!-- Facebook Pixel Code -->
אימון והתנהגות

איך חושבים כלבים

מאת: אמיתי טל – I.P.D .

כולנו היינו שם!  – הכלב שלכם רץ סביב עצמו כמו משוגע ושוב דבר, שאתם עושים או אומרים, אינו משפיע. פעמים רבות כלבים בלתי נשלטים בבית מוצאים החוצה.  הוצאת כלבים מהבית אינה פותרת את הבעיה, היא רק דוחה את ההתרגשות עד שמכניסים אותם שוב לבית.

כלבים הם חיות חברתיות, הם הכי מוצלחים באינטראקציה חברתית ובדר"כ הכי מאושרים כשמשתפים אותם בפעילויות היומיומיות שלנו, בני האדם. בידוד הכלב באופן מתמיד בחצר (או לתקופות ארוכות) עלול להוביל לכלב בעל כמיהה לחברה. מתן תשומת לב לכלב שבודד חברתית (או הכנסתו לתוך הבית) עלול להגביר ההתנהגות בלתי רצויה.

אילוף הכלב לביצוע פקודות של בעליו יביא לשליטה בכלב, ביסוס מנהיגות ואפשרות ליהנות ממנו גם בבית.

אחת הפקודות החשובות ביותר שמומלץ ללמד את הכלב היא "ארצה למקום".  ניתן ללמד, ללמוד, ולבצע את הפקודה מגיל מאוד צעיר.  זה יכול למנוע בידוד הכלב מחוץ לבית ולבסס מנהיגות ושליטה של הבעלים.  ניתן ללמד את הפקודה אפילו לפני הפקודה "שב" והיא תסייע בביסוס הקשר בניכם לבין הכלב.

הפקודה נלמדת בקלות רבה בגיל צעיר, אבל אפילו כלבים בוגרים יכולים ללמוד דברים חדשים!

התחילו ללמד את הכלב שלכם את הפקודה "ארצה למקום" כבר היום.

אימון - צילום אמיתי טל IPD

אם יש לכם גור, אתם יכולים להתחיל ללמדו בגיל 8-10 שבועות.  בחרו מקום קבוע בבית שבו תמוקם השמיכה או המיטה של כלבכם. אם הוא זז נסו להשאיר אותו במקומו עם עצם לעיסה, עד שהוא נרגע.

גור אנרגטי יקום מהר ואולי ינסה לנשוך או לנגוס אתכם בזמן שאתם מחזיקים אותו בעדינות במקום.  בדרך כלל, ניתן להרגיעו בהנחת ידכם בעדינות השכמה. חשוב לא להגביר את האינסטינקטים ההגנתיים הטבעיים של הגור. כשמניחים את היד על השכמה של הגור יש לתת את הפקודה "ארצה" בקול עדין, חזק, ונעים.  אל תהיו יותר מדי "פוצ'י-מוצ'י" איתו (למרות שהוא ייראה מאוד חמוד), אנו עוסקים בלימוד פקודה, לא במשחקי אהבה. אם תהיו רכים מידי, הגור יתקשה לשלוט בעצמו וזה בעצם מה שהפקודה "ארצה למקום" מנסה ללמד. חשוב גם לא להפחיד את הגור במתן הפקודה בצעקות או בהחזקתו בקשיחות במקום.  כשהכלב זז, חזקו את התפיסה שלכם (בעדינות אבל בבירור) ואמרו "ארצה" עד שיירגע. כשהכלב נרגע, אמרו: "יופי" ושחררו את האחיזה בו. כל פעם שהגור מנסה לקום, חזקו את התפיסה שלכם וחזרו על הפקודה. אין להיכנס לעימות עם הגור. חשוב שהגור יהיה רגוע לפני שאתם מתחילים ללמד את הפקודה.  חזרו על הפקודה "ארצה" עד שהגור נרגע.  אם יש לכם שיער ארוך או שרוולים ארוכים, וודאו שאתם לא מדגדגים את הגור!  נסו בהדרגה להגיע לעשרים שניות של רביצה רצופה. בפעמים הראשונות, די בשלוש עד חמש שניות של רביצה במצב "ארצה". בסיום הרביצה יש לשחרר את הגור תוך כדי שבחים ותגמול.

 בצעו את האימון שלוש פעמים ביום, בזמנים שסביר יותר שהגור ישתף פעולה

אל תבדקו את ביצוע הפקודה במשך מספר חודשים, אלא רק לאחר שהגעתם לשלב שהכלב יירגע בעקביות, כשאתם מנסה להרגיע אותו. ישנם כלבים וגורים שמגיבים טוב לכך שמחזיקים אותם בעדינות, ואחרים אינם נרגעים. הדרך הקלה ביותר להתמודד עם כלב שלא נרגע, היא לתרגל את הפקודה כאשר הכלב נח ממילא.  כשמלמדים פקודה חדשה, יש לשאוף להקל על הכלב להצליח.

אם הכלב שלכם היפראקטיבי במיוחד ואינו נח, אתם צריכים להיות מוכנים פיזית ונפשית לניסיון הראשון שלכם.  השתדלו להגיע למצב שאתם יכולים להחזיק את הכלב בעדינות במצב של "ארצה" לפחות מספר שניות. אם תתחילו את האילוף במתן הפקודה: "ארצה" ותתנו לכלב לצאת ממצב זה, אתם בעצם מלמדים אותו משחק כיפי חדש! יש לעבוד עם הכלב כשהוא עייף ורגוע.

