מפגש אלסקן מלמוט
אך לפני שבועיים נכנסה לחיינו אנג'י, גורת מלמוט חכמה ויפהפיה בת חודשיים, וכבר הוזמנו למפגש המלמוטים של החוג הישראלי לכלבים צפוניים, שנערך באסם של יוסף טויטו בעין עירון. במשך שמונה חודשים ארוכים, בהם ציפינו לאנג'י, זכינו להכיר את משפחת המלמוטים, הן במפגשים השבועיים בפארק בהוד השרון והן בדף הפייסבוק של הקבוצה, אולם המפגש המרגש עם החוג וחבריו היווה עבורנו חוויה עוצמתית במיוחד.

שלושים ושישה כלבי אלסקן מלמוט ובעליהם הגאים התאספו למפגש חברי ומקצועי, אשר כלל שלל הרצאות מרתקות במטרה להכין את הכלבים ואותנו לחורף, תחת הכותרת סמינר טיפוח ופעילות.

האווירה הייתה קסומה. הכנסת האורחים החמה בינות למטעי האנונה כללה ארוחה מפנקת, שלל חיוכים ונביחות שמחה והתרגשות. החברות האמיצה בלטה לעין כל: הן בקרב מגדלי הכלבים והן בקרב המלמוטים הנרגשים ובעלי הגורים החדשים התקבלו על ידי כולם בחיבוק חם - הרגשנו שייכים.

התוכנית כללה הרצאות מגוונות: איילת שושן, יו”ר החוג ורכזת גזע המלמוט, הרצתה על טיפוח הכלבים לקראת החורף - תנאי מחייה, טיפוח הפרווה, רחצה, תזונה, התמודדות עם טפילים, מניעת מחלות ועוד. ‎נושא מעניין נוסף היה ניצול התקופה הנוחה לכלבים שלנו לפעילות גופנית: נחשפנו לתחום המרתק של כלבי העבודה וגילינו עולם שלם שיכול להשפיע באופן מהותי וחיובי על התנהגות הכלבים שלנו ועל תחביבים משותפים שאנו, כלבים ובעליהם, יכולים לפתח יחד. שמענו מיוסף על השינוי העצום המתרחש אף בכלבים הבעייתים ביותר, כאשר הם מתעלים את התסכול והשעמום שלהם לעבודה.

במקביל - הוזהרנו מלגרום נזק העולה על התועלת, והבנו ממה עלינו להימנע או כדברי איילת: "לא קופצים ראש לתוך פעילות גופנית". למדנו כי חשוב להתחיל בפעילות באופן הדרגתי, הן מבחינת המשקל ורמת הקושי והן מבחינת ההסתגלות הנפשית של הכלב. למרות ההתלהבות, הפנמנו שנזדקק לסבלנות רבה, שכן נוכל לממש פעילות זו רק כאשר אנג'י שלנו תגיע לגיל, בו הכלבים חזקים ומעוצבים דיים (וכמובן לאחר צילום אגן תקין). שמחנו לקבל טיפים להתחלת פעילות ולביצוע משימות משותפות עוד טרם שאנג'י תהיה בשלה לפעילות גופנית מאומצת.

אריק שוורץ, מחבר הספר "הכל על רכבות כלבים", תאר בפנינו את חשיבות הספורט לבריאותם הנפשית והגופנית של כלבי המלמוט ואף הציג בפנינו מגוון שיטות ואביזרים המאפשרים פעילות זו. שמענו בעניין ובהתרגשות אודות חוויותיהם האישיות והנאתם הרבה של מגדלי הכלבים, העוסקים ברכבות כלבים והמכורים לנושא.

עפרי ברעם תיארה חוויות מעולם ה"טופ מלמוט" בארה"ב, לאחר שהצליחה להסתנן לקבוצה יוקרתית זו של המגדלות המפורסמות ביותר בעולם. עפרי שיתפה אותנו בחוויותיה שכללו, בין השאר, עבודה עם הכלבים, תערוכות ענקיות בהשתתפות מאות מלמוטים וספורט משיכת המשקל המקובל שם.

ההרצאות כללו הדגמות חיות והועברו במקצועיות המשולבת בחן, הומור ואהבה.

‎חברי ועד החוג והמגדלים הוותיקים שמחו לענות על שאלות, לעזור ולהדגים.
חשנו חלק מקבוצה לבבית, תומכת, מלוכדת ומפרגנת. התרגשנו לפגוש את החברים שמשתפים בחוויותיהם כמגדלי מלמוטים בדף הפייסבוק של הקבוצה ועונים בהתמדה, באדיבות ובמקצועיות על שאלותנו.
אנו מרגישים ברי מזל להיות חלק ממשפחה חמה ואוהבת זו ומצפים בקוצר רוח למפגש הבא.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות לההיל - 2012©
Created by RightClick