!-- Facebook Pixel Code -->

אופטיסטארט – התוסף שיחזק את מערכת החיסון של גורך – דר' איל נחמיאס

שנתו הראשונה של הגור היא ללא ספק השנה החשובה ביותר בחייו. בשנה זו הגור עובר שנויים רבים וחווה חויות שמעצבות את אופיו אך גם את בריאותו.

שנתו הראשונה של הגור היא ללא ספק השנה החשובה ביותר בחייו. בשנה זו הגור עובר שנויים רבים וחווה חויות שמעצבות את אופיו אך גם את בריאותו.

מעבר הגור מרחם אימו בו הוא ניזון דרך השליה מהווה נקודת מפנה ראשונה. חלב האם ממנו ינק מכיל נוגדנים רבים ומרכיבים חשובים שתפקידם להגביר את יעילות מערכת החיסון שלו. הספיגה של נוגדנים אלו מיצרת אצל הגור את מה שנקרא תנגודת אימהית.
לאחר תקופה הנקה הנמשכת כחודש ימים הגור עובר למזון יבש עם או בלי תוספת לריכוך המזון. ולאחר חודש נוסף בו הוא גדל עם אחיו ומתחזק הגור מוכן לצאת לדרכו החדשה ולהיות כלב משפחה חדש בביתינו.
תקופה חשובה זו של המעבר היא נקודת תורפה ולמעשה הגור חשוף ופגיע לזיהומים ומחלות בתקופה זו מאחר והתנגודת האימהית כבר נחלשת והתנגודת העצמית שלו עדין אינה מפותחת.
קיימת תקופה של 3 שבועות עד חמישה חודשים בהם הגור פגיע ורגיש במיוחד.כיצד אפשר לחזק את מערכת החיסון ולאמן אותה כנגד המזהמים האפשריים. כיצד להימנע ממחלות וזיהומים ?
צעד ראשון
הימנעות מחשיפה לאפשרויות זיהומיות והקטנת הסיכון. למשל לא להוציא כלב לפנסיון בגיל צעיר מתחת ל-6-7 חודשים. בגילאים הצעירים ובמיוחד בפנסיון כלבים הכלב חשוף במיוחד לסטרס המכביד את מערכת החיסון, הכלב גם נחשף להפרשת וירוסים בצואה של כלבים בריאים אשר מפרישים באורח נורמלי לעיתים את הוירוסים.
כנ"ל הימנעות מחשיפה למפגשים מרובים עם כלבים , תערוכות כלבים , גן ציבורי עם גינת כלבים וכו'.
אם זאת איני אומר כי יש לבודד את הכלב לחלוטין ולמעשה תקופה זו חשובה מאד לחשיפה וליצירת תהליך החיברות של הגור (סוציאליזציה).
צעד שני
ובכן כולנו בוודאי לוקחים את הכלב לחיסון אצל הוטרינר. הוטרינר בודק את הכלב ולאחר שמוצא כי אין מחלה או משהו העלול לסכן את הכלב בפעולת החיסון הוא מזריק לו את תרכיב החיסון. תרכיב החיסון למעשה מכיל חלקים מגורמי המחלה בצורה מומתת או בצורה מוחלשת ולמעשה גורם לגוף לפתח נוגדנים ומאמן את המערכת החיסונית כנגד הדבקה בעתיד.
על החיסונים יש לחזור מספר פעמים אחרת אינם יעילים , למעשה בעבודה 1 שנערכה על ידי הח"מ בעבר הוכח כי גורים מסוימים לא פיתחו תנגודת לאחר חיסון ומתוך 14 גורים 2 לא היו מוגנים כלל למרות שקיבלו שני חיסונים כדת וכדין.
אי לכך כיום מחסנים יותר מאשר פעם אחת –רוב הוטרינרים מעדיפים 2-3 חיסונים בגורים. על מנת שהחיסון יהיה יעיל יש מספר תנאים שעשויים לשפר את התגובה : איכות המזון וביחוד האיזון בין מרכיבים שונים המעורבים בהתפתחות המערכת החיסונית כמו חלבון , שומן , חומצות שומן חיוניות, ויטמינים שונים , מינרלים ועוד.
טיפול מונע כנגד תולעי מעיים עגולות עוזר מאד להגביר את יעילות החיסון. נמצא במחקרים שונים כי תולעי מעיים יודעות להפריש חומרים אשר מחלישים את הגור ומונעים ממנו להביא את מערכת החיסון לתפקוד מלא (מטעמים אגואיסטים של התולעת הטפילה).
צעד שלישי
בחירה של מזון איכותי מתאים משפיעה מאד על התפתחות הגור. המזון משפיע על מגוון מערכות בגופו של הגור וכמובן על שלושת מערכות ההגנה על גופו :
1.מערכת החיסון
2.העור והפרווה
3.מערכת העיכול
גורמי סטרס בשנה הראשונה
גורים חווים סטרס במצבים שונים אשר מהווה גורם המחליש את המערכת החיסונית. מגוון רחב של פעילויות שהגור עובר עלולות לגרום לסטרס בדרגות שונות , ביניהן:
·רחצה
·ביקור אצל הוטרינר
·אילוף
·משחק עם גורים אחרים
·יציאת הבעלים מן הבית למספר שעות
·מעבר בית או סביבה
·כניסה של אדם חדש או בעל חיים חדש לבית

