!-- Facebook Pixel Code -->

אליפות העולם בשוצהונד אוקטובר 2009 גרמניה

אליפות העולם באילוף לשוצהונד VPG לרועים גרמני - WUSV Championship 2009 , שהתקיימה השנה בגרמניה נפלה על ציון 110 שנים לגזע רועים גרמני. הנבחרת שנסעה לייצג את ישראל כללה שתי מתחרות: שרון רונן עם הכ

אליפות העולם באילוף לשוצהונד VPG לרועים גרמני – WUSV Championship 2009 , שהתקיימה השנה בגרמניה נפלה על ציון 110 שנים לגזע רועים גרמני.

 

הנבחרת שנסעה לייצג את ישראל כללה שתי מתחרות: שרון רונן עם הכלב סאם מבית הבוקסר מהגבעה ויעל וודניצקי עם הכלב Rick V.T Heukske . אני הובלתי את הנבחרת בתור הקפטן של הקבוצה.

 

זו הפעם השישית בה ישראל משתתפת באליפות העולם בשוצהונד.

 

השנה התחרות הייתה קשה במיוחד. לתחרות התייצבו 162 כלבים מ42 מדינות מכל העולם. לצד המשתתפים הרגילים (והחזקים) מגרמניה, בלגיה, הולנד, פינלנד, אמריקה, ספרד, צ'כיה ומדינות אחרות באירופה, הגיעו נבחרות חדשות ממצריים, טורקיה, טרינידד ואסטוניה.

כל מדינה יכולה לשלוח נבחרת הכוללת עד 5 משתתפים שנבחרים ע"י תחרויות באותה המדינה.

 

התחרות נמשכה 4 ימים וכללה מבחן המורכב מ3 מקצועות (גישוש, משמעת והגנה).

 

ביום הראשון של התחרות שרון נבחנה בגישוש בצורה יוצאת מן הכלל וקיבלה ציון 99, הציון הגבוה ביותר באותו היום מבין כל המתמודדים וגם הציון הגבוה ביותר למקצוע הגישוש בתחרות. הביצוע היה מעולה: ריכוז, אינטנסיביות ודיוק של הכלב הדהימו הן את השופט והן את הצופים.

 

מאותו הרגע כל תשומת הלב והריכוז של האורחים והמשתתפים התרכזו סביב ביצועיה של שרון. באותו היום, יעל עם הכלב שלה הפגינה ביצוע מעולה במקצוע המשמעת וסיימה בציון 93 (אציין שהשיפוט היה קשוח במיוחד) שהעמיד אותה ברשימת  המצליחים בתחרות.

 

למחרת נבחנה שרון בהגנה  וקיבלה ציון 97 עבור ביצועיה עם הכלב ולכולם כבר היה ברור שקיים כאן פוטנציאל רציני לאחד המקומות הראשונים. בתחרויות מסוג זה מציינים את  10 הכלבים הראשונים כי אין ספק שהם הטובים ביותר.

 

ביום הרביעי והאחרון של התחרות, שרון הגיעה למבחן המשמעת. הטריבונות היו מלאות עד אפס מקום, אנשים עמדו במעברים: כולם רצו לראות איך הכלב הישראלי יבצע את המשמעת. במקצה זה קשה ביותר לצבור ניקוד גבוה. כל תרגיל מוצלח היה מלווה בפיצוץ של מחיאות כפיים רועש שהתגלגל בכל האצטדיון .גרמניה וכל העולם עודדו את המשתתפת הישראלית! הזוג קיבל ציון 95 שהשאיר להם רק מתחרה אחד – אלוף גרמניה שיכל לעבור אותם רק אם היה מקבל 100 (ציון מקסימאלי) בתרגילי הגנה. זה לא קרה והצוות הישראלי שרון עם סאם הגיעו למקום ראשון באליפות העולם!

 

יעל סיימה את התחרות במקום 66 שמתוך 162 משתתפים – תוצאה מכובדת ביותר!!!

 

זוהי פעם ראשונה בה ישראלים הגיעו למקום ראשון בתחרות מסוג זה ופעם ראשונה בהיסטורית ספורט השוצהונד בה אישה לקחה מקום ראשון באליפות עולם! המנון "התקווה" התנגן על אדמת גרמניה ודגל ישראל התנוסס מעל ראשם של משתתפים מכל 42 המדינות.

 

אלופת העולם שרון רונן נולדה בארץ. שרון עוסקת בגידול ואילוף כלבים, סוסים, ציפורים, חתולים, מכרסמים ובעלי חיים אחרים כל חייה. שרון עשתה תואר שני בהתנהגות בעלי חיים באוניברסיטת תל אביב. לספורט השוצהונד שרון הגיע לפני יותר מ20 שנה. לשרון בת קטנה בת 3 ובעל תומך ועוזר. ברור לכולם שבלי עזרה של גיל (הבעל) שרון לא הייתה מצליחה להגיע כל כך רחוק!

 

הכלב סאם מבית הבוקסר מהגבעה, אלוף העולם הטרי ,גם הוא תוצרת כחול לבן מגידולו של שלמה עבו מגבעת עדה (חבר מועדון ספורט כלבי עבודה).

