גמר ליגת הנוהג הצעיר, גאווה ישראלית

לטקסט השלם לחץ כאן

תחרות גמר ליגת הנוהג הצעיר לשנת 2016 התקיימה ב-14 בינואר. השתתפו 15 ילדים שנטלו חלק בתחרויות שהתקיימו במהלך השנה הקודמת. בדומה לשנים קודמות, התחרות נחלקה לשני חלקים, אך קודם לכן התקיים גמר נפרד עבור ילדים שהוגדרו "מתחילים". כל המשתתפים קיבלו השנה מתנות יפות מתנת "רויאל קנין", תעודת משתתף מעוצבת בידי קסניה גלנצן (אמא של אחת המשתתפות) והמנצחים קיבלו גביעים נאים מתנת ההי"ל.

 

את המתחילים שפט דן סימקין, מציג ותיק ומנוסה, ששפט את הילדים וכלביהם ובסופו של דבר החליט למקם אותם כך:

מקום ראשון – מישל גולדנר

מקום שני – מייה גלנצאן

מקום שלישי – יהונתן סרוסי

 

בחלק הראשון של תחרות הגמר, שפטו שלושה – דן סימקין, סבטלנה לוקובקינה ונדב לוי. שלושתם מציגים מנוסים שמציגים כלבים מגזעים שונים, אך בלי ניסיון שיפוטי של ממש. השלושה עבדו עם דפים ובשעה שאחד מהם ניהל את הזירה השניים האחרים עמדו בצד, צפו בנעשה מנקודת מבט אחרת וניקדו את המשתתפים.

 

לאחר מכן, סוכמו הנקודות של כל המשתתפים ושישה מהם זכו לעלות לשלב האחרון והמכריע, שאותו שפט מר אבי מלאך, שופט מנוסה ובעל גישה מאוד נעימה.

 

המנצחים בגמר:

מקום ראשון – שקד אילן

מקום שני – מאיה קן

מקום שלישי – נדב גילטמן

מקום רביעי – נועם בג

עוד עלו לגמר יולי ביבי ומייה פז

יתר המשתתפים: ניצוץ דודוביץ', ליגל פוזנר, איליה רזניק, ליאל מלכה, לירי סוקולובסקי, ותובל קדר.

 

"יש חשיבות רבה שנדאג לדור העתיד שלנו בכלבנות, והנוהג הצעיר או כשמו בעבר ״הילד והכלב״ הוא עוד פלטפורמה להכנת עתיד הכלבנות הגזעית בישראל", ציין מר מלאך.

 

"ששת הפינלסיטים היו נהדרים - מהקטנה שבהם לגדולה . כולם הראו ידע בהצגת הכלב הפרטי שלהם, שלטו בידע כלבני ואף ידעו לקיים את בקשותיי גם בשפה האנגלית  בשלב השני שבו הוחלפו כלבים כבר אפשר היה לראות מי ״משופשף״ יותר ויודע להציג גם כלב מגזע אחר, כלב של מתחרה אחר.

 

"שמחתי לראות רוח ספורטיבית וסובלנות כלפי האחר, פירגון ומתן כבוד למציג אחר. בשלב האחרון קבלו הנוהגים בולדוג צרפתי, ותודה למאיה שטירבו על העזרה בהבאת שלושה מכלביה לצורך זה .הילדים היו צריכים להציג כלב מגזע שהם לא מכירים , ופה היה המקום לראות כיצד מציג מיומן יודע להוציא את המיטב מגזע שהוא איננו מכיר .

 

"אני חושב שפעילות שנתית ולא רק תחרויות הן דרך להכשרת הילדים , להוסיף להם ידע ולגרות אותם להמשיך ולהשתתף גם בשנה הבאה. ועדת המדרשה והנהלת ההתאחדות צריכה להמשיך ולקיים סדנאות, הרצאות ופעילויות לילדים," מציע מלאך.

.

מאיה קן, המתמודדת שהגיעה למקום השני, שתייצג אותנו באליפות העולם בגרמניה, מסכמת את החוויה שלה:

 

"השנה הייתה השנה השלישית שלי בליגת הנוהג הצעיר. במהלך השנים הכרתי אנשים שעזרו, לימדו ותמכו לאורך כל הדרך. אני תמיד רוצה ללמוד מכמה שיותר אנשים ומציגים. יעל דוידוביץ בנתה אותי מאפס ועבדה איתי המון גם מגדלים ומציגים מחול ומישראל שעשו סדנאות והעבירו לי אימונים עזרו לי להשתפר, ביניהם אילנה בר טל ושימיק רגב שפתח בפניי עולם לגזע המדהים רועה אוסטרלי. אחרי כל תחרות לומדים משהו חדש על עצמך ועל הכלב, אני חושבת שהדבר הכי חשוב שלמדתי הוא איך באמת להנות מהתחרות ומהקשר שהכלב מעניק לי מבלי קשר לתוצאות
צילם: יוסי גיא
צילם: יוסי גיא
צילם: יוסי גיא
צילם: יוסי גיא
צילם: יוסי גיא
צילם: יוסי גיא
 
 
 
כל הזכויות שמורות לההיל - 2012©
Created by RightClick