אם אתם מלמדים כלב בוגר את הפקודה "ארצה למקום", השיטה דומה אבל יש להכיר את אופי הכלב, לפני שאתם מנסים את הפקודה.  אם הכלב שלכם ידוע כהגנתי מאוד, או אם אתם חוששים שיש סיכוי שהכלב יתקוף אתכם, אין לנסות את הפקודה "למקום". יש לפנות לעזרה מקצועית. אם הכלב מוכן לבצע פקודת "ארצה" רוב הסיכויים שתוכלו ללמד אותו את הפקודה "ארצה למקום" בקלות.  לאחר שהורדתם את הכלב למצב "ארצה", החזיקו אותו בעדינות וחזרו על הפקודה במשך שלוש עד עשרים שניות רצופות. יש לשחרר את הכלב לפני שהוא רוצה לזוז או לקום קודם. תתחילו עם שלוש עד חמש שניות והגדילו את משך הזמן בהדרגה.  כשאתם משחררים את הכלב, שבחו אותו מאוד.

אם הכלב שלכם לא מבצע את הפקודה "ארצה", אתם יכולים להתחיל ללמד את הפקודה: "למקום" כשהכלב במנוחה ורגוע.

ניתן לאלף את הגור או את הכלב לבצע את הפקודה בכל צורה שנראית לכם מתאימה.  למשל, אם תגידו את הפקודה: "ארצה", האם אתם רוצים שהכלב ישכב על הגב?  יתכן, אבל השימוש הפרקטי יותר הוא להירגע, לשכב, או לשכב ללא תנועה. הכלבים שלי יודעים לבצע הפקודה על כל היבטיה.  אם הם מסתובבים ומשתוללים במקום או בזמן הלא נכון אני נותן את הפקודה: "ארצה" והם מפסיקים את מה שהם עושים ועוברים לרביצה רגועה. הכלבים שלי יודעים שזאת פקודה "ללא שחרור", כלומר הם יכולים לשחק שוב בשקט אם הם רוצים (למרות שלעתים זה מוביל שוב לפקודת "ארצה").  אם הכלבים מגיעים למקום חדש ומתחילים ללכת הלוך ושוב, אני יכול לתת את הפקודה "ארצה" והם ישכבו ויפסיקו את ההליכה.

באופן מפתיע, גיליתי שהפקודה עובדת טוב בכלבים ביישנים או פחדניים.  כשכלב פוחד, הרגעה ואמירה "זה בסדר" משבחת אותו על הפחד ומחמירה אותו.  בעזרת הפקודה "ארצה למקום" אנו יכולים לגרום לכלבים פחדניים להפסיק לפחוד או להקטין את החרדה שלהם.

מתן הפקודה כשהכלב שוכב על שולחן הווטרינר יעיל ביותר למתן טיפול אפקטיבי.  הכלב שלי רובץ על שולחן הטיפולים רגוע לחלוטין. הוא יודע שעליו להישאר רגוע עד שאני משחרר אותו.

כל הזכויות על הכתוב במאמר זה שמורות לאמיתי טל – IPD. אין לעשות שימוש בלתי חוקי/לשכפל/להעתיק מאמר זה בלי רשות מהנ"ל.

Calendar

אוקטובר 2020
א ב ג ד ה ו ש
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Pages

Recent Comments

  RSS Meks Blog

  • How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? ספטמבר 10, 2020
   Did you know you can use the WordPress autoposting plugin for your content efforts and improve not only your time management but your business and visibility as well? The post How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide אוגוסט 15, 2020
   Looking for ways and means to create a personal branding site? Well, look no further ’cause we’re giving away all the how-to’s to do it yourselves! The post How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings יולי 16, 2020
   Let’s take a look at some of the must-have WordPress content plugins and tools to use to improve both your UX and rankings. The post Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference יוני 9, 2020
   Missed WCEU 2020 and all the exciting stuff from there? Here are all the key takeaways and main points to remember so, take notes! The post WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide מאי 14, 2020
   Wondering how can you change WordPress username once you set up your blog or site? Read all about it in our helpful guide! The post How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • What’s the best WordPress comment plugin to use? אפריל 13, 2020
   Wondering whether to use WordPress comment plugin or go with the native option? Here are our thoughts and recommendation on which one to choose. The post What’s the best WordPress comment plugin to use? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations מרץ 17, 2020
   What better way to gain more subscribers and grow your email list than with a little help of a top WordPress newsletter plugin, right? Only, with so many of them on the market – which one to choose? The post Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog דצמבר 17, 2019
   Eager to learn how to monetize your WordPress site or blog in an easy way? Read our guide and learn all about it! The post Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music נובמבר 15, 2019
   What are the top WordPress audio player plugins to choose from for your next music or podcast project? Take your pick from our suggestions! The post Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) אוקטובר 1, 2019
   How (and why) to add Instagram to WordPress and see more benefits from that match? We give you all the details and tools to do it successfully yourself! The post How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic

  Text

  Distinctively utilize long-term high-impact total linkage whereas high-payoff experiences. Appropriately communicate 24/365.

  Archives

  כתובת: רח' המסגר 6 קומה 1, אור יהודה

  ת.ד. 162 אור יהודה 6025101

  טלפון : 03-672-71-74
  פקס :   03-672-71-73

  קבלת קהל :

  יום א' – 16:00-18:00
  יום ב' – 09:00-11:00
  יום ג' – 09:00-11:00
  יום ד' – 15:00-17:00

  מענה טלפוני:
  ֿימים א',ב',ג',ד'
  בין השעות 12:00-14:00