבד לשיקולים הבאים לקיים , ולשמור , ולפתח את תחושת הציבור כי משרתיו אינם אדוניו , וכי הם עושים את מלאכתם למען הצבור מתוך יושר וניקיון כפיים . ואכן טוהר השרות עומד בבסיס השרות הצבורי ובבסיס המבנה החברתי שלנו. ואתם הם אלו שנמצאים בראש החץ החברתי והמקצועי , ומשמשים שומרי הסף של הפעילות המקצועית הכלבנית. אתם הם אלו שיוצרים את המורשת המקצועית וכולי תקווה שנדע לשמור עליה לאורך המשמרת בה אנו מופקדים.

היחס בין האדם לבין בעלי החיים זוכה להתעניינות ציבורית רחבה אם ננסה לתמצת את העניין מן ההיבט המוסרי נעמיד את השאלה אם ועד כמה ראוי הוא שבעלי החיים ישמשו אמצעי בידי האדם.

הנכם מופקדים בתוקף היותכם רכזי הגידול של הגזע על הכשרות של תעודות היוחסין שאנו מנפיקים בהתאחדות הישראלית לכלבנות. ואחריות זאת מקנה לכם עמדת כוח שהרי נאמר " שום דבר מלבד הכח לא קבע לעולם מהו צדק ".אולם כוח בלתי מוגבל הוא משחית ורק שוטים המגיעים לעמדה של עוצמה הם אלו אשר משחיתים את העוצמה ופוגעים בכולנו.

הרשו לי להעמיד במרכז הבמה את היחיד , העלו על נס את ערכו של האדם , את אישיותו , ואת רווחתו של הפרט , והבינו את זכויותיו הבסיסיות. זכויות האדם אינם נמצאים על אי בודד כי אלו הן זכויותיו כחלק מחברתנו , אל תדירו אותו , הוא אוהב כמונו את בעל החיים , הוא נהנה להציג אותו ברבים , ויש לו את אותה החמלה שיש לנו כלפי אותם יצורים שאנו כה אוהבים. כל רצונו לחקות אותנו או אתכם עזרו לו כיון שבמקום בו שולט החוק , אין שוללים את זכויותיו של החבר.

וזכרו תחושת חוסר השוויון היא מהקשה שבתחושות והיא פוגעת בכוחות המאחדים את החברה שלנו מעבר לכך שהיא פוגעת גם בזהותו העצמית של האדם. עקרון השוויון בא לשרת מטרה של השגת תוצאה צודקת , לא השוויון הטכני או הפורמאלי הוא הראוי להגנה מן הצדק אלה השוויון המהותי דהינו השוויון בין שווים.

ולכן עליכם לשמש בתפקיד של כהן הצדק , ואתם הם אלו שמייצגים את ארגונינו בפניהם . עם מלוא חוכמתכם המקצועית שצברתם וברגע שהנכם בודקים את פרי עבודתם של אותם מגדלים הבאים אליכם וזקוקים לאישורכם מן הראוי שתפעלו בתבונה. ואני מודע לעובדה הפשוטה שרובכם פועלים בצורה מקצועית ובתום לב מוחלט. אבל ישנו מיעוט שיכול להטיל כתם בכם ובמערכת הכלבנית כולה.

מן המפורסמות הוא שפגשתי לאחרונה , ואף הייתי בקשר עם מספר רב של מגדלים שונים , בפגישות אלו הועלו טענות נגד ההי"ל על מחירי תערוכת עכו המתקיימת בחודש מאי.

אודה ולא אבוש והתבטאתי כבר באסיפה הכללית האחרונה של ההי"ל שלא הייתי מודע לנתק הקיים בין מגדלים לרכזי הגידול שלהם. התחייבתי לבחון מחדש את מחירי התשלומים שמשלמים המגדלים לתערוכות הבינלאומיות של ההי"ל. ואנו נצא לצבור כנראה באסיפה הכללית שתתקיים במאי ונפרוס את תוכניותינו ברבים.

אולם ישנם טענות שהועלו כלפי , ואשר לא נבדקו על ידי כיון שזה אינו בסמכותי המשפטית ואלו הופנו כלפי רכזי הגידול.

כאמור לא בדקתי את כשרותם ונכונותם , אולם במידה והם נכונות הם עלולות לפגוע בצבור גדול ומכובד של כלבנים אשר עושים ימים ולילות למען התחביב המשותף שלהם.

