!-- Facebook Pixel Code -->

אירוע 40 שנה להי"ל התקיים ברמת גן

באירוע הוזלו לא מעט דמעות לנוכח אירועים היסטוריים, אנשים שבנו את ההי"ל ואלה שלעולם לא נשכח

תיאטרון "היהלום, ברמת גן ככל הנראה מעולם לא אירח חבורה שכזאת – קרוב ל-550 כלבנים: פעילים, שופטים, מגדלים, חברי הנהלות הי"ל בעבר ובהווה. כל זה נהגה בתחילת השנה בידי יו"ר ההי"ל, איתן אטינגר, וקיבל צביון הרבה יותר רגשי לנוכח מצבו הבריאותי כיום.

בתחילת האירוע התכנסו הנוכחים במבואה לאולם. הם יכולו לצפות בתערוכת הצילומים לרגל 40 השנה להי"ל ובמיוחד להחליף רשמים עם חברים, כולל כאלו שכבר מזמן אינם פעילים במסגרת הכלבנית.

לאחר מכן עלו כולם לאולם והערב החל. רובו של האירוע הוקדש למצגות ארוכות ומפורטות אודות חברי הכבוד של ההי"ל ולאחר מכן תולדות ההי"ל. כמו כן הייתה עוד מצגת אודות איתן אטינגר. בשם חברי הכבוד עלה לבמה פרופ' זאב טריינין, לשעבר יו"ר ההי"ל, שופט מקיף ויו"ר הוועדה המדעית של ה-FCI. הוא סיפר סיפור על תערוכת כלבים בזמן מלחמת העולם השנייה, שהתקיימה בארץ ישראל.

לבמה עלו חמישה נציגים של חברות, יבואני ומפיצי מזון וציוד לכלבים, שמעניקים להי"ל חסות נכבדת. איתן אטינגר נשא כמה מילים על כל אחד ואחד מהם וחילק להם מגיני "יקיר ההי"ל".

בהמשך, הוענק לאיתן עצמו אות על מפעל חיים מטעם ההי"ל מידיה של ד'"ר ריטה טריינין וגם עיריית ערד, השותפה לתערוכות בינלאומיות בשנים האחרונות, העניקה לאיתן את אות "יקיר העיר ערד". בזמן שאיתן מחה דמעות, קם הקהל על רגליו והריע לו ממושכות.

את הערב סיים מופע חביב של ילדי הנוהג הצעיר עם כלביהם.

ואז עלה לבמה הבדרן אדיר מילר במופע סטנד-אפ, שהתחיל בעקיצה לגבי אורך המצגות.

להלן הדברים שנשא איתן אטינגר, יו"ר ההי"ל, בפתיחת האירוע:

חברי הכבוד של ההתאחדות הישראלית לכלבנות, חברי בית הדין, הנהלת חבר השופטים, חברי ועדת אכ"ע, יושבי ראש הארגונים החברים בהי"ל והנהלותיהם, ועדת הגידול המדעית של ההי"ל, חברי ועדת הביקורת, וחברי הנהלת ההי"ל – קהל נכבד.

 

התרבות היא גלימת הצבע הנשטפת עם רדת הגשם, אנו אמנם חלק מהתרבות הישראלית, וככול שנעשיר את דרכנו נעבה את היסודות שישמרו על המערכת מפני תלאות העתיד. עלינו לשמור על אותם ערכים שחשובים לנו ומשמשים לנו כאבן יסוד בבואנו לבנות את הכלבנות הישראלית כדי להתאימה לרוח הזמן והתפתחות הטכנולוגיה העתידית.

 

האדם הוא יצור יוצר היסטוריה אשר אינו יכול לחזור על עברו או לנטוש אותו מאחוריו. ההיסטוריה הכלבנית רצופה תבניות של רגעים אל זמניים, וההתפתחות של הפעילות הכלבנית מכניסה אותנו למשפחת העמים הנורמטיביים, לעומת אלו של ארצות האיסלם המקיפים אותנו מכול עבר . ובאם ניקח את המסורת והדת היהודית שכולם יודעים על ההתייחסות שלהם לתחביב שלנו, הרי לכם קשיים  שהצלחנו להתגבר עליהם לאורך הזמן שחלף.

 

היכולת לראות דברים דרך פריזמה היסטורית מקנה מימד של עומק ורצינות לשיח הציבורי, נכון שמה שיש לנו מלמד גם על מה שאין,אולם התועלת שאנו מפיקים מן ההיסטוריה היא ההתלהבות שהיא מעוררת בנו. לאורך כול שנות פעולותיי למען הכלבנות הישראלית היה לי הרצון להגיע אל אותם מאות אלפי בעלי כלבים במדינת ישראל, לאגד אותם יחדיו, וליצור תנועה אמיתית למען בעלי החיים ככלל והכלבים בפרט. שהרי בדברי ימי העולם יש דבר אחד שאין לקנותו בכסף וזה כשכושו של זנב הכלב.

 

ולפעמים צריך לפעול מן הלב גם אם אתה יושב ראש ההי"ל. הצלחנו דרך התערוכות הגדולות שהפקנו בגני התערוכה בתל אביב להגיע לעשרות אלפי מבקרים ולהיכנס באמצעות יחסי הצבור, והפרסום,כמעט לכול סלון במדינת ישראל.

 

הכלבנות הישראלית הולכת ומתפתחת, דור המייסדים לימד את התורה ואנו חשבנו כל העת כיצד לפתח ולשמר אותה ולמצוא דרכים כיצד להפיץ את הידע הנרחב הזה שטמון באוצרותיה של המערכת הממוסדת. .

