!-- Facebook Pixel Code -->

"אני לא רוצה כלב תערוכות אני רק רוצה כלב לבית"

מאמר מאת ג'ואנה קימבול, על רכישת גור גזעי מתועד אל מול גור שאינו כזה

מאת: ג'ואנה קימבול
תרגום: ענת אסטה עריכה: ליאור אורלב
 
זוהי אחת הדעות הרווחות בין רוכשי גורים, בעיקר משפחות המעוניינות לרכוש כלב.
מה שהם באמת מתכוונים להגיד, כמובן, זו העובדה שהם לא רוצים מגדל כלבים לתערוכות – הם לא רוצים לשלם את המחיר הגבוה שהם חושבים שהמגדל עם תעודות יוחסין גובה.
הם לא רוצים לעבור את התחקירים  הפולשניים לעיתים של המגדלים, אודותיהם ואודות משפחתם, והם חושבים שהם משיגים עסקה טובה יותר, או מציאה ממש טובה מכיוון שהם יכולים לרכוש לברדור ב2000 ? או כלב רועים ב- 1500 ש"ח
מה שאני רוצה הוא שתשנו את דעתכם. אני רוצה, שלא רק תבינו את היתרונות של רכישת כלב ממגדל עם תעודות יוחסין. אני רוצה שתתעקשו על מגדל עם תעודות. ואני רוצה שתבינו שהכלב שנרכש בזול למעשה נרכש בעסקה שהיא הונאה. ואז אני רוצה שתהיו ממש מרגיזים, וכאשר החבר לעבודה שלכם יספר שהוא משיג גור כלבלבים מכיוון שהשכנה שלו, שגידלה אותו, תיתן לו אותו בחינם, או כאשר הגיס שלך יודיע שהוא קונה גולדן-דודל לילדים, אני רוצה שתשגר את עצמך היישר אל חדר השינה שלהם ותגנוב את הארנקים שלהם ואת מפתחות המכוניות שלהם כדי לעצור מלעשות זאת.

והנה הסיבה לדברי
אם אשאל אותך למה אתה רוצה קבליר? או לברדור? או דני ענק?
אני מהמרת שאתה לא מתכוון לדבר על כמה שאתה אוהב את הצבע שלהם.
אתה תספר לי על האישיות של הכלב הזה, היכולות (לבצע משימות מסוימות), הקשר שלהם עם חיות אחרות או עם בני האדם, הגודל, הפרווה, הטמפרמנט ועוד ועוד. אתה תתאר משחק בכדור, או עד כמה הכלבים האלה מלאי חיבה, או כמה הם טובים עם ילדים.
התכונות שאתה תחפש, אינן תכונות שמתארות "כלב", הן שלל התכונות ש"עושות" גזע מסוים למיוחד ושונה מגזעים אחרים.
כך האנשים קיבלו את ההחלטה הראשונה – הם השקיעו את הזמן והמאמץ להבין שקיימים הבדלים בין הגזעים ושהם רוצים את הגזע האחד שהכי מתאים לתמונה שהעלו בדמיונם של הכלב שהם רוצים.
השלב הבא שלהם, באופן טראגי, הוא שהם יוצאים לחפש ומוצאים כלב מהגזע הזה, בכמה שיותר זול וכמה שיותר בנוחות וקלות.
אפשר להשוות זאת למצב שבו הוא מחפש לקנות רכב משפחתי חדש טוב וזול ובמקום לפנות לאחת מחברות הרכב או לנציג מורשה של חברה שכזו הוא פונה למגרש המכוניות הקרוב שם הוא פוגש בסוחר המכוניות . הסוחר החביב משכנע אותו שהאאודי הכמעט חדשה והמבריקה שניצבת מולו היא מכונית מדהימה שבהזדמנות חד פעמית ניתן לקבל אותה ב-35% פחות מהמחירון. "והנה אח שלי" אומר הסוחר  "תוצאות הבדיקה מהמכון הממוחשב שעשינו בדיוק לפני שעה .הכל עשר.. רכב.. פצצה " . "ואם נמהר אז אפשר יהיה להספיק לדואר לפני שייסגר בשביל העברת הבעלות".
אחרי העברת הבעלות והפרדה הלבבית מהמוכר במגרש הוא נוסע מדושן עונג הביתה בידיעה ברורה שהוא דפק את המערכת והשיג את עסקת חייו.
במקרה הטוב לאחר מספר ימים הוא יבין את הטעות שלו.
 
