תערוכת ערד: דבר מנהל התערוכה ומשפחת אטינגר
                                                                                      
לחברי ההי"ל,
השבועות והימים לפני כל תערוכה היו סערה והשתוללות גדולה בבית. אבא לא היה ישן. הוא היה מחלק את הקשב שלו לאלפי ספקים, פעילים, מתנדבים ולכל עובר אורח שהוא רק היה יכול לעניין אותו בתערוכה ושיגרום לתערוכה הזאת להיות "משהו שאף פעם לא היה" -"הדבר הגדול הבא". כן, אבא היה קצת מגלומן בכל מה שקשור להתאחדות, והיה חשוב לו להגיע עם התערוכות לקצה גבול היכולת. והוא הצליח.
בימיו האחרונים, נאלץ אבא להדיח עצמו מתפקידו כיו"ר ההתאחדות שהרי תעורכת חיות הבית רקמה עור וגידים, והוא ידע שלא יעלה בידו להגשים את חזונו במקסימום, או חלילה לפשל בשל מצבו הבריאותי והוא "העדיף לפרוש בשיא". וכשהאש הזו כבתה כך כבו חייו.
ההי"ל היתה מפעל חייו של אבא. לא היה דבר בעולם הזה שעורר בו כזאת תשוקה כמו המוסד הזה. מי שהכיר את אבא ידע רגעים אמוציונליים לא מעטים אך השכיל לדעת שזה באמת נובע מאהבה אדירה.
ציון התערוכה על שמו, מעבר להתרגשות העצומה שזה מעורר בנו כמשפחה, בעיקר מכיר את התודה שכה היתה חשובה לו.
כשלושה שבועות אחרי התערוכה, נציין שנה ללכתו מהעולם. אך אני מאמינה שאיתן אטינגר לא עמנו אבל רוחו קיימת חיה ונושמת.
בשם המשפחה, אני רוצה להודות לכם מקרב לב על כל זיכרון וגאווה שאתם מסבים לנו, וטורחים לציין את שמו וזכרו של אבא.
יישר כוח,
יוטל
ומשפחת אטינגרמשתתפים יקרים                                                                            
 
תערוכת ערד מתקיימת זו השנה החמישית ברציפות. התערוכה נוסדה ע"י מר איתן אטינגר ז"ל והנה פרי יוזמתו. תערוכה זו הפכה למסורת והפעם, בנסיבות מצערות, היא שונה מקודמותיה ונקראת ע"ש מייסדה, איתן אטינגר ז"ל, שתרם ממיטב שנותיו לקידום הכלבנות בארץ ושימש כיו"ר ההי"ל שנים רבות.
 
ההתאחדות הישראלית לכלבנות נוסדה בכדי לרכז את הכלבנות הגזעית תחת קורת גג אחת, המטרה העיקרית שלשמה נוסדה הינה לנהל ספר גידול ולתעד גידול גזעי כלבים לדורותיהם. תערוכות הכלבים אינן תערוכות יופי, כפי שנראות כלפי חוץ, אלא בראש ובראשונה מבחן גידולי של גזעי כלבים לפי תקן הגזע ובריאות הכלב, וזאת בכדי לכוון את המגדלים לגידול נכון.
 
לאחרונה אנו עומדים למול גורמים שלילים, שסוחרים בכלבים למטרת בצע כסף, וזאת תוך רמיסה גסה של רווחת הכלבים, צער בעלי חיים, וכן מצג שווא לגבי מצבו הבריאותי והגזעי של הכלב. ההתאחדות הישראלית לכלבנות מגנה תופעות אלה ופועלת בכדי למגרן.
 
ברצוני להודות לפעילי התערוכה, באופן אישי לכל אחד ואחת שתורמים לפעילות הכלבנית, ובתוך כך גם מקנים לדור ההמשך הכלבני דוגמא לדרך ארץ והתנדבות.
 
הנהלת התערוכה מברכת את המשתתפים ומאחלת לכולם הצלחה בתערוכה.
 
 
בברכה
יוסי קוסובר
יו"ר ההי"ל
מנהל התערוכה
 
צילם: יוסי גיא
 
 
 
כל הזכויות שמורות לההיל - 2012©
Created by RightClick