 

 במשך 40 שנה צמחה לנו כאן בארץ האבות כלבנות לתפארת, עם אלופי עולם ישראלים, אלופי אירופה, שופטים מישראל שופטים בעשרות מדינות מעבר לים ומביאים לנו כבוד רב, בנינו בית חדש, מערכת ממוחשבת מתקדמת שעליה גאוותינו.

 

התכנסנו כאן הערב כדי לסקור פרק זמן שהיה עשיר באירועים שהשתלבו בתרבותה של ישראל. האתמול הוא הזיכרון של היום והמחר חלומו.

ההתאחדות הישראלית לכלבנות עומדת להפיק את התערוכה הגדולה ביותר שנערכה אי פעם בארץ במקווה ישראל שתתקיים שלושה ימים רצופים ואנו תקווה שיגיעו אליה עשרות אלפי מבקרים. זה הכיוון ואין בלתו . שאיפתו הטבעית של האדם היא להגיע לגבול קצה היכולת, ואני מאמין שאנו רחוקים מן הגבול הזה,מקומם של התערוכות הגדולות של הכלבנות הישראלית הוא במרכז הארץ ולא בפריפריה ובחזוני אני רואה היסטוריה שתיבנה אחת לשנה בתערוכה שתציג כלפי עם ועדה את הישגיה של הכלבנות הישראלית הממוסדת. חייבים להוליך את המערכת ולהאמין במה שאיננו רואים והתגמול יהיה שנראה את מה שאנו מאמינים.

 

למייסדי ההי"ל בראשית שנות השבעים היה חלום שתתנהל כאן במדינת ישראל פעילות כלבנית ממוסדת הפועלת על פי החוקים של ארצות ה FCI ולגדל כלבים גיזעיים על פי התקנים בארץ מוצאם. חלומם צלח ואנו עדים היום לפעילות מבורכת ועשירה שבה משתתפים אלפי בעלי כלבים מידי שנה בשנה והשאלה כמובן כיצד משמרים ומקדמים את אותו חלום המייסדים.

 

אין כל סיבה שבעולם שבישראל לא תוכפל ותשולש ואף למעלה מזו השתתפות של עשרות אלפי חברים בפעילויות המשותפות שמתבצעות בשנים האחרונות, אולם כדי לגרום לאותה יצירה גדולה להתממש עלינו לאגד את הטובים שבנו תחת חזון חדש, תחת חלום משודרג, אשר יוביל את כולם בעשייה המבורכת אל תחששו מכישלונות הם מעצבים את דרכינו, אכזבות גורמים ליצירתיים שבינינו לתקן את דרכיהם, אין מכשול שלא ניתן בכוחות משותפים להתגבר עליו, השמיים הם הגבול גם במקרה של הכלבנות הישראלית.

 

קהל נכבד הרשו לי לברך אתכם שהגעתם לכאן לחלוק עימנו רגע מרגש בחיי ההתאחדות הישראלית לכלבנות. מי ייתן וכול התקוות והאמונות יתגשמו ועם ישראל יידע לשמור ולטפח את אותם חיות המחמד אשר המסובים כאן לערב זה מקדישים לכך את כול זמנם

 

איתן אטינגר – 25.9.2012

Calendar

אוקטובר 2020
א ב ג ד ה ו ש
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Pages

Recent Comments

  RSS Meks Blog

  • How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? ספטמבר 10, 2020
   Did you know you can use the WordPress autoposting plugin for your content efforts and improve not only your time management but your business and visibility as well? The post How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide אוגוסט 15, 2020
   Looking for ways and means to create a personal branding site? Well, look no further ’cause we’re giving away all the how-to’s to do it yourselves! The post How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings יולי 16, 2020
   Let’s take a look at some of the must-have WordPress content plugins and tools to use to improve both your UX and rankings. The post Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference יוני 9, 2020
   Missed WCEU 2020 and all the exciting stuff from there? Here are all the key takeaways and main points to remember so, take notes! The post WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide מאי 14, 2020
   Wondering how can you change WordPress username once you set up your blog or site? Read all about it in our helpful guide! The post How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • What’s the best WordPress comment plugin to use? אפריל 13, 2020
   Wondering whether to use WordPress comment plugin or go with the native option? Here are our thoughts and recommendation on which one to choose. The post What’s the best WordPress comment plugin to use? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations מרץ 17, 2020
   What better way to gain more subscribers and grow your email list than with a little help of a top WordPress newsletter plugin, right? Only, with so many of them on the market – which one to choose? The post Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog דצמבר 17, 2019
   Eager to learn how to monetize your WordPress site or blog in an easy way? Read our guide and learn all about it! The post Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music נובמבר 15, 2019
   What are the top WordPress audio player plugins to choose from for your next music or podcast project? Take your pick from our suggestions! The post Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) אוקטובר 1, 2019
   How (and why) to add Instagram to WordPress and see more benefits from that match? We give you all the details and tools to do it successfully yourself! The post How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic

  Text

  Distinctively utilize long-term high-impact total linkage whereas high-payoff experiences. Appropriately communicate 24/365.

  Archives

  כתובת: רח' המסגר 6 קומה 1, אור יהודה

  ת.ד. 162 אור יהודה 6025101

  טלפון : 03-672-71-74
  פקס :   03-672-71-73

  קבלת קהל :

  יום א' – 16:00-18:00
  יום ב' – 09:00-11:00
  יום ג' – 09:00-11:00
  יום ד' – 15:00-17:00

  מענה טלפוני:
  ֿימים א',ב',ג',ד'
  בין השעות 12:00-14:00