 

שרון מתאמנת עם סאם במועדון ספורט כלבי עבודה. המועדון עוסק באילוף כלבים תחרותי ומאחד אוהבי כלבים תחרותיים ושאפתנים שאינם פוחדים מעבודה קשה ומייגעת. חברי המועדון תמכו בשרון במהלך ההכנות לאליפות ובאליפות עצמה. חלק מהצלחתה של שרון שייך בצדק למועדון ספורט כלבי עבודה. אבל על מנת להגיע גבוה צריך לעבוד קשה. הושקעה עבודה של שנה בקצב מטורף: שעות של אימונים כל יום, גישושים כל יום ב5 בבוקר, נסיעות ארוכות לעוזרים בכל הקצוות של הארץ, נסיעות לחו"ל למאלפים ידועים בעולם על מנת ללטש את הביצועים. חלק מהצלחה ללא ספק טמון גם בעזרתם ותמיכתם של המאמנים בגרמניה שטפן יונטקה וקים הכלר שליוו את הצוות הישראלי במחנה האימונים ולאורך ההכנות לאליפות.

 

תנאי אימונים לספורט שוצהונד בארץ לא קלים. בגלל החום רוב השנה מתחילים אימוני גישוש בבוקר עם אור ראשון. מגששים על כל שטח שניתן כולל קוצים, חול ואבק. עובדים בשיא החום ובגשם. אימוני משמעת והגנה עושים בפרקים ומגרשים זמינים (קשה להשיג אישור להתאמן על מגרשי כדורגל). את  הציוד שומרים על עגלה –  זה פיתרון לניידות של המועדון שחבריו פזורים בכל הארץ מחיפה עד באר שבע ונאלצים לנהוג 100 – 150 קילומטרים מספר פעמים בשבוע.

 

עבודה רבה נעשתה והייתה קשה במיוחד לסאם בגלל פציעה מלפני שנתיים כתוצאה  מריב עם כלב אחר בו איבד אצבע אחת על רגל קדמית . אובדן אצבע אחת  אולי לא משמעותית לכלב רגיל אך כלב תחרותי מאבד שיווי משקל וצריך לייצב את עצמו על ידי האצבע החמישית שבדרך כלל לא נמצאת בשימוש. כתוצאה מכך הרגל יותר מאומצת במהלך האימונים  על מנת לתחזק את הכלב במצב אימונים טוב נעזרה שרון בפיזיותרפיסט כלבים, וכן השקיעה בטיפולי הידרותרפיה שחוללו פלאות בכלב.

 

הזכייה עלתה הרבה מאמצים וגם הרבה כסף: נסיעות לגרמניה יקרות – כרטיסי טיסה, השכרת רכב, מלון וכל זה רק על כספים של המשתתפים בלבד. יבואני מזון הכלבים  BELCANDO בארץ ובגרמניה הלבישו את הנבחרת בחליפות, ווסטים ומעילים של החברה.

 

אלינה לוין

 

Calendar

אוקטובר 2020
א ב ג ד ה ו ש
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Pages

Recent Comments

  RSS Meks Blog

  • How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? ספטמבר 10, 2020
   Did you know you can use the WordPress autoposting plugin for your content efforts and improve not only your time management but your business and visibility as well? The post How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide אוגוסט 15, 2020
   Looking for ways and means to create a personal branding site? Well, look no further ’cause we’re giving away all the how-to’s to do it yourselves! The post How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings יולי 16, 2020
   Let’s take a look at some of the must-have WordPress content plugins and tools to use to improve both your UX and rankings. The post Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference יוני 9, 2020
   Missed WCEU 2020 and all the exciting stuff from there? Here are all the key takeaways and main points to remember so, take notes! The post WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide מאי 14, 2020
   Wondering how can you change WordPress username once you set up your blog or site? Read all about it in our helpful guide! The post How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • What’s the best WordPress comment plugin to use? אפריל 13, 2020
   Wondering whether to use WordPress comment plugin or go with the native option? Here are our thoughts and recommendation on which one to choose. The post What’s the best WordPress comment plugin to use? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations מרץ 17, 2020
   What better way to gain more subscribers and grow your email list than with a little help of a top WordPress newsletter plugin, right? Only, with so many of them on the market – which one to choose? The post Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog דצמבר 17, 2019
   Eager to learn how to monetize your WordPress site or blog in an easy way? Read our guide and learn all about it! The post Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music נובמבר 15, 2019
   What are the top WordPress audio player plugins to choose from for your next music or podcast project? Take your pick from our suggestions! The post Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) אוקטובר 1, 2019
   How (and why) to add Instagram to WordPress and see more benefits from that match? We give you all the details and tools to do it successfully yourself! The post How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic

  Text

  Distinctively utilize long-term high-impact total linkage whereas high-payoff experiences. Appropriately communicate 24/365.

  Archives

  כתובת: רח' המסגר 6 קומה 1, אור יהודה

  ת.ד. 162 אור יהודה 6025101

  טלפון : 03-672-71-74
  פקס :   03-672-71-73

  קבלת קהל :

  יום א' – 16:00-18:00
  יום ב' – 09:00-11:00
  יום ג' – 09:00-11:00
  יום ד' – 15:00-17:00

  מענה טלפוני:
  ֿימים א',ב',ג',ד'
  בין השעות 12:00-14:00