דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)
Uncategorized חדשות ועדכונים

איתן הנדל הוסמך כשופט מקיף

 

כל מי שיצא לו לחוות תערוכת כלבים גדולה בישראל בעשרים השנה האחרונות לא יכול היה שלא לפגוש את איתן הנדל. הכלבן נעים ההליכות והנמרץ שאין תערוכה שהוא לא פעיל בה, כמנהל זירה מיתולוגי, כמארגן, כשופט ובכל דרך אחרת. האיש והשפם נראים במרבית תערוכות המועדונים ובכל תערוכות וארועי ההתאחדות לכלבנות, מגיש יד לעזרה לכל דורש. בסוף חודש ינואר הוסמך איתן לדרגה הגבוהה ביותר האפשרית לשופט כלבים: שופט צורה בינלאומי מקיף לכל גזעי הכלבים.

איתן החל את דרכו הכלבנית בחוג הישראלי לדני ענק, ומאז לא הפסיק. בשנת 1988 הוא הוסמך כשופט צורה לגזע הדני הענק וכעבור 20 שנה בדיוק בשנת 2008 החל את ההמראה שלו, תחילה כשופט קבוצה לקבוצה מספר 2 (שנאוצר-פינצ'ר, דמויי דוגה וכלבי הרים שווצרים). לאחר מכן הוסיף את קבוצה 5 – שפיץ וגזעים פרימיטיביים; קבוצה 4 – דקלים; קבוצה 8 – רטריברים וספניאלים; קבוצה 1 –כלבי רועים ולאחרונה קבוצה מספר 10 – כלבי רוח. 30 שנה מאוחר יותר – 2018 – הוא מסיים את המסלול ומוסמך כשופט מקיף (אולראונדר).

בין לבין הוא גם מרצה במדרשה לכלבנות, מנחה של שופטים צעירים בתחילת דרכם ולאורך השנים כיהן במרבית הועדות של ההתאחדות הישראלית לכלבנות: הנהלת חבר השופטים, ועדת גידול, וכיום הוא חבר בועדת תערוכות. בחייו "האזרחיים" איתן הוא מעצב גרפי מוכשר ואנו חבים לו את הלוגו המחודש של ההתאחדות הישראלית לכלבנות, את לוגו כלב השנה, את עיצוב תעודות המגדלים המומלצים והמצטיינים, את עיצוב תעודות המדרשה לכלבנות, העיצוב הגראפי של התערוכות הבינלאומיות וכן עיצוב לוגואים של חלק גדול מהחוגים והמועדונים החברים בהתאחדות.

איתן תמיד שש לעזור בכל נושא ולענות על כל בקשה ולכן לא פלא שבארוע סיכום שנת 2017 הוא זכה במגן הוקרה מיוחד על פועלו ותרומתו להתאחדות.

בעת שהוסמך כשופט מקיף התייחס איתן בדברי תודתו בעיקר למי שליוו אותו ועודדו אותו להגיע לרגע זה וכיום כבר אינם עוד ביננו וביקש להודות לזוג דני ויעל ברוס ז"ל, חלוצי מועדון הדני הענק בישראל, ולד"ר ריטה טריינין ז"ל שליוותה והדריכה אותו בתחילת דרכו כשופט.