זו לא מציאה.
אותן תכונות שמייחדות את הגזע שאתה רוצה מתוך ההגדרה הכללית של "כלב", קיימות מכיוון שמישהו עבד באמת, מאוד קשה כדי להשיג אותן.
ברגע שעבודה זו נגדעת, הכלב, לא משנה כמה טהור גזע הוא, מתחיל לחזור להגדרה הכללית.
זה לא אומר שלא תקבל כלב טוב – הקסם והברכה שקיימים בכלבים, מביאים לכך שקשה לקלקל את הטוב שברוח ובנשמה שלהם. אפילו כלב שגודל באופן זוועתי עדיין יכול להיות כלב נהדר – אבל הוא לא יהיה כלב רועים טוב, או קבליר טוב, או קורגי-קרדיגן. אתה לא תקבל את היכולות המיוחדות, הנטיות, או הכישרון הייחודי לגזע.
אם אתה לא זקוק ליכולות המיוחדות הללו או ליכולת לצפות את התכונות שתתקבלנה מגזע מסוים, אתה לא צריך לרכוש כלב כלל וכלל, אתה צריך להציל אחד. בדרך זו אתה מציל חיים ולא שם את כספך בכיסים הלא הנכונים.
אם אתה רוצה כלב טהור גזע ואתה יודע שמלאכת ההצלה אינה מתאימה לך, המעשה הגרוע ביותר שאתה יכול לעשות הוא להניח, שלשם של גזע מסוים ללא תעודת יוחסין יש ערך כלשהוא.

המילים של חאפרים בקשר למכוניות המודבקות שהם מוכרים לך הם באמת לא יותר מאשר שמות על דגמים של רכבים.
מה שחשוב ומשמעותי הוא שהפיתוח ההנדסי, העיצוב, ומחלקת השירות עומדים מאחורי השם, כך שיש לך מערכת ציפיות לקבל יותר מאשר – תווית.

להחזיק קבוצה של כלבים שנראים ומתנהגים בהתאם לתקן הגזע היא משימה קשה. אם אתה לא מתרשם שהמגדל שאתה שוקל לרכוש ממנו עובד על כך קשה, שהוא מסור לגזע ונאבק לגדל כלבים שהם יותר מאשר – השם של הגזע, אזי לא עומדת לפניך עסקה טובה.

אתה בסך הכל עומד בפני תרמית.

Calendar

אוקטובר 2020
א ב ג ד ה ו ש
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Pages

Recent Comments

  RSS Meks Blog

  • How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? ספטמבר 10, 2020
   Did you know you can use the WordPress autoposting plugin for your content efforts and improve not only your time management but your business and visibility as well? The post How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide אוגוסט 15, 2020
   Looking for ways and means to create a personal branding site? Well, look no further ’cause we’re giving away all the how-to’s to do it yourselves! The post How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings יולי 16, 2020
   Let’s take a look at some of the must-have WordPress content plugins and tools to use to improve both your UX and rankings. The post Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference יוני 9, 2020
   Missed WCEU 2020 and all the exciting stuff from there? Here are all the key takeaways and main points to remember so, take notes! The post WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide מאי 14, 2020
   Wondering how can you change WordPress username once you set up your blog or site? Read all about it in our helpful guide! The post How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • What’s the best WordPress comment plugin to use? אפריל 13, 2020
   Wondering whether to use WordPress comment plugin or go with the native option? Here are our thoughts and recommendation on which one to choose. The post What’s the best WordPress comment plugin to use? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations מרץ 17, 2020
   What better way to gain more subscribers and grow your email list than with a little help of a top WordPress newsletter plugin, right? Only, with so many of them on the market – which one to choose? The post Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog דצמבר 17, 2019
   Eager to learn how to monetize your WordPress site or blog in an easy way? Read our guide and learn all about it! The post Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music נובמבר 15, 2019
   What are the top WordPress audio player plugins to choose from for your next music or podcast project? Take your pick from our suggestions! The post Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) אוקטובר 1, 2019
   How (and why) to add Instagram to WordPress and see more benefits from that match? We give you all the details and tools to do it successfully yourself! The post How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic

  Text

  Distinctively utilize long-term high-impact total linkage whereas high-payoff experiences. Appropriately communicate 24/365.

  Archives

  כתובת: רח' המסגר 6 קומה 1, אור יהודה

  ת.ד. 162 אור יהודה 6025101

  טלפון : 03-672-71-74
  פקס :   03-672-71-73

  קבלת קהל :

  יום א' – 16:00-18:00
  יום ב' – 09:00-11:00
  יום ג' – 09:00-11:00
  יום ד' – 15:00-17:00

  מענה טלפוני:
  ֿימים א',ב',ג',ד'
  בין השעות 12:00-14:00