יש משפט מפורסם של מארק טווין – " אל תסתובב בעולם כשאתה אומר – העולם חייב לי פרנסה. העולם אינו חייב לך דבר הוא היה כאן לפניך "

כשמגדל ויהיה מכובד ככל שיהיה מטיח בפני יושב ראש ההי"ל שפועל ללא קבלת שכר ועושה באמת ובתמים ימים כלילות למען המערכת הכלבנית. שהוא , הכוונה- ליו"ר ההי"ל פוגע בפרנסה שלו כמגדל יש לנו בעיה חמורה ורצינית שצריך לעקרה מן השורש וזאת אעשה!!!

לא נבחרתי לתפקידי כדי שאדאג לפרנסתו של איש מכם. במידה ואתם נהנים מפריחתה של ההתאחדות הישראלית לכלבנות עיני אינה צרה להפך אלו הם פרות עבודתי. השיקולים היחידים המנחים אותי ואת חברי הנבחרים ואתכם כרכזי הגידול היא מקצועיותה של ההי"ל ושרידותה !!!

ולכן החלטות הנהלת ההי"ל , החלטות ועדת גידול מדעית , והחלטות הנהלת חבר השופטים או ועדת אכ"ע לעולם לא יושפעו מניסיון כלכלי להטות החלטה זאת או אחרת . ואם יעשו כך תבוא הכליה על המערכת.

כיושב ראש ההי"ל אני רואה את המגדלים כחוט השדרה של ההי"ל , שמח בהצלחותיהם ועצוב בכישלונותיהם. מהבחינה הכלכלית אני אתייחס אליהם כאל הקליינטים הטובים ביותר שלנו , נכבד אותם , נסייע בעדם באופן המקצועי ביותר , נגן עליהם מפני רשעות וחוסר שוויון , ונשמור על זכויותיהם. אולם הם לא ינהלו את ההתאחדות הישראלית לכלבנות . היא הייתה כאן לפניהם ותהיה אחריהם.

ולכן פתחתי בדברי ודברתי על הפחד הגדול ביותר שיכול לקרוא לאדם שמוליך מערכת בתם לב , ששליחיו הופכים לפתע פתאום לשרלטנים שאינם מייצגים את דרכו ואת הדרך שהוא והנהלתו מטווים , ולכן עליכם לנהוג בתבונה גם אם המניעים הם מוסרים נעלים וקדושים , אם הם אינם נשקלים במאזני התבונה הם מביאים לתוצאות עגומות .

 

Calendar

אוקטובר 2020
א ב ג ד ה ו ש
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Pages

Recent Comments

  RSS Meks Blog

  • How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? ספטמבר 10, 2020
   Did you know you can use the WordPress autoposting plugin for your content efforts and improve not only your time management but your business and visibility as well? The post How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide אוגוסט 15, 2020
   Looking for ways and means to create a personal branding site? Well, look no further ’cause we’re giving away all the how-to’s to do it yourselves! The post How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings יולי 16, 2020
   Let’s take a look at some of the must-have WordPress content plugins and tools to use to improve both your UX and rankings. The post Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference יוני 9, 2020
   Missed WCEU 2020 and all the exciting stuff from there? Here are all the key takeaways and main points to remember so, take notes! The post WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide מאי 14, 2020
   Wondering how can you change WordPress username once you set up your blog or site? Read all about it in our helpful guide! The post How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • What’s the best WordPress comment plugin to use? אפריל 13, 2020
   Wondering whether to use WordPress comment plugin or go with the native option? Here are our thoughts and recommendation on which one to choose. The post What’s the best WordPress comment plugin to use? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations מרץ 17, 2020
   What better way to gain more subscribers and grow your email list than with a little help of a top WordPress newsletter plugin, right? Only, with so many of them on the market – which one to choose? The post Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog דצמבר 17, 2019
   Eager to learn how to monetize your WordPress site or blog in an easy way? Read our guide and learn all about it! The post Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music נובמבר 15, 2019
   What are the top WordPress audio player plugins to choose from for your next music or podcast project? Take your pick from our suggestions! The post Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) אוקטובר 1, 2019
   How (and why) to add Instagram to WordPress and see more benefits from that match? We give you all the details and tools to do it successfully yourself! The post How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic

  Text

  Distinctively utilize long-term high-impact total linkage whereas high-payoff experiences. Appropriately communicate 24/365.

  Archives

  כתובת: רח' המסגר 6 קומה 1, אור יהודה

  ת.ד. 162 אור יהודה 6025101

  טלפון : 03-672-71-74
  פקס :   03-672-71-73

  קבלת קהל :

  יום א' – 16:00-18:00
  יום ב' – 09:00-11:00
  יום ג' – 09:00-11:00
  יום ד' – 15:00-17:00

  מענה טלפוני:
  ֿימים א',ב',ג',ד'
  בין השעות 12:00-14:00