סטרס יכול להתבטא למשל בשנויים במרקם הצואה ונטיה לשלשול. נמצא כי אפילו רחצה של כלבים או כניסה של גורים לחנות חיות מהווה גורם אשר מביא לצואה רכה יותר – בטוי לסטרס.
 

סטרס משפיע על מערכת העיכול של הגור בצורה שבה יש נטיה להתפתחות חיידקי מעיים "רעים" חיידקי המעי "הרעים" עלולים להוביל לנזקים קצרי טווח כמו שלשול ואף מחלה וגם לנזקים לטווח ארוך כמו הפרשת חומרים מסרטנים.

שילוב של קולוסטרום במזון מסייע להתפתחותם של חיידקי מעיים "טובים" המובילה להשפעה חיובית על מערכת העיכול. ההשפעה לא נעצרת רק במערכת העיכול ולמעשה מסייעת לתפקוד מערכת החיסון ומערכות אחרות בגוף הגור.

 
פרו פלאן גורים מעניק למערכות ההגנה האלו את מיטב הרכיבים כדי להביא לאופטימיזציה בהתפתחות הגור ומערכות ההגנה שלו.
בעקבות מחקר חדש שנערך לאחרונה על ידי אימונולוגים (חוקרים של מערכת החיסון) נמצא כי בקולוסטרום בקר שהוא החלב הראשון של הפרה-יש מרכיבים יחודיים שמטרתם להעניק לעגל הצעיר את הדרוש למערכת החיסון שלו. עגלים תלויים לחלוטין בספיגת הקול וסטרום לפיתוח מערכת החיסון. מתברר כי גם כלבלבים מסוגלים להנות מיתרונות המרכיבים הקיימים בקולוסטרום וכי שימוש במינון מתאים מעורר את המערכת החיסונית למיטב הפעילות שלה.
בתצפית מעניינת שנערכה על קבוצת גורים – קבוצה אחת קיבלה פרו פלאן גורים עם התוספת ובקבוצה השניה פרו פלאן גורים ללא התוספת.
הגורים חוסנו חיסון משושה ונערכו בדיקות דם מקיפות כדי לברר את רמת הנוגדנים ופעילות המערכת החיסונית כנגד מחלת הכלבלבת. הבדיקות שנערכו הן בדיקות אשר מסוגלות לאמוד את רמת הנוגדנים בדם , רמת התפתחות תנגודות נוספות אשר ניתנות למדידה במיכשור מיוחד לבדיקות דם.
נראה כי הגורים אשר ניזונו מפרו פלאן בתוספת אופטיסטרט היו עם יכולת משופרת ובעלת טווח ארוך יותר של השפעה לאחר החיסון. הממצא הוא מהפכני ולמעשה מעניק לנו כלי נוסף להגן על הגור מפני מחלות שונות.
 
סיפור מקרה
לאחרונה בישראל הופיעו מקרים רבים של מחלת הפרוו וירוס בצורה אלימה יותר מהצורות שהופיעו בעבר. ניכר כי בשנה האחרונה לא רק בישראל אלא גם במקומות אחרים בעולם מופיעה התפרצות של מחלת הפרוו במקומות שונים כולל לעתים בגורים שחוסנו.
מתברר כי גורים אשר ניזונו מפרו פלאן לא חלו ולמעשה הסכוי של גור לחלות במחלות גורים שונות ירד פלאים לעומת גורים אחרים שניזונו ממזון גורים אחר.

Calendar

אוקטובר 2020
א ב ג ד ה ו ש
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Pages

Recent Comments

  RSS Meks Blog

  • How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? ספטמבר 10, 2020
   Did you know you can use the WordPress autoposting plugin for your content efforts and improve not only your time management but your business and visibility as well? The post How to use WordPress autoposting plugin to improve your visibility and SEO? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide אוגוסט 15, 2020
   Looking for ways and means to create a personal branding site? Well, look no further ’cause we’re giving away all the how-to’s to do it yourselves! The post How to create a personal branding site? Step-by-step DIY guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings יולי 16, 2020
   Let’s take a look at some of the must-have WordPress content plugins and tools to use to improve both your UX and rankings. The post Top 15 WordPress content plugins and tools to improve your visibility and rankings appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference יוני 9, 2020
   Missed WCEU 2020 and all the exciting stuff from there? Here are all the key takeaways and main points to remember so, take notes! The post WCEU 2020 recap – key takeaways from the biggest online WordPress conference appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide מאי 14, 2020
   Wondering how can you change WordPress username once you set up your blog or site? Read all about it in our helpful guide! The post How to change the WordPress username? An easy step-by-step guide appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • What’s the best WordPress comment plugin to use? אפריל 13, 2020
   Wondering whether to use WordPress comment plugin or go with the native option? Here are our thoughts and recommendation on which one to choose. The post What’s the best WordPress comment plugin to use? appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations מרץ 17, 2020
   What better way to gain more subscribers and grow your email list than with a little help of a top WordPress newsletter plugin, right? Only, with so many of them on the market – which one to choose? The post Top 12 WordPress Newsletter plugin recommendations appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog דצמבר 17, 2019
   Eager to learn how to monetize your WordPress site or blog in an easy way? Read our guide and learn all about it! The post Top 3 proven methods to monetize your WordPress site or blog appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music נובמבר 15, 2019
   What are the top WordPress audio player plugins to choose from for your next music or podcast project? Take your pick from our suggestions! The post Top 8 WordPress audio player plugins to enhance your podcast or music appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic
  • How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) אוקטובר 1, 2019
   How (and why) to add Instagram to WordPress and see more benefits from that match? We give you all the details and tools to do it successfully yourself! The post How to add Instagram photo feed to your WordPress site (in 5 minutes!) appeared first on Meks.
   Ivana Cirkovic

  Text

  Distinctively utilize long-term high-impact total linkage whereas high-payoff experiences. Appropriately communicate 24/365.

  Archives

  כתובת: רח' המסגר 6 קומה 1, אור יהודה

  ת.ד. 162 אור יהודה 6025101

  טלפון : 03-672-71-74
  פקס :   03-672-71-73

  קבלת קהל :

  יום א' – 16:00-18:00
  יום ב' – 09:00-11:00
  יום ג' – 09:00-11:00
  יום ד' – 15:00-17:00

  מענה טלפוני:
  ֿימים א',ב',ג',ד'
  בין השעות 12